Moderowany katalog stron.

Posted by on Czerwiec 9, 2015 in Jak zwiększyć ruch na stronie | 0 comments

Moderowany katalog stronModerowany katalog stron, czyli dodaj swoją stronę do katalogów, przynajmniej tych najlepszych. Więcej metod zdobywania linków (odnośników) do Twojej strony poznasz w następnej metodzie pozyskiwania ruchu na Twoje strony. Tutaj kilka zdań o najważniejszych katalogach. Dodawanie linku i opisu swojej strony do katalogów stron ma znaczenie w pozycjonowaniu strony w wyszukiwarkach. Stanowi bardzo wartościowy sposób na prezentację swojej witryny. Najciekawszy i najlepszy jest tzw. moderowany katalog stron, przy tego typu serwisach możemy być pewni, że katalog „żyje”, i nie zniknie, ni stąd, ni zowąd z internetu. Moderowany katalog stron, zresztą jak i każdy inny, wymaga unikalnego, co prawda krótkiego, opisu strony. Co może być nieco kłopotliwe, przy większej ilości dodawania. Wymaga to po prostu więcej czasu na przygotowanie owych opisów. Należy się także liczyć z niewielką  jednorazową opłatą, przeważnie w kwocie do dziesięciu złotych.

Dobry, moderowany katalog stron

Zwracamy także uwagę na Page Rank (PR) katalogu, jest to pozycja ważności w rankingu stron Google. Page Rank zawiera się w zakresie od 0 do 10. Oczywiście im wyższy PR, tym lepiej. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest dodawanie do katalogu tematycznego, zgodnego z profilem Twojego serwisu. Wiele z katalogów wymaga lub proponuje dodanie tzw. linka zwrotnego na Twojej stronie. Należy więc,  przeznaczyć specjalne miejsce, często na stronie głównej. Na szczęście większość z tych katalogów ma do dyspozycji tzw. mini banery, które wpisują się dobrze w estetykę strony. Wielu pozycjonerów i firm pozycjonerskich proponuje odpłatne usługi katalogowania, czyli dodania Twoich wpisów promujących do setek, a nawet tysięcy katalogów. Jest to wygodne rozwiązanie, lecz ryzykowne, ponieważ firmy te często korzystają z tzw. Adderów, czyli automatów dodających. Jest  to bardzo niebezpieczne, gdyż algorytm Google jest w stanie wychwycić takie manewry, nagłe wzrosty i potrafi naszą stronę wyrzucić ze swego indeksu. Lepiej więc poświęcić trochę czasu i samemu ręcznie dodawać do katalogów, szczególnie polecany jest zadbany, moderowany katalog stron. Czym charakteryzuje się dobry moderowany katalog stron ? Przede wszystkim solidnym wyglądem, zwracamy uwagę na daty ostatnich dodań innych stron, ilość stron dodanych ogólnie, także we własnej zakładce tematycznej.  Uwaga na tzw. farmy linków (karane banem).

Moderowany katalog stron – gdzie szukać ?

Przy wyborze warto korzystać z tzw. list, rankingów katalogów stron. Przy doborze katalogów stron warto uzbroić swoją przeglądarkę w przydatne narzędzie pozycjonerskie, typu Seoquake, to pozwala na kontrolę wartości katalogu, szybki podgląd PR i pozycji w Alexa. Bardzo polecam Listę mocnych katalogów. Ta specjalnie przygotowana lista, gromadzi bardzo wartościowe  katalogi stron. Opisy pozwalają na wgląd natychmiastowy –  kiedy była ostatnia moderacja, czy konieczny jest link zwrotny ?, czy jest to moderowany ?, katalog tematyczny ?, płatny? , darmowy?, ile kosztuje wpis?, jaki PR katalogu?.  Chociaż wiele formularzy zawiera rubrykę słowa kluczowe, to dobrze jest wpleść słowa kluczowe do opisu strony. Warto się przyłożyć do tego opisu, aby wszystko było jasne, inaczej może być, jak w tym dowcipie; Ten szczeniak jest Pana ? – Jasne , że tak ! – To dlaczego na furtce wisi „Uwaga Pies !!!” – Bo wszyscy mi go depczą…

Bardzo ważne aby dodać witrynę do odpowiedniej kategorii w katalogu. Za niewielką dopłatą można wyróżnić swoją stronę na wiele sposobów. W Polsce bardzo wartościowe katalogi to; http://katalog.onet.pl,  katalog Onetu, wartościowy i moderowany, http:// katalog wp.pl , Wirtualna Polska, płatny, www gwiazdor.pl o wysokim ranku – 5 , katalok.pl. Najlepszymi katalogami na świecie są DMOZ i Yahoo!.

Moderowany katalog stron jako skuteczne narzędzie pozycjonowania

Moderowany katalog stron stanowi bardzo skuteczne narzędzie do pozycjonowania strony. Dodawanie wpisów do wartościowych katalogów, algorytmy Google odbierają jako potwierdzenie ważności i wartości Twojej strony, oprócz dodawania do strony regularnie, wartościowej zawartości, jest niezwykle skuteczny zabieg, drastycznie windujący Twój serwis na wysokie pozycje w Google. Także moderowany katalog stron i umiejętne do niego dodawanie stron, to skuteczny sposób na pozycjonowanie i promocję Twoich stron.

Czy moderowany katalog stron jest Twoim sposobem pozycjonowania? Napisz swój komentarz co o tym sądzisz, czy stosujesz taką promocję swoich witryn. Jeśli metoda z tego artykułu jakoś Ci pomogła, to daj znać o nim osobom, którym także może się przydać. Pozdrawiam Piotr Idzik.

 

 

Be Sociable, Share!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.