Anonse gazeta.

Posted by on 9 września, 2015 in Jak zwiększyć ruch na stronie | 0 comments

Anonse gazetaDzisiaj przed Tobą następna metoda pozyskiwania ruchu, a mianowicie anonse gazeta. Także dalej walczymy o dodatkowe odwiedziny na Twoich serwisach tym razem za pomocą umieszczania stron w serwisach z ogłoszeniami. Jak widzisz ze wcześniejszych porad, bardzo dywersyfikujemy źródła odwiedzin. I o to chodzi!!

W zasadzie większa część pracy w marketingu sieciowym jest poświęcona na zwrócenie na siebie uwagi i swoją ofertę, ludzi, wszystkich potencjalnych zainteresowanych. Umiejętne rozwinięcie marketingu wirusowego, umiejętna dywersyfikacja źródeł odwiedzin jest podstawą. Oczywiście produkt, czy usługa jest rzeczą bardzo istotną, lecz umiejętność prezentacji, promocja i skłonienie potencjalnych klientów do podjęcia decyzji,  do oczekiwanej przez nas akcji,  to duża sztuka. A więc włączamy dodatkową „broń w walce” o biznes . Anonse gazeta. Pod tym pojęciem kryje się szereg działań mających na celu uruchomienie tak wielu źródeł zainteresowań, na ile to jest możliwe. Gdy ludzie czegoś potrzebują, a nie mają ochoty na wyszukiwanie poprzez wyszukiwarkę, słowa kluczowe, szukają ogłoszeń, gdzie żądaną ofertę można uzyskać natychmiast. Pomimo, że nie zajmujemy się przecież stricte sprzedażą bezpośrednią, to konstruując ogłoszenie, posługujemy się podobnymi technikami jak w sprzedaży. Jako ogłoszeniodawcy, musimy znaleźć sposoby, aby się wyróżnić, zaintrygować potencjalnych odbiorców, co wcale nie jest łatwe. Ogłoszeń są bowiem tysiące.

Anonse Gazeta – emocje

Nie wystarczy już przekazać w poprawny sposób to, co ma się do zaoferowania. Nie ważne są racjonalne argumenty, dużo skuteczniejsze bywa rozbudzenie emocji, potrzeb, pożądań. Techniki dotyczące zagadnienia Anonse gazeta są zbliżone do technik stosowanych w reklamie. Dobra reklama to nic innego jak skrócony artykuł perswazyjny.  Reguła AIDA (Attention, Interest, Desire, Action), przekuwający uwagę (A) nagłówek, z użyciem słów kluczy typu – „okazja”, „nowy”,  „darmowy”, „promocja” i szybkie wprowadzenie, wzbudzenie zainteresowania –  „sprawdzone” (I), uwypuklenie korzyści i chęci posiadania, „przełomowe”, „alternatynie skuteczne” (D), i wreszcie nakłonienie do działanie (A), i znowu słowa klucze  – „skorzystaj natychmiast”, „zadzwoń jeśli masz dodatkowe pytania”, „zamów teraz”, „wyślij zamówienie”.
I to wszystko w paru słowach, czy to możliwe?

Weź pod uwagę także odpowiedź bezpośrednią. Ta zawarta  w maksymalnie trzystu znakach perswazja, nie ma na celu pokazanie wszystkiego, raczej chodzi o magiczne przyciągnięcie. Reszta odbywa się w auto-odpowiedzi, w zapisaniu się na autoresponder, tam bowiem budujemy trwałe i cenne relacje. Niewątpliwie w początkowym etapie, oprócz dobrze przygotowanych ogłoszeń darmowych, starannie dopracowanego wyglądu ogłoszenia z dodaniem zdjęć, najlepiej śródtekstowo z wbudowanym (koniecznie) logo firmy. Warto zainwestować w ogłoszenia płatne, ramkowe. Można zastosować elementy graficzne, wyróżniające się kroje czcionek. Jeśli nie masz umiejętności, trzeba zlecić tą specjalną typografię specjalistom. I jak to w firmach reklamowych bywa,  wpada facet z wielkimi planszami, rzuca na stół tysiące projektów; Pani z agencji szyderczym głosem: – I co? Pewnie ma być na jutro? Facet:
– Jakbym kurna chciał na jutro, to bym przyszedł jutro.

Anonse Gazeta – przekaz marketingowy

Przekaz marketingowy zamyka się w kilku punktach;
– sprzedać produkt lub usługę – mimo wszystko trzeba wziąć ten aspekt pod uwagę ze względu na fakt, że niektóre osoby podejmą właściwą akcję,  dopiero po bezpośrednim kontakcie z produktem ),
– zbudować listę adresową (mailing, autoresponder) – podstawa w MLM opartym o internet,
– stworzyć i umocnić wizerunek, jako ekspert jesteś bardziej wiarygodny, ludzie chętniej podejmą z Tobą współpracę. A jeśli zadziała polecenie, to praktycznie można być tego pewnym,
– inne cele.
Pomimo, że ogłoszenia powinno się dawać w branżowo sprofilowanych katalogach, to warto czasami odstąpić od tej zasady, nieco uogólniając formę ogłoszenia. Potencjał ogłoszeń dotyczących MLM, należy raczej koncentrować na budowaniu listy adresowej. Takie ogłoszenie, to promocja linka, na przykład http://skutecznetechnikimlm.pl/. Ogłoszenie jest forpocztą, bazą dla zaprezentowania oferty właściwej; kupna produktu, zamówienia usługi, przystąpienia do struktury MLM. Trzeba jednak bardzo precyzyjnie sformułować ogłoszenie, aby nie wprowadzać czytelnika w błąd, i tak aby serwis ogłoszeniowy nie usunął ogłoszenia automatycznie. Dobrym pomysłem jest stworzenie krótkiego poradnika z opisem. Unikać sformułować typu; „praca przez internet”, „praca w domu”. Pamiętaj oferujesz coś za coś, możesz dać wiele za darmo, lecz zawsze przychodzi czas podjęcia decyzji przez ogloszeniobiorcę, czasami nie warto zwlekać. Niektórzy lubią podejmować szybkie decyzje, ulegają chwili – rozpoznanie przyjdzie razem z doświadczeniem w takich przypadkach.

Anonse Gazeta – adresy

Rozróżniamy różnego rodzaju serwisy;,
ogólnotematyczne

http://www.gumtree.pl, http://olx.pl, http://favore.pl, http://www.anonse.com
branżowe – http://branza.pl, http://oferty.net.pl, http://autotrader.pl, http://pracait.com
W technice anonse gazeta można swobodnie publikować praktycznie we wszystkich rodzajach portali ogłoszeniowych. Branżowe przyniosą jednak bardziej wartościowe kontakty. Jeśli ogłaszasz się w wielu serwisach naraz, warto przygotować alternatywne wersje ogłoszeń, aby nadać im charakter unikalny. Bardzo niemiłe wrażenie robią tzw. przeklejki – kopiuj wklej. To nie jest zbyt profesjonalne. W początkowych etapach konieczne jest testowanie; jakie ogłoszenia, na jakich portalach mają większą konwersję.  Używamy  głównie znanego wszystkim narzędzia Google Analitycs  – http://google.com/analitycs, otrzymujemy bardzo miarodajne wyniki z wejść typu anonse gazeta.

Jak tam wygląda u Ciebie sytuacja z ogłoszeniami? Czy próbowałeś w taki sposób promować swoje strony? Jak zwykle mile widziana dyskusja w komentarzach. Jak się podobało podziel się tym artykułem z innymi. Piotr Idzik.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.