Biznes MLM… Off-line czy On-line?

Posted by on 6 września, 2011 in Mlm | 0 comments

Biznes mlmSzukając  odpowiedzi na pytanie zawarte w tytule, możesz znaleźć wiele sugestii i skrajnych opinii po, których przeczytanie masz tylko mętlik w głowie.

W jaki sposób więc budować swój biznes MLM?

W ostatnim czasie wielu ekspertów od marketingu internetowego, twierdzi, że biznes MLM szybciej wybudujesz przy użyciu Internetu niż tradycyjnymi metodami. Niektórzy z nich mówią, że tradycyjne metody są przestarzałe i nieskuteczne.

 

 

Znowu inna grupa twierdzi, że tradycyjne metody są bardziej skuteczne, bo kontakt z drugim człowiekiem powinien być realnym świecie, a nie wirtualnej sieci oraz, że biznes MLM to biznes relacji z drugim człowiekiem, a te trudne są do wybudowania wyłącznie za pomocą Internetu.

Kogo poglądy uznać za słuszne, komu przyznać rację? Jak budować biznes MLM?

Widząc w ostatnim czasie gwałtowny postęp i różnorodność narzędzi Internetowych wspierających działania w internecie, błędem byłoby tego nie zauważyć. Jeśli myślisz o rozwoju swojego biznesu powinieneś wykorzystać potencjał Internetu i możliwości, jakie oferuje.

Uważam jednak, że zaniechanie tradycyjnych metod na rzecz internetu jest nie do końca optymalnym wyborem.

Dlaczego?

Stosowanie w praktyce (zestawu narzędzi internetowych) on-line wymaga czasu i właściwego przygotowania (możesz to oczywiście zlecić innej osobie, która się na tym zna). Na rezultaty będziesz musiał jednak poczekać. Jeśli chcesz zarabiać szybko, to bez tradycyjnych metod się nie obędzie. W realnym kontakcie z drugim człowiekiem masz możliwość wywarcia większego zaufania do swojej osoby poprzez spotkanie na „żywo”. A to sprzyja temu, by Twój biznes MLM dobrze się rozwijał.

Biznes MLM w podsumowaniu

Wykorzystanie siły internetu do rozwijania swojej działalności w MLM jest jak najbardziej uzasadnione. Zastosowanie narzędzi internetowych pozwoli Ci zautomatyzować Twój biznes. Działając w Internecie docierasz ze swoją ofertą do znacznie większej ilości osób,  i to w znacznym stopniu lepiej zainteresowanych Twoim biznesem, niż osoby, które chcesz pozyskać do współpracy w realnym świecie, gdzie zdołałbyś przez ten czas spotkać się ze znacznie mniejszą grupą ludzi.

Nie zapominaj jednak o działalności off-line, która też znacznie ewoluowała. Zalecam Ci, abyś w swej codziennej pracy korzystał z tego, co najlepsze w tradycyjnych metodach jak i nowoczesnych, bo sam postępuję w taki sposób i nie narzekam na rezultaty. Dlatego opierając swoje działania na obu tych metodach (realnej i wirtualnej) będziesz mógł doświadczyć ogromnych korzyści, a przecież, każdy kto myśli o znacznych sukcesach w biznesie MLM, chciał by jego praca była wykonywana w sposób jak najbardziej efektywny.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia jestem do Twojej dyspozycji na skype  mój nick: piotridziksukces. Pozdrawiam, Piotrek Idzik.

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.