Błędne koło.

Posted by on 7 kwietnia, 2016 in Mlm | 0 comments

Błędne kołoPoprzez ten artykuł błędne koło rozwinę temat błędów w marketingu sieciowym. Z resztą obiecałem już to Tobie we wcześniejszym artykule wypijmy za błędy. Pewnikiem ciekawi Ciebie jak budować stabilną i dużą strukturę, a tym samym zagwarantować sobie porządne zarobki. Być może już pracujesz w networku spory czas, a mimo tego nie masz większych rezultatów. Może jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę z taką formą zarabiania i chciałbyś się dowiedzieć więcej o możliwościach o jakich dowiedziałeś się np. z prezentacji, w które nadal nie możesz uwierzyć?

„Błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi” – pewnie już słyszałeś to zdanie. Przed błędami możesz się ustrzec, a każdy popełniony będzie niejako Twoim zdobytym doświadczeniem. Także postaram się poniżej odpowiedzieć Tobie na Twoje rozterki.

Błędne koło

Na początek chciałem poruszyć dość istotną sprawę. O kiedy pracuję w tej branży, widziałem setki sposobów prezentacji własnej firmy. Nie wiem czemu, ale sporo ludzi próbuje wprowadzić swój „niepowtarzalny” sposób i tak zatacza takie błędne koło. Wśród tych metod niektóre były dość abstrakcyjne, a niektóre nawet do pewnego momentu efektywne. Ze swojego doświadczenia mogę stwierdzić iż jest jedna metoda, która gwarantuje finansowy sukces. Jest ona prosta i opłacalna, nawet dla nowicjuszy. Moja grupa rozwinęła taki właśnie system. Posiadamy swoistą gwarancję sukcesu, którą zawsze prezentujemy nowym kolegom w branży.

Błędne koło – filar biznesu sieciowego

Brak odpowiedniego systemu pracy

Jeżeli pracujesz w marketingu sieciowym, a nadal nie osiągasz odpowiednich sukcesów tworząc niekiedy błędne koło, to przyczyna tego może być banalnie prosta. Być może nie posiadasz odpowiedniego systemu pracy. W naszym Projekcie od niedawna system został zmodyfikowany i aktualnie gdybyś chciał z nami współpracować, to tak jest to wszystko przygotowane, że już na starcie zwracają Ci się koszty dołączenia do Zespołu. Nie dość, że się Tobie zwracają początkowe koszty, to jeszcze zostaje Ci ich nadwyżka, którą to możesz przeznaczyć np. na ewentualną promocję lub dla siebie. Także zaczniesz zarabiać z naszym Projektem, a jako mój partner biznesowy dam Ci właśnie taki patent na zarabianie 500 zł w godzinę. Ten sposób możesz powtarzać w nieskończoność, czyli te 500zł, możesz zarobić jeszcze kilka, kilkadziesiąt, czy kilkaset razy. Czyż to nie jest piękne i nie daje Tobie niesprawiedliwej przewagi?:) Do tego otrzymasz pakiet szkoleń, wart około 16000zł. Narzędzia niezbędne do prowadzenia biznesu online, oraz to co opisuję na stronie https://piotridzik.pl/zarabiaj-ze-mna/. Dzięki tej wiedzy możesz zarabiać na dowolnym internetowym biznesie!

Niepotrzebne komplikowanie

Jeśli chcesz osiągnąć sukces w biznesie sieciowym, to powinieneś zrozumieć, że tego typu biznes jest dość prostym biznesem. Może nie jest łatwy, ale jest prosty. Tutaj powinieneś w zasadzie umieć i robić 3 rzeczy: sprzedawać, sponsorować i uczyć swoich partnerów biznesowych właśnie sprzedaży, sponsorowania i nauczania. To są takie podstawy w naszej branży. Marketing sieciowy jest prostym systemem w, którym powinna zachodzić duplikacja. Im prościej będziesz robił ten biznes, tym łatwiej inni będą mogli go powtórzyć. Niestety bywa tak, że dystrybutor, który nie posiada większego doświadczenia komplikuje sobie i innym proste sprawy. Zamiast skupić się na powielaniu prostych kroków, o których np. mówi mu jego sponsor na szkoleniach, to on robi wszystko inaczej – po swojemu. Traci bezproduktywnie czas i energię, aby szukać łatwiejszej drogi, bo tak mu się wydaje, że będzie lepiej. W praktyce okazuje się, że jest to błędne koło.

Nieprawidłowe relacje ze sponsorem

Twój sponsor powinien być dla Ciebie takim nauczycielem/doradcą, który będzie Tobie pomagać, motywować i pokazywać krok po kroku kierunek Twoich poczynań. On przyda się Tobie na każdym etapie waszej współpracy. Niekiedy mniej doświadczony dystrybutor wylewa na swojego sponsora różne żale i negatywne emocje traktując go przy tym jak psychoterapeutę. Niemniej jednak Lider, który ma pod sobą większą strukturę osób nie będzie miał za bardzo czasu, ani tym bardziej chęci, aby pracować i rozwiązywać problemy za takie osoby, które są „pustymi statkami”, maruderami.

Błąkanie bez celu (jak dziecko we mgle)

W marketingu sieciowym ważne jest, abyś miał wiedzę o celach Twoich poczynań. Aby Ci to lepiej zobrazować przedstawię historię o pewnym człowieku, który miał za zadanie w ciemną noc przejście z punktu A do punktu B. W czasie całej jego drogi miał ograniczoną widoczność na kilka metrów. Niemniej jednak po kilku godzinach tej wędrówki dotarł do celu, gdyż wiedział gdzie podąża. Podobnie jest, kiedy buduje się swoją strukturę. Jeśli masz przed oczami tylko mgłę, to cała reszta stanie się odległa wręcz niewidoczna. Tak będzie już zawsze, dotąd aż tego nie zmienisz. Aby to zrobić skrupulatnie określ, co Ty chcesz za te kilka miesięcy widzieć. Tego punktu B nie musisz od razu widzieć, niemniej jednak miej swój plan i określ kilka pierwszych kroków, które będą Cię przybliżać do osiągnięcia celu. Jeśli Twój cel będzie zbyt ogólny, to właściwie będziesz się błąkał bez celu (jak dziecko we mgle). Postaraj się określić dokładną datę, kiedy masz swój cel zrealizować.

Błędne koło – Twoje przekonania

Brak wiary w siebie i pewności

Kiedy jesteś jeszcze na początku swojej drogi w marketingu sieciowym, to

targają Tobą różne wątpliwości. Np. czy to w ogóle działa, czy ja będę się do tego nadawał i potrafię to robić? Wówczas to niestety krąg Twoich najbliższych nie będzie chciał za bardzo Tobie pomóc rozwiać te wątpliwości, a będzie reagował wręcz przeciwnie. Często bywa tak, że Twoi bliscy rodzina, koledzy, znajomi będą mieli nieprzychylne zdanie na temat Twojego biznesu. Będą chcieli Cię niby przestrzec i „uchronić” w ich mniemaniu przed porażką, tym samym kradnąc Twoje marzenia, lecz Ty miej swój rozum i nie daj się im przekabacić.

Twoją wiarę w siebie/produkt/firmę możesz wzmacniać na różne sposoby np. poprzez uczestniczenie w różnych webinarach, czy też nawet szkoleniach stacjonarnych, czytanie wartościowej literatury i po prostu rozmowy z odpowiednimi ludźmi, którzy mają ponadprzeciętne wyniki.

Błędów i niepowodzeń nie da się w ogóle zlikwidować, ale za to będą nieodłączną częścią zdobywanego przez Ciebie doświadczenia. Każdy o tym wie, niemniej jednak mało kto chce się do tego przyznać i się tego boi. Ten strach zaczyna Cię paraliżować i nie pozwala, abyś natychmiast działał. Dlatego tak wielu ludzi rezygnuje z tego biznesu już po pierwszym kroku, czy miesiącu. Pamiętaj, że jeśli idziesz z prądem, to niekoniecznie dotrzesz do wytyczonych celów. Ważne jest abyś się nigdy nie poddawał i optymalnie zarządzał swoim czasem i działaniami. Wówczas to będziesz miał satysfakcję z osiągniętych celów jak i od samej drogi do sukcesu. Nie będziesz przy tym wiele błądził, a błędne koło nie będzie Twoją powracającą dolegliwością.

Daj znać w komentarzu co Ty o tym wszystkim myślisz, czy zdarzyło się Tobie popełnić któryś z wymienionych błędów? Jeśli artykuł okazał się dla Ciebie pomocny, to przekaż go dalej innym, niech też skorzystają. Pozdrawiam, Piotr Idzik.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.