Blokowanie reklam.

Posted by on 7 listopada, 2015 in Narzędzia ebiznesu | 0 comments

Blokowanie reklamBlokowanie reklam, to ratunek przed ich niekiedy inwazją. Takie umieszczone na stronach internetowych reklamy mogą czasami wyprowadzić kogoś z równowagi. Wyskakujące okienka, drażniące, czy migające przemiennie kolory nie są miłe w odbiorze.

Blokowanie reklam

Blokowanie reklam w internecie możesz zastosować na różne sposoby. Jednym z nich jest użycie AdBlock’a. O AdBlocku i jemu podobnych narzędziach i ich wpływowi na reklamę w Internecie napiszę za chwilę w dalszej części tego artykułu. Natomiast teraz chciałbym Ci polecić darmowe lecz uniwersalne narzędzie na blokowanie reklam w Internecie. Tym narzędziem działającym poprawnie ze wszystkimi przeglądarkami internetowymi oraz innymi programami posiadającymi wbudowane reklamy np. komunikatory internetowe jest mAdBlock. To ciekawe narzędzie możesz pobrać np. ze strony http://mstat.net/madblock.html. Na innych stronach tej witryny znajdziesz także inne przydatne narzędzia i gadżety.

Blokowanie reklam AdBlock

Ok. teraz zaprezentuję ci mój pogląd dotyczący AdBlock’a i jemu podobnych narzędzi i jak to się ma do reklamy w Internecie.

Nie mniej jednak skupie się na AdBlocku. Na blokowanie reklam AdBlock’a używa coraz to większy procent internautów także i w Polsce. Powoli staje się to z jednej strony problemem. Dlaczego tak uważam? Ano dlatego, że większa część internetowych serwisów i usług wykonywanych przez dane podmioty jest bezpłatnie świadczonych w zamian za reklamę, czyli tak w ogóle oglądanie internetowych reklam przez użytkowników, które to oglądanie można porównać do pewnego rodzaju wnoszoną przez nich opłatę za to, że dostają dane treści bez uiszczenia klasycznej płatności gotówkowej ;)

Kiedy jednak jakiś internauta na blokowanie reklam zaopatrzy się w AdBlock’a, to tak jakby był trochę takim gapowiczem, tzn. pasażerem autobusu, który nie kasuje biletu. Teraz załóżmy hipotetycznie, że każdy używa na blokowanie reklam AdBlock’a co oznacza, że nikt nie płaci za udostępnianie treści przez inne większe, czy mniejsze podmioty. Na co się może przełożyć taka sytuacja? Portale i internetowe serwisy będą się głowić nad dywersyfikacją zysków, czy zastosowaniem jeszcze innego biznesowego modelu. No a tym innym modelem będą po prostu płatne treści.

Blokowanie reklam dwie strony medalu

Stosujący na blokowanie reklam AdBlock’a poznaja dwie strony medalu. Ta dobra dla siebie, aby blokowanie reklam nie było problemem, oraz skazaniem się na płatne treści. Ja wiem, że niektóre z reklam bywają dość nachalne, upierdliwe, ciężko je zamknąć (bo np. krzyżyk ucieka), wyskakujące nie wiadomo skąd i po co ;) Nie mniej jednak zauważmy, że taki jest koszt darmowych treści. Ktoś poświęca swój czas, sprzęt, doświadczenie w zamian za to, aby zaserwować nam takie treści jakie chcemy bezpłatnie.

Narzędzia typu AdBlock powstały z zapotrzebowania rynku. Dzięki AdBlock będziesz miał możliwość przeglądać Internet w większości bez uciążliwych reklam. AdBlock blokuje głównie automaty reklamowe. Niektórzy twórcy internetowych stron potrafią napychać je do granic możliwości reklamami z automatów a, a taki np. AdBlock doskonale robi blokowanie stron i oczyszcza rynek z leniwych właścicieli stron www nastawionych wyłącznie na zysk ;)

Jak to wygląda u Ciebie? Czy stosujesz narzędzia typu AdBlock? Napisz swoje zdanie w komentarzu poniżej, a jak artykuł był przydatny podziel się z nim z innymi np. przez media społecznościowe. Pozdrawiam, Piotrek Idzik.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.