Cała prawda.

Posted by on 8 lutego, 2016 in Mlm | 0 comments

Cała prawdaTak jak Ci ostatnio obiecałem w artykule prawda czy fałsz, dzisiaj przedstawię Ci kolejne błyskawiczne sposoby na Twoją wiarygodność  właśnie poprzez ten artykuł cała prawda. Tak w ogóle jeśli będziesz prawdomówny, a nie tak zwanym „lejwodą”, kimś kto oszukuje innych, to takie postępowanie także zwiększy Twoją wiarygodność. Jak wiadomo kłamstwo ma krótkie nogi i na takim wózku daleko nie zajedziesz ;)

Zagadnienie prawdy i wiarygodności w biznesie jest dzisiaj niezwykle złożone i nawet kontrowersyjne. Znane nam są nadużycia w których, bezkarnie i bezczelnie celują media, oraz tzw. domy mediowe. Oczywiście nie wszystkie, lecz tendencja naginania prawdy w celach merkantylnych, powoduje olbrzymią nieufność odbiorców. Cała prawda i tylko prawda, czy rzetelność, moralność, etyka są obce biznesowi? Kłamstwo ma to do siebie, że prędzej czy później się ujawnia, innym problemem jest bezkarność. Nikt nie lubi kłamczuchów, a w interesach, między współpracownikami, w relacjach biznesowych, to już klęska. Dobra rada, jeśli nie jesteś pewny; firmy, produktów, chcesz szybko zgarnąć kasę i w nogi ;), lepiej sobie daj spokój. Marketing sieciowy i jego specyfika obnaży te matactwa natychmiast. Przejrzystość na każdym etapie działalności, eliminuje te niecne indywidua skutecznie. Owszem wielu ludzi wykorzystuje produkty podobne do MLM. Jeśli nie ma produktu, jest nim kłamstwo właśnie.

Cała prawda jest sympatyczna

Jeśli Ty lubisz swoją firmę, używasz produktów z satysfakcją, znajdziesz oparcie w sponsorach, będzie Ci łatwiej dać je polubić innym. Nie jest to łatwe, bo ludzie są po prostu nieufni z natury. Polubieniu produktów służą dobre skojarzenia. Twoja satysfakcja, dobre samopoczucie jest widoczne. Każdy woli ludzi, którzy wzbudzają uśmiech u innych, od wiecznie narzekających smutasów, malkontentów. Pokaż, jak Ty korzystasz ze swoich produktów, powiedz dlaczego je lubisz. Świetnym sposobem na to są tzw. infotablice (gdy mówimy o internecie), odpowiednia grafika w połączeniu z tekstem, pobudza właśnie dobre skojarzenia.

Cała prawda jest zabawna

W biznesie a także w każdej dziedzinie życia, odrobina humoru jest niezbędna, terapia dla duszy. Prezentacja z poczuciem humoru, czemu nie? Ale musi być śmiesznie, bo wyjdziesz na głupka. Jeśli masz wątpliwości, lepiej zrezygnuj. Dobry żart, historyjka, anegdota ma odprężać, może także przyciągnąć uwagę średnio zainteresowanych. Dobry trafny żart, to bonus dla Ciebie, „ – co robi szklarz, gdy mu zabraknie szkła?? – pije z gwinta ?? ”;=). Stajesz się po prostu sympatycznym człowiekiem, a i firma staje się trochę bardziej przyjazna. Cała prawda w przekazie – nie ma nic gorszego od klepania tekstu z kartki, nawet bez kartki. Najlepiej przygotowane wystąpienie, prezentacja wypruta z emocji, jest całkowitą porażką. Możesz mieć tremę, możesz się czasem pomylić, czy przejęzyczyć, zostanie Ci to wybaczone. O ile Twe słowa płyną z serca i duszy, ludzie to instynktownie wyczują. Kreowanie solidnego wizerunku, polega na dawaniu do zrozumienia, przemycania treści między wierszami. Absolutnie nie na chwaleniu siebie wprost. Sposób w jaki mówisz, co mówisz, ile cennych informacji podajesz. Poczucie, że to o czym mówisz, możesz wykonać swobodnie w każdej chwili – to ma znaczenie – to buduje Twoją wartość, Twoją wiarygodność.

Cała prawda jest zrównoważona

Wszystko wymaga wyważenia, równowagi; nie możesz się bez przerwy uśmiechać, bo wyjdziesz na idiotę. Nie możesz być stale poważny, bo wyjdziesz na sztywniaka. Nie możesz być zbytnio skromny, bo to świadczy o niskim poczuciu wartości. Cała prawda jest jak ścieżka Buddy, biegnie gdzieś pośrodku. Jeśli nie masz pewności, zapytaj wprost innych, co o Tobie myślą?, jak Cię odbierają?. Tylko krowa nie zmienia poglądów.  Człowiek jest stworzony  do nieustannego rozwoju, ewolucji, na tym polega życie, a więc i biznes także. Rozwaga i równowaga idą w parze. Naturalność, jaka by nie była, zawsze jest wiarygodna. Doskonałym zabiegiem rozbudzającym emocje  i uczucia w prezentacji jest interakcja z publicznością; pytaj i pozwalaj, aby pytano. Dobry sposób, by wysondować, jakie dana publiczność ma oczekiwania, niepokoje, potrzeby. Rozmawiaj. Rozmawiaj jak najwięcej, rozmowa wspaniale rozwija, pobudza wyobraźnię, doskonali sposób wyrażania się. W czasie rozmów dochodzi się do zaskakujących wniosków. Można wiele rzeczy sprawdzić, zweryfikować. Interakcja pomaga zdjąć lub ograniczyć tą niewidzialną barierę, która jest obecna w tych relacjach.

Cała prawda jest OK

Jeśli można, pytaj o imiona, zwracaj się do rozmówców po imieniu. Takie podejście zbliża, nadaje rozmowie bardziej przyjazny, familijny charakter. Nie należy jednak z tym przesadzać, bo zbytnia poufałość, rodzi podświadome podejrzenia o chęć manipulacji. Także pomyłka w imionach jest fatalnie odbierana. Ta batalia o uwagę i sympatię odbiorcy, wymaga taktu, wyczucia. Każda publiczność jest inna, jest bardzo wskazane; nagrywać wszystkie wystąpienia, prezentacje i poprawiać, wprowadzać nowe rzeczy.

Dobry prezentujący nie wymusza podejmowania decyzji wprost, szuka wszelkich sposobów, aby odbiorca sam dochodził do określonych wniosków. Skłania do pewnego sposobu myślenia, myślenia poprzez korzyść, korzyść nie współmierną do inwestycji. Pomimo, że perswadujący ma interes osiągnięcia swoich zamierzeń, odbiorca, mimo, że o tym wie, ma wrażenie, że przede wszystkim od niego zależy, co zrobi. I to jest właśnie prawda, cała prawda, nikt nie przekracza niedozwolonych moralnie konwenansów. Gra fair play, ostatecznie ludzie po coś przyszli, dostali to, zaprezentowano czytelnie i przejrzyście opcje biznesowe. Można etycznie prowadzić biznes, nie wszyscy są takiego zdania. Idąc na skróty, to oni właśnie wystawiają biznes MLM na zarzuty, uprzedzenia, burzą wiarygodność, a cała prawda i tak wychodzi na wierzch ;)

To teraz Ty drogi czytelniku napisz tu w komentarzu całą prawdę co myślisz na ten temat. Artykuł się spodobał – prawda ; ) To przekaż go dalej informując innych w sposób jaki uważasz za skuteczny. Trzymaj się ciepło, Piotr Idzik.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.