Cechy dobrego nauczyciela.

Posted by on 12 listopada, 2013 in Mlm | 0 comments

Cechy dobrego nauczycielaDzisiaj przedstawię Tobie m.in. cechy dobrego nauczyciela i jego obowiązki, ale nie będzie to o nauczycielu w szkole, ale o sponsorze w MLM, który podobnie jak ten w szkole uczy, szkoli, pomaga swoim podopiecznym. Po pierwsze kto to jest w ogóle ten sponsor w MLM. Już samo słowo sponsor, sponsoring może być mylące kojarząc się wielu osobom ze zjawiskiem występującym np. w filmie „Galerianki”. Nie mniej jednak zupełnie się z tym zjawiskiem nie wiąże. Podobnie sponsor w MLM, to nie to samo co sponsor np. w działalności charytatywnej, sporcie, czy kulturze. Także czasem słowo sponsor mylnie rozumie się jako opłacanie za produkty/usługi, czy zestawy startowe obecne w marketingu sieciowym.

Sponsor w MLM, to osoba dająca nam szansę na wybudowanie naszego biznesu w marketingu sieciowym w oparciu wybranej firmy. To słowo oznacza też kogoś, kto nie tylko wpisuje do biznesu MLM, ale również nam w nim pomaga. Jednak, aby była możliwość komuś pomóc, najpierw trzeba znaleźć osobę, która taką pomoc otrzyma. Także pomóc można komuś, kto będzie gotowy i będzie chciał taką pomoc przyjąć. Zatem znaczenie sponsoringu w MLM oznacza z początku zasponsorowanie nowej osoby, a później udzielanie jej wsparcia i pomocy.

Cechy dobrego nauczyciela

Chociaż rola i cechy dobrego nauczyciela, czyli sponsora w MLM jest niesłychanie istotna, to nie znaczy to, że jest on niezbędny. Kiedy by tak było, to obecnie wiele partnerskich grup, które działają z dużym powodzeniem, nie miało by racji bytu. Można zauważyć, że niektórzy w marketingu sieciowym doszli do większych sukcesów, nie mając za sobą wsparcia sponsora. Może tak być z wielu przyczyn. Na przykład sponsor był cały czas niedostępny, nie nadawał się on w ogóle na sponsora (cechy dobrego nauczyciela w MLM były dla niego obce), czy od razu w początkowym okresie dał sobie z tym spokój. Także tacy pionierzy mimo, że bez wsparcia i sponsora budują, i tak wielkie marketingowe organizacje.

Jak widzisz sukces w MLM jest możliwy do osiągnięcia nawet dla takich osób działających bez sponsora. Chociaż taka droga jest oczywiście trudniejsza, jednak jest możliwa jak najbardziej do przejścia. Dzisiaj mamy obszerną wiedzę, która umożliwia nam skuteczne działanie w MLM. W przypadku, gdy nie posiadamy wsparcia w postaci sponsora, czy też nawet firma z, którą współpracujemy nie daje nam zadań pod postacią instrukcji krok po kroku, to i tak mamy dostęp do wiedzy przekazywanej przez doświadczonych praktyków, Liderów. Może być ona w formie książek, e-booków, kursów audio, video, szkoleń i seminariów.

Cechy dobrego nauczyciela sponsora

Poniżej masz cechy dobrego nauczyciela, sponsora.

– chęć pomagania innym
– bycie Liderem
– posiadanie właściwej wiedzy związanej z MLM
– bycie dobrym nauczycielem i potrafienie uczyć innych w przystępny sposób przekazując wiedzę
– udzielanie się i bycie widocznym w Internecie, na spotkaniach branżowych, prasie itp.
– posiadanie  motywacji (nastawienie na sukces)
– wewnętrzne wartości i podejście do innych ludzi
– charyzma

Obowiązki dobrego nauczyciela, sponsora.

Co będzie należeć do obowiązków sponsora? Będą to np.

– wyjaśnianie zasad biznesu MLM oraz planu marketingowego
– informowanie i odpowiadanie na pytania
– dostarczanie/podpowiadanie metod i narzędzi przydatnych w budowie organizacji w MLM
– pomaganie w organizowaniu spotkań i prezentacji
– motywowanie do działania

Cechy dobrego nauczyciela podsumowanie

Zanim podejmiesz decyzję o wyborze swojego sponsora w MLM, musisz dokładnie sprawdzić taką osobę. Poznaj ją, a następnie zdecyduj się dopiero, czy ten człowiek nadaje się na Twojego sponsora, czy ma on cechy dobrego nauczyciela. Twój sponsor powinien być ekspertem w tej branży. Powinien mieć odpowiednie doświadczenie, które w przyszłości Tobie przekaże. Taki sponsor powinien także mieć właściwe kompetencje, wiedzę, które będziesz mógł od niego implementować. Kluczową sprawą jaką powinien wiedzieć i umieć Twój sponsor, to sponsorowanie/duplikacja nowych ludzi do zespołu. Co jest również istotne Twój sponsor powinien Cię odpowiednio motywować do pracy i sam powinien posiadać taki zapał do pracy, który przyczyni się również i do Twojego sukcesu. Dobry sponsor wie, że w jego interesie jest pomoc Tobie, ponieważ Twoje zarobione pieniądze bezpośrednio się przekładają na jego dochody.

Dużo ludzi przedwcześnie rezygnuje z MLM, gdyż nie mają odpowiedniego sponsora. Później takie osoby mówią, że trafiły na nieodpowiednią osobę (nie udało im się spotkać z osobą, która by posiadała cechy dobrego nauczyciela w MLM) i to w ogóle system jest zły.

Jak Ty uważasz, wyraź swoją opinię w komentarzu poniżej, oraz pomóż mi w promocji tego artykułu poprzez udostępnianie go innym, lajki i plusy google. Pozdrawiam Piotrek Idzik.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.