Darmowa strona internetowa.

Posted by on 9 marca, 2014 in Jak zwiększyć ruch na stronie | 0 comments

Darmowa strona internetowaDzisiaj zajmiemy się wyglądem Twojej strony, a czy będzie to darmowa strona internetowa, to już będzie zależeć od Ciebie. O tym czy trafiający pierwszy raz na Twoją stronę internauta zechce zostać na niej dłużej, w dużej części oprócz treści zależy jej wygląd. Oto pierwsza część na ten temat.

Przeglądając Internet, inne fora, blogi czy portale można natknąć się na różne poglądy na temat wyglądu stron internetowych. Każdy jest inny, niepowtarzalny, lubimy różne rzeczy, jesteśmy na swój sposób idealni, mamy różnorodne gusta, przyzwyczajenia. Dokładnie to wszystko wiemy, dlatego stąd takie różnorodne zdania. Kiedy wpiszesz w Google pytanie: „czy wygląd stron internetowych ma jakieś znaczenie?”. Zdziwisz się, ale pluralizm zachowań, powoduje, że zdania są naprawdę różnorodne. Często sprzeczne, kontrastujące same ze sobą. Dziwne, ale tak jest, każdy człowiek jest inny, stąd ten galimatias. Na podstawie zawartości Internetu, i odpowiedzi na powyższe pytanie, można stwierdzić, że wyróżniamy 3 typy różnych opinii w tym temacie:

Darmowa strona internetowa

Darmowa strona internetowa i jej wygląd.

1. Liczy się zawartość, czyli cała treść, teksty, artykuły, a mniej ważny jest wygląd strony internetowej.
2. Wygląd strony internetowej i kilka innych elementów, z których się składa, ma duże znaczenie.
3. Wygląd strony internetowej ma największe znaczenie.

Są to 3 odmienne, różne zdania. Choć 2 i 3 podobne. Moim zdaniem bardzo duże znaczenie ma  wygląd strony internetowej , ale także ważna jest jej użyteczność i treść. Znam wielu bloggerów, czy przedstawicieli stron internetowych. Jednakże oni uważają, że wygląd nie ma żadnego, podkreślam żadnego znaczenia. Tak samo myślą e-marketing’owcy, którzy nie zwracają na wygląd strony żadnej uwagi. Niestety jest to błąd. Każdy blog, czy portal, ma określoną plastyczność. Nie ważne czy jest to pamiętnik, czy blog o budownictwie, ma on określoną wartość, i musi posiadać określoną barwę.

Wygląd może albo nas przyciągać, albo odpychać, dlatego pamiętajmy, że wygląd ma znaczenie, i należy się mu podporządkować. Wygląd wywołuje emocję, a emocję wywołuje kolorystyka, ilustracje, cała barwność strony.

Przeanalizujmy teraz, dlaczego ten wygląd właściwie jest tak istotny, dlaczego ma znaczenie? Przede wszystkim dlatego, że:

1. Według moich indywidualnych spostrzeżeń, stwierdzam, że oceniamy serwis już po ułamku sekundy. Co to oznacza? To oznacza, że wybieramy losową stronę i w momencie jej załadowania, odczuwamy określone emocje, uczucia. I nie wmawiajcie mi, ani sobie, że ma to związek z treścią, bo dokładnie wiemy, że w ułamku sekundy nie potrafimy przeczytać nawet kilku wyrazów. To jest niesamowicie istotne, jak w ułamku sekundy, patrząc na stronę, możemy wydać o niej opinię. Co jest takim magicznym elementem?

KOLORY!

2. Odbiorca wchodząc na stronę internetową, może spodziewać się albo czegoś dobrego, albo złego. Wiesz, że dobro nas zachęca, a zło odrzuca, dlatego tak samo jest z profesjonalnym wyglądem. Profesjonalny wygląd zwiększa zaufanie do strony. Nie ma co filozofować.
3. Strony „ładne”, zachęcają nas, zatrzymują, manipulują naszym umysłem. Dokładnie wiemy, że wszystko co ładne, jest ciekawe. Dlatego też dłużej przebywamy na ładnych, barwnych stronach niż nudnych bezbarwnych, nic nie wnoszących. Dlaczego? Ponieważ, to uprzyjemnia nam przebywanie na witrynie, nie jest kolejnym nudnym portalem, o ubogiej grafice.
4. Ładne strony, powodują, że wracamy do nich z większą chęcią. Są ładne, przykuwają naszą uwagę. To też rola kolorów, kształtów, całej plastyczności strony internetowej.
5. Na koniec, najważniejsze. Dobrze, dobitnie wyglądające strony internetowe, powodują, że chcemy się nimi podzielić ze znajomymi, polecamy im je, a oni sami wchodzą, zwiększając liczbę odwiedzających.

Dlaczego? Jeśli jednym się spodobało, to sami chcą się nią podzielić, bo widzą w tym coś ciekawego, dobrego, profesjonalnego. Czy wiesz już jak powinna wyglądać profesjonalna strona internetowa, by powodowała zwiększenie liczby odwiedzających i co więcej zachęcała do powrotu? Wiem, że nie będę wstanie opisać szczegółowo tematu, jednakże postaram się umieścić wszystkie ogólne i istotne zasady, między innymi:

Darmowa strona internetowa zasady

Ogólne zasady jak powinna wyglądać np. darmowa strona internetowa

1. Wiem dokładnie, że nie wszyscy lubią eksperymentować, i główkować, ale w tym wypadku nie możemy dokonywać pochopnych decyzji. Nie wybieraj szablonu, którego odbiorca widział już chyba setny raz. Bądź oryginalny. Postępuj według własnych potrzeb, skoncentruj się, pomyśl jaki szablon Ty chciałbyś oglądać. Jeżeli nie chcesz zlecić projektu szablonu, to wybierz gotowy szablon premium, czyli płatny. Nie wydasz wiele, ale za to dostaniesz mało popularny szablon, który będzie mógł zachwycić odbiorcę. Jednakże musisz wtedy się pilnować, by dobrze komponował się z pozostałymi kolorami.
2. Uważaj na kolorystykę! Uważaj jak dobierasz kolory. Istotne, by były dobierane pod odpowiednią grupę docelową. Co za dużo, to nie zdrowo, dlatego dużo kolorów, to nie jest dobrym pomysłem. Chyba, że to taki image ;-). Pamiętaj, nie możesz przesadzać, bądź ostrożny.
3. Czytelny przekaz. To ważne! O co dokładnie chodzi? O to by każdy wchodząc na serwis wiedział o co chodzi, z czym ma to ugryźć, gdzie co i jak znaleźć. By wszystko było wiadomo. By był widoczny temat przewodni. Dlatego, jeżeli będzie bałagan, chaotyczność, to odbiorca, pewnie wyjdzie ze strony, i już nigdy na nią nie powróci. Czy tego naprawdę chcesz? Nie? Więc, zabierz się za porządek.
4. Nie bądź złośliwy. Informację mają być, ale to nie książka, to tylko strona internetowa. Ma być czytelna jak w podpunkcie 3, a także właściwie wzbogacona w treść. To nie ma być głównie treść. Analizując, 95% według mojej oceny, stron internetowych jest przytłoczonych ilością informacji, co powoduje, niechęć odbiorcy wobec witryny. Gdyby tak zrobić testy za pomocą różnych wariantów, i ocenić skuteczność stron, jak myślisz jakie byłyby te oceny? Co z 5% stron internetowych? Wnioski nasuwają się same.
5. Szczegóły, to kluczowe elementy. Niby nic nie znaczące, ale jednak tworzą spójną całość. Zacznijmy od grafiki. Zdjęcia, ilustracje, dodatki graficzne muszą być najlepsze jakościowo, to znaczy pełne, wzbogacone o odpowiedni kontrast. Przyciski muszą być precyzyjnie wykończone, a Menu nie może się rozjeżdżać. Czystość, żywość i jasność, to podstawa najlepszej strony internetowej! Ważna jest precyzja i dokładność.
6. Wyjątkowość. Musisz się wyróżniać, zwrócić na siebie szczególną uwagę. Jak to zrobić? O tuż przede wszystkim nie kopiować niczego z innych stron. Nie zachwycać się i nie stosować, migających napisów, czy gifów. Nie tędy droga. Jeśli chcesz się wyróżnić musisz po pierwsze pielęgnować detale (na podstawie podpunktu 5), zadbać o odpowiednie rozmieszczenie, ubogacić Menu. Ilustracje, szablony muszą być indywidualne, ciekawe, gładkie, idealne. Tekst  nie może się zlewać, musi być dokładnie spójny, po prostu idealny.

Po prostu wszystko ma tworzyć jedną całość, która będzie zachwycała nawet wymagających odbiorców.

Jestem pewien, że każdą stronę internetową można dopracować, spowodować, że będzie wyjątkowa. Mam 100% pewność, że jeśli chcesz ulepszyć swoją stronę, musisz, dopracować ją pod trzema kątami, takimi jak:

Darmowa strona internetowa 3 kąty widzenia

Poniżej masz  3 kąty widzenia jakie musisz wziąć pod uwagę, aby być może Twoja darmowa strona internetowa była jak najbardziej ulepszona.

1. Sprzedażowym, czyli tak by to dla nas należała korzyść. Chodzi tu nie tylko, co o dosłowną sprzedaż, ale przede wszystkim sprzedaż samych siebie, mówiąc wprost, tak aby odbiorca nas kupił. Czyli musisz przekonać do siebie odbiorcę, wywrzeć na nim pozytywne wrażenie.
2. Użyteczność, ogromną funkcjonalność, nie tylko treści ale i wyglądu, czy tak by użytkownik uzyskał swoją korzyść. Czyli funkcjonalność strony, jej pożyteczność do celów klientów, to jeden z kluczy do sukcesu.
3. Pozycjonowanie stron w Google, czy optymalizacja pod Google. To także istotne, ponieważ jeśli pozycjonowanie stron w Google będzie się dla Ciebie korzystnie zmieniać, czyli będziesz na co raz wyższej pozycji, to użytkownicy będą Ciebie też częściej odwiedzać. Wiadomo, że istnieje nie wielka szansa, że znajdą Cię, jeśli będziesz na 25 stronie w Google.

Uważam, że każda strona internetowa jest w stanie osiągnąć 3 wymienione powyżej wartości, które pozwolą na zdobycie i przychylność odbiorców, ponieważ jeśli dokładnie czytasz ten kurs, wiesz już jak powoli zmieniać swoją stronę internetową.

Jeśli chciałbyś przyspieszyć ten proces i chciałbyś, aby Twoja strona została „Królową Internetu”, to polecam Tobie kurs Piotra Michalaka „Jak stworzyć popularną stronę internetową”.

Są tam dostępne bloki tematyczne:

Jak stworzyć stronę WWW, która będzie praktyczna i lubiana?
Obowiązkowe elementy dobrej strony WWW.
Jak zwiększyć liczbę odwiedzin strony WWW?
Nie pozwól potencjalnym klientom uciec z Twojego serwisu.
Czy domeny z literówkami, np. Masza-Klasa.pl, są legalne?

Podsumowując, w tym programie szkoleniowym zdobędziesz praktyczną, konkretną, niezbędną wiedzę związaną z popularnością Twojej strony internetowej.

Jak widzisz na wygląd, jak inni będą postrzegać Twoją stronę internetową ma wpływ wiele czynników. Weź je proszę pod uwagę zabierając się do tworzenia, czy to będzie jakiś sklep, czy darmowa strona internetowa.

Co o tym myślisz. Proszę podziel się swoimi doświadczeniami, uwagami w komentarzu pod tym wpisem. Daj znać innym o tym wpisie dzieląc przez media społecznościowe. Pozdrawiam. Piotrek Idzik

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.