Duplikacja.

Posted by on 10 grudnia, 2013 in Mlm | 0 comments

DuplikacjaDuplikacja w MLM jest jedną z najważniejszych rzeczy. Duplikacja w marketingu sieciowym powinna polegać na naśladowaniu sprawdzonych czynności przynoszących oczekiwane efekty. Nie chodzi mi tutaj o bezmyślne naśladowanie, tylko o powtarzanie tych czynności z głową. Aby duplikacja w MLM była skuteczna, to musi być ona jak najprostsza. Tzn. zachowania duplikowalne powinny być dla każdego zrozumiałe i łatwe do powtórzenia.

Duplikacja

Kiedy Lider zespołu robi coś źle, to pozostali w jego grupie kopiują jego działania. Zachodzi tutaj duplikacja, lecz nie taka jak trzeba. Kiedy zauważą, że jest to złe, na ogół jest już za późno, gdyż powielane nawyki mocno utrwaliły się im w ich sposobie myślenia i działania.

Także jest to dość istotna sprawa z kim współpracujemy i od kogo się edukujemy. Warto na pewno uczyć się od najlepszych, którzy są uczciwi, wiarygodni i mają już sukcesy w branży marketingu sieciowego.

W MLM poważne pieniądze będą pochodzić z obrotu całej struktury, a nie z własnej sprzedaży. W tradycyjnym modelu biznesu MLM tworzymy tzw. listę stu osób. Później zabieramy się za umawianie spotkań, można także zapraszać na konferencje. Jeśli działamy przez Internet, to już wygląda nieco inaczej. Z reguły nie spotykamy się z każdym człowiekiem na liście w cztery oczy. Niemniej jednak zaprosiliśmy ludzi po to, by pokazać im informację i propozycję współpracy w biznesie MLM.

Duplikacja wyliczenia

Jak to później wygląda? Ano będzie się dziać różnie. Część osób po prostu nie będzie to w ogóle interesować. Część powie, że to jest kiepski pomysł no, bo jakby to było takie proste, to każdy by to robił, czy jest to piramida i inne w tym stylu. Będzie także jakiś procent ludzi, których to zainteresuje, zaczną współpracę i zacznie się duplikacja.

Załóżmy, że każdego dnia będziesz prezentować plan marketingowy 3 osobom, powiedzmy 5 dni w tygodniu. To da Tobie 15 osób na tydzień i około 60 na miesiąc. Zakładając, że skuteczność Twoich prezentacji wyniesie 10%, czyli przedstawiając plan stu osobom, do biznesu wejdzie 10 osób, to po miesiącu będziesz miał strukturę 6 osób, a po roku takiej pracy będą 72 osoby w Twojej strukturze.

Takie były by hipotetyczne wyliczenia w przypadku tylko Twojej aktywności. 72 osoby po roku czasu, to nie jest jakiś szał. Oczywiście wiele będzie zależało jaka jest to firma MLM, jakie mają produkty, zestaw startowy, plan marketingowy itp.

Chcę teraz pokazać Tobie co się stanie, kiedy do tego procesu zostanie włączona duplikacja i po prostu ludzie zaczną powielać swoją aktywność. To znaczy, że sponsorując osobę do swojej struktury, należy nauczyć ją tego samego, czyli nauczyć duplikacji. No i teraz znów zróbmy wyliczenia. Przyjmijmy, że w jednym miesiącu wprowadzisz tylko jedną osobę i nauczysz ją tego samego. To oznacza, że nauczysz ją skutecznie wprowadzać do biznesu MLM jedną osobę w miesiącu i tę osobę ona dokładnie nauczy robić tak samo. W takiej sytuacji będzie to przedstawiać się w taki oto sposób.

Przez pierwszy miesiąc jesteś na razie sam. W drugim miesiącu jest już was 2. W trzecim 4, a w miesiącu czwartym jest już was 16. Tak sukcesywnie tworzy się coraz większa duplikacja i po dwunastu miesiącach będzie was  4112 osób w strukturze!

1. 1
2. 1+1=2
3. 2+2=4
4. 4+4=16
5. 16+16=32
6. 32+32=64
7. 64+64=128
8. 128+128=256
9. 256+256=512
10. 512+512=1028
11. 1028+1028=2056
12. 2056+2056=4112

Czy teraz nie wygląda to o niebo lepiej? To jest właśnie, to w czym tkwi siła MLM, czyli w duplikacji. Oczywiście to także są tylko hipotetyczne wyliczenia, ponieważ nie każdy człowiek zasponsorowany w taki sposób do biznesu będzie dalej duplikował.

Na wyniki w MLM będą wpływać ludzie z którymi współpracujesz. Chcąc zbudować dobrą strukturę musisz mieć wiedzę, aby przekonać ludzi do tego biznesu, aby chcieli podjąć z Tobą współpracę. Jeżeli będziesz posiadał odpowiedniego sponsora, to zapewne nauczył on Ciebie skutecznych technik MLM, prawidłowego sponsorowania. A propo skutecznych technik MLM. Czy jesteś już na moim kursie właśnie związanym ze skutecznymi technikami w MLM? Jeżeli nie, to możesz zapisać się w tej chwili na stronie http://skutecznetechnikimlm.pl/. Otrzymasz masę przydatnej, praktycznej wiedzy wykorzystywanej przez wielu Liderów w MLM.

Idąc dalej musisz przekonać ludzi ze swojego Teamu do tego co sam robisz i nauczyć tych ludzi jak mają robić to co Ty. Podobnie jak Ty wcześniej posiadłeś wiedzę od swojego sponsora, to teraz musisz ją także przekazać członkom Twojego zespołu i zatroszczyć się o to, aby oni też wszystko zduplikowali.

Edukuj się stale i szkol swoich ludzi z zespołu. Kiedy nie będziesz się szkolić, to nie będziesz szedł do przodu, lecz nawet będziesz się cofał.

Duplikacja to powtarzanie czynności

Duplikacja to powtarzanie czynności , które wcześniej komuś już zapewniły wyniki. Duplikacja to również posługiwanie się konkretnymi narzędziami, czyli używanie konkretnego systemu, który wcześniej komuś pozwolił osiągnąć sukces.

Czy duplikując działania swojego Lidera należy upodabniać się do niego? Według mnie niekoniecznie trzeba siebie zmieniać, aby być tak jak Lider. Nie o to chodzi i nie na tym powinna polegać duplikacja, chociaż wiele osób tak to rozumie i na siłę próbują być kimś innym. Czemu tak to jest? Ano każdy z nas ma własne umiejętności, predyspozycje i próbowanie na siłę to zmieniać, aby upodobnić  się do kogoś jest czymś absurdalnym. Niemniej jednak są aspekty, które warto kopiować od swoich Liderów np. prawidłowy sposób myślenia.

Przecież każdy z nas jest wyjątkowy i zastępowanie swojej osobowości czyjąś nie jest z reguły dobrym rozwiązaniem. Nie twierdzę, że np. nie można mieć własnych mentorów, bo ich trzeba mieć. Każdy może sobie wybrać swoich mentorów i się od nich uczyć. Należy jednak zauważyć, że nigdy nie będzie można być nimi. Chociaż można używać ich technik, lecz każdy z nas powinien w swoją pracę włożyć jakby samego siebie. Także myślę, że takie postępowanie da wymarzone wyniki, a duplikacja w MLM będzie jeszcze skuteczniejsza.

Zachęcam Cię do pisania konstruktywnych komentarzy :) Podziel się swoimi opiniami i uwagami, a także tym artykułem przez lajki, google + i inne media społecznościowe.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.