Ebiznes i Twoja domena.

Posted by on 3 maja, 2011 in Ebiznes, Narzędzia ebiznesu | 0 comments

Ebiznes i Twoja domenaNie tylko prowadząc ebiznes będziesz musiał mieć swoją własną stronę internetową. W dzisiejszych czasach nawet mała firma chce posiadać własną stronę internetową, dzięki której może się zareklamować. Do jej działania potrzebne jest wykupienie internetowej domeny, będącej wirtualnym adresem dla tej strony.

Dzisiaj pokażę Ci jak nabyć domenę internetową na poniższym filmie.

 

Czym jest domena w Twoim ebiznesie?

Coraz częściej spotykamy się ze stronami WWW zwykłych użytkowników internetu, którzy chcą posiadać własną stronę, ale niezbędna do tego jest domena internetowa. Gdyby nie domeny każdy użytkownik musiałby posługiwać się wyłącznie adresami IP, żeby poruszać się w sieci Internet. Przykładowo adres interesującej nas strony mógłby wyglądać tak: 10.198.194.210, a zatem chcąc ją odwiedzić musielibyśmy wpisać w adres przeglądarki internetowej te liczby, które do zapamiętania na pewno łatwe nie są.

Musimy zatem zadać sobie pytanie co to jest owa domena internetowa?  Otóż jest to adres, który nigdy się nie powtarza, więc jest unikalnym. Wpisujemy go w przeglądarce Internetowej w polu adres, po czym zostajemy przeniesieni na stronę WWW, dlatego bardzo istotne jest to, że domena internetowa jest unikatowa. Jeśli prowadzisz ebiznes – domena jest niczym wirtualny adres Twojego biznesu.

Ebiznes na dobrej domenie

Wykupując domenę musimy pamiętać, żeby nie zwlekać, ponieważ chętnych na wykupywanie adresów internetowych jest coraz więcej, a co za tym idzie jest coraz mniej „dobrych” adresów. Miałem tutaj na myśli to, że dobre adresy charakteryzują się różnymi czynnikami. Przede wszystkim muszą być łatwe do zapamiętania, ponieważ człowiek najczęściej zapamiętuje to co zobaczył, ale gdy będzie to naprawdę dużo znaków specjalnych będzie dużo trudniejsze do zapamiętania, a pamiętajmy, że jeden błąd w adresie może spowodować to, że zostaniemy przeniesieni na inną stronę o ile taka domena istnieje. Musimy mieć również na uwadze do jakich użytkowników nasza strona będzie skierowana, gdy będzie to młodzież to możemy w adresie używać wyrazów ze slangu młodzieżowego, natomiast gdy będą to starsi ludzie raczej starajmy się używać tradycyjnych słów.

Możemy spotkać się także w pojęciem subdomeny, która jest niezależną częścią domeny głównej. Ma na celu to rozgraniczenie części serwisu. Załóżmy, że mamy domenę, która ma adres www.problem-z-komputerem.pl, a chcemy też posiadać forum związane z działalnością tej strony, zatem możemy użyć subdomeny o adresie www.forum.problem-z-komputerem.pl.

Gdy mamy już wybraną nazwę musimy sprawdzić, czy jest ona dostępna oraz wybrać rozszerzenie domeny. Jeżeli nasza strona będzie używana wyłącznie przez użytkowników z Polski lub też osoby, które znają język polski to najlepszym wyborem jest wybranie rozszerzenia „.pl”, co oznacza Polskę w rozszerzeniach narodowych domen. Jeśli natomiast nasza działalność wykracza poza użytkowników z Polski warto zastanowić się nad domeną komercyjną „.com”.

Prowadząc ebiznes zarejestrujesz niejedną domenę

Mając już wybraną nazwę oraz rozszerzenie możemy udać się do firmy, która rejestruje domeny. Oczywiście wszystko możemy zrobić używając do tego tylko i wyłącznie komputera z dostępem do Internetu. Rejestracja domeny nie jest usługą darmową, lecz często możemy się spotkać z promocjami czy to dla firm czy też indywidualnych klientów, które są bardzo atrakcyjne. Obecnie roczny koszt wykupienia domeny w jednej z największych firm waha się w okolicach 100 PLN bez uwzględniania promocji, więc jak widzimy nie jest to cena wygórowana, dlatego też coraz więcej osób skłania się ku temu by nabyć domenę i zaistnieć w sieci. Tym samym – jesteś na dobrej drodze, by Twój ebiznes zaczął przynosić dochody.

Ja kupuję swoje domeny w firmie NetArt i bardzo jestem zadowolony z tego wyboru. Dlaczego cenię tę firmę i jej usługi? M.in. za szybki kontakt   i pomoc pracowników z biura obsługi klienta za pośrednictwem chatu oraz za lukratywny program afiliacyjny w, którym możesz polecać ich usługi zarabiając przy tym nie małe pieniądze. Na stronie nazwa.pl wszystkiego się dowiesz.

Napisz co o tym myślisz w komentarzu pod spodem, a jeśli będziesz miał jakieś pytania pisz na skype: piotridziksukces . Z chęcią pomogę. Jeśli uznasz wpis za wartościowy (bo np. pomógł Ci rozpocząć ebiznes) kliknij Lubię to na moim FANPAGE http://www.facebook.piotridzik.pl . Pozdrawiam serdecznie. Piotr Idzik.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.