Ebiznes – czy zarabianie przez internet jest możliwe?

Posted by on 7 kwietnia, 2011 in Ebiznes | 0 comments

Ebiznes - zarabianie przez internetRóżnicę między biznesem tradycyjnym, a prowadzonym za pomocą internetu (czyli ebiznes) omawiam w społeczeństwie, w którym internet staje się coraz bardziej popularnym narzędziem do robienia zakupów oraz do sprzedaży, a więc stworzenie ebiznesu wydaje się być naprawdę doskonałym pomysłem.

Ebiznes – moja opinia

W poniższym materiale video do, którego obejrzenia gorąco Cię zapraszam, wyjaśniam dlaczego ebiznes, jest na dzień dzisiejszy rozsądniejszym wyjściem niż biznes tradycyjny?

Ebiznes – zalety i wady

Wymienić można kilka zalet ebiznesu:

  1. Po pierwsze i najważniejsze, ebiznes znacznie obniża koszty prowadzenia działalności i to znacznie.
  2. Po drugie w przeciwieństwie do biznesu tradycyjnego, ebiznes nie wymaga wynajmowania lokalu handlowego, co obniża koszty o kilkanaście do kilkudziesięciu tysięcy na miesiąc.
  3. Po trzecie w biznesie tradycyjnym trzeba posiadać odpowiedni lokal, który trzeba odpowiednio wyposażyć, a to także kosztuje.
  4. Po czwarte prowadząc e-biznes nie musimy zatrudniać dużej ilości osób.
  5. Po piąte biznes tradycyjny trzeba odpowiednio zareklamować. W ebiznesie reklama internetowa jest o wiele tańsza niż reklama tradycyjna (ulotki, gazetki, spoty radiowe czy reklamowe).
  6. Po szóste posiadając biznes tradycyjny trzeba dojechać do miejsca pracy, co daje dodatkowe koszty, czy to na bilet czy na paliwo, a przy pracy w internecie wystarczy nam własne miejsce zamieszkania (chociaż nie koniecznie; posiadając przenośny komputer typu laptop z podłączonym internetem, możesz pracować ze swoim wirtualnym biurem w dowolnym zakątku świata, abyś tylko był w zasięgu internetu), więc rzeczy jak: inwestycja w komputer, i w podłączenie do sieci to podstawa. Posiadając stałe łącze internetowe, także obniżamy koszty związane z podłączeniem do internetu.

Ebiznes – biznes prowadzony w domu

Jakie jeszcze są zalety ma  biznes w internecie? Przede wszystkim e-biznes prowadzi się z domu, więc odchodzi koszt wynajęcia lokalu, a także dojazdu do pracy, ale o tym już wspominałem. Dodatkowo posiadanie ebiznesu sprawia, że jego reklama jest o wiele tańsza, a poza tym może dotrzeć do milionów potencjalnych klientów na całym świecie. Istnieje wiele darmowych narzędzi dostępnych online za pomocą, których możesz usprawnić budowę swojego biznesu. Będę je omawiał w późniejszych wpisach. Na pewno znajdziesz inne zalety zarabiania w internecie, których ja tu nie wymieniłem, a  przedstawiłem tylko te według mnie najważniejsze.

E-biznes, przynajmniej na początku prowadzi się samemu, dlatego nie trzeba płacić pracownikom. Posiadając dostęp do sieci, biznes prowadzić można dwadzieścia cztery godziny na dobę, przez cały tydzień, przez okrągły rok, praktycznie za darmo. Produkt sprzedaje się sam z siebie. Dlatego zarabianie w internecie jest bardzo korzystny i warto, chcąc otworzyć firmę, czy inną działalność, wybrać taką formę jego prowadzenia. Ebiznes daje o wiele większe możliwości osobom, które dopiero próbują rozwinąć biznes i mają do tego ciekawe pomysły.

Życzę Ci, aby Twój ebiznes okazał się sukcesem. Piotr Idzik

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.