Edukacja a bycie finansowo inteligentnym.

Posted by on 27 grudnia, 2011 in Samodoskonalenie | 0 comments

Edukacja inteligencja finansowaTak to już jest, że rządowi wygodniej jest przygotować społeczeństwo do bycia dobrymi i posłusznymi pracownikami, a nie biznesmenami. Z tego właśnie powodu nasz system edukacji kształci pracowników i nie dostarcza młodym ludziom informacji na temat samodzielnego prowadzenia biznesu.

tego nie uczą w szkole

Jeśli dodatkowo przyjrzysz się, jak wygląda życie takich posłusznych pracowników na etacie – zaczynasz się zastanawiać, czy aby Twoje marzenia o dostatnim i wspaniałym życiu nie są tylko i wyłącznie mrzonką. W końcu (myśląc niby-racjonalnie) skoro wokół Ciebie nie ma ludzi sukcesu, to skąd Ty masz prawo myśleć, że Twoje życie potoczy się inaczej? Nawet nie masz realnego, namacalnego przykładu, że jest to możliwe do osiągnięcia. Nie masz zatem także wzoru, który byłby potwierdzeniem dla realności Twoich pragnień.

Z tego właśnie powodu może pomyślisz, że nie masz prawa do takich marzeń, bo w końcu nie masz potwierdzenia, że tak można i że Ty także możesz w taki sposób żyć. Czy możesz mieć wystarczająco siły i determinacji, by wierzyć, że jesteś wyjątkowy i że jesteś w stanie dołączyć do ludzi zadowolonych z życia, które sami sobie wybrali?

Z przykrością muszę stwierdzić, że według mnie obecny system edukacji jest mocno demoralizujący. W końcu tam od najmłodszych lat, co chwilę ktoś nam mówi, co możemy, a czego nie. I wcale nie chodzi mi o wychowanie, ale o odbieranie zdolności do samodzielnego myślenia. Każda samodzielna aktywność jest karana i źle oceniana. Dzieje się to samo z osobami, które w jakiś sposób wychylają się.

Często przecież słyszy się, że trzeba kogoś „sprowadzić do poziomu” – tego nauczyliśmy się w szkole. A przecież tylko Ci, którzy są aktywni i wychodzą poza standardy mają szansę odnieść sukces. Jest to niestety spuścizna po systemie socjalistycznym. Wszyscy musieli tam tak samo i równo. Każdy miał skończyć szkołę na jakimś poziomie i iść na etat. Niestety ten styl myślenia nadal można zaobserwować w Polsce. Większość obecnych rodziców jest nadal (przynajmniej mentalnie) w tamtych czasach, a więc: wychowują dzieci wg tamtych standardów.

Etat czy życie?

To niesamowite, jak wiele osób marzy tylko o tym, by mieć zawód życiowy, a nie o tym, by po prostu żyć.

Czy nie byłoby wspaniale, gdyby w szkole zamiast regułek uczyli nas żyć? Czy znasz jakiegoś bogatego nauczyciela? Ja nie znam żadnego – jakim cudem ma on zatem nauczyć nas inteligencji finansowej? Problem w tym, że nie może, dlatego nawet nie próbuje.

Zanim zatem znów nauczysz się kolejnej regułki i wykonywania poleceń  – pomyśl, czy nie lepiej będzie dla Ciebie nauczyć się tego, jak zarabiać pieniądze. Potrzebna Ci będzie ekonomia, potrzebna Ci będzie inteligencja finansowa!

nauka inteligencji finansowej

I znów – nie nauczysz się tego od osób, które nie żyją w taki sposób, które nie osiągnęły sukcesu finansowego. Żeby faktycznie nauczyć się czegokolwiek musisz udać się do mistrza w swojej dziedzinie. Tylko wtedy nauka będzie skuteczna.

Pewnie nie raz słyszałeś już, że to dzięki ciężkiej pracy możesz zarobić duże pieniądze. Jednak zastanów się, ile w tym jest prawdy i czy faktycznie ma to odzwierciedlenie w Twoim świecie. Chciałbym tylko zwrócić dziś uwagę na bardzo ważną sprawę: stan Twoich finansów będzie zależał od Twojego stanu umysłu.

Czy zgadzasz się z moimi wywodami. Napisz komentarzu co o tym sądzisz, a jeśli będziesz miał jakieś pytania pisz na skype: piotridziksukces . Z chęcią pomogę. Jeśli uznasz wpis za wartościowy kliknij Lubię to na moim FANPAGE  http://www.facebook.piotridzik.pl i plus jedynkę. Pozdrawiam. Piotrek Idzik.

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.