Gdzie założyć blog?

Posted by on 1 maja, 2012 in Ebiznes, Narzędzia ebiznesu | 0 comments

Gdzie założyć blogZanim odpowiem Ci na to pytanie, opiszę dlaczego w ogóle warto pisać bloga.

Pisanie bloga

• Bardzo łatwe, intuicyjne dodawanie treści.
• Blogując tworzysz relacje ze swoimi czytelnikami, subskrybentami.
• Zdobywasz ich zaufanie i stajesz się dla nich ekspertem (piszesz na czym się znasz i co lubisz robić).
• Przyciągasz do siebie nowych ludzi, poznajesz ich problemy i możesz im pomóc.
• Ludzie bardzo ufają artykułom dostępnym na blogach (szczególnie jeśli będziesz dawał wartościową treść).

• Blogi łatwo i szybko się pozycjonują (blog zostanie zaindeksowany o wiele szybciej i wyżej w wyszukiwarkach, niż strona tworzona za pomocą każdego innego narzędzia).
• Wykorzystujesz siłę i dźwignię internetu (docierasz ze swoim przekazem do szerokiej publiki).
• Twoje wpisy mogą inni komentować i przesyłać innym. Mogę też je lajkować, dodawać + jedynki Google, czy dzielić się nimi przez inne portale społecznościowe.
• Na swoim blogu możesz dodawać własne filmiki (video marketing). Zapewniasz sobie tym lepszą rozpoznawalność (pokazujesz swoją wiedzę i ewentualnie swoją twarz ; wiele osób, które zaczęły ze mną współpracę, powiedziały mi, że dołączyły do mnie ze względu na to iż zobaczyły jak wyglądam na żywo).
• Możesz pokazywać własne produkty, czy usługi jeżeli będziesz takowe posiadał, możesz promować produkty innych poprzez programy partnerskie, a nawet sprzedawać reklamy.
• Z biegiem czasu zyskujesz swoich zwolenników i popularność.
• Tworzysz swój prywatny pamiętnik, tylko w wersji elektronicznej, gdzie możesz oprócz tekstu dodawać obraz, dźwięk i video.

Gdzie założyć blog?

Jeżeli poważnie myślisz o blogowaniu kreując przy tym wizerunek eksperta, musisz robić to profesjonalnie. Zalecam Ci założyć własnego bloga na bardzo dobrym, zaawansowanym darmowym oprogramowaniu CMS jakim jest WordPress. Możesz je pobrać ze strony: WordPress.org. Jeżeli ma to być Twój główny blog, Twoja wizytówka, koniecznie wybierz domenę imięnazwisko.pl. Wybierając tą platformę blogową będziesz potrzebował własnego hostingu na Twój blog.
WordPres.org oferuje masę fantastycznych funkcji i ogromną ilość motywów i wtyczek zwiększających jego zastosowanie. Ten system blogowy jest łatwy w nauce. Sam znam odrobinę HTMLa, o innych językach programowania nie wspominając, a z WordPressem radzę sobie w miarę dobrze.

Załóż bloga

Tutaj nie jesteś od nikogo uzależniony, masz szerokie spectrum możliwości. Poza tym wyszukiwarki kochają WordPressa : ) W związku z popularnością tego systemu blogowego jest on stale rozwijany, łatwo możesz uzyskać pomoc w kwestiach technicznych. Instalacja WordPresa nie jest szczególnie trudna. Kreator poprowadzi Cię przez poszczególne etapy. Jak założyć bloga na WordPress.org opisałem we wcześniejszym artykule Jak założyć bloga .

Dla mnie WordPress jest najlepszym darmowym systemem do tworzenia blogów.

Czy zgadzasz się z moimi wywodami. Napisz komentarzu co o tym sądzisz, a jeśli będziesz miał jakieś pytania pisz na skype: piotridziksukces . Z chęcią pomogę. Jeśli uznasz wpis za wartościowy kliknij Lubię to na moim FANPAGE  http://www.facebook.piotridzik.pl i plus jedynkę. Pozdrawiam. Piotrek Idzik.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.