Gravatar.

Posted by on 12 grudnia, 2011 in Media społecznościowe, Narzędzia ebiznesu | 0 comments

GravatarKiedy zamieszczasz wpisy na forach lub komentujesz czyjeś strony – warto, aby do wpisu zamieszczony był Twój avatar. Avatar to taki mały obrazek, na którym może być zamieszczone Twoje zdjęcie lub grafika związana z Twoją stroną. Można to zrobić w łatwy sposób korzystając z Gravatar.

Gravatar – rejestracja

Aby zarejestrować się wejdź na stronę pl.gravatar.com. Następnie kliknij u góry w „Log in / Sign up”. Rozwinie Ci się menu, z którego wybierz „zarejestruj się” (gdy będziesz już miał konto – wybierać będziesz „zaloguj się”).

Na tym etapie musisz podać swój adres e-mail, którego będziesz używał korzystając z Gravatar. Po kliknięciu przycisku „zarejestruj się” zostanie do Ciebie wysłany potwierdzający e-mail. Teraz należy otworzyć tę wiadomość i kliknąć w link aktywacyjny.

Gravatar – tworzenie konta

Po kliknięciu w link, otworzy Ci się strona, na której należy dokończyć tworzenie konta. Uzupełnij wszystkie wymagane pola, a następnie kliknij w „zarejestruj się”.

Gravatar – zdjęcie

Pamiętaj, że Twój avatar jest elementem budowania Twojej marki. Dobierz zdjęcie w taki sposób, w jaki najłatwiej będzie Ci zbudować te markę (i która będzie dla Ciebie najkorzystniejsza).

Aby dodać zdjęcie na Gravatar, kliknij po prostu w odpowiedni napis (wielki, niebieski i na środku – na pewno zobaczysz). Wybierz zdjęcie (np. z komputera), a następnie przytnij je w taki sposób, by zarówno mały, jak i duży podgląd był najkorzystniejszy. Następnie kliknij „przytnij” i wybierz klasyfikację swojego zdjęcia. Klasyfikacja jest bardzo dobrze opisana na stronie, więc nie będę jej tutaj powtarzał – przeczytaj i wybierz odpowiednią kategorię swojego avatara.

Abyś to wszystko lepiej zrozumiał  – nagrałem w tym celu video, gdzie dokładnie pokazuję  jak zrobić własny avatar. Zapraszam do oglądania.

To tylko tyle – już masz swój gravatar i Twojemu podpisami na forach i stronach internetowych od tej chwili będzie już towarzyszyło Twoje zdjęcie.

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.