Infoludek praca.

Posted by on 8 października, 2014 in Mlm | 0 comments

Infoludek pracaTwoja praca w marketingu sieciowym, to m.in. informowanie innych o Tobie, czyli taka można żartobliwie powiedzieć infoludek praca. W poprzedniem artykule z serii skutecznych technik w MLM obiecałem Tobie, że zajmiemy się dzisiaj prospectingiem zaawansowanym. Pewnie zastanawiałeś się już, czym ta technika może być. Przystępuję zatem od razu do wyjaśnienia.

Tak naprawdę o Prospectingu zaawansowanym wie naprawdę niewielka część osób, które działają w marketingu sieciowym (jak myślisz dlaczego tylko 5% osiąga sukces?). Przed Tobą szansa na nauczenie się tej techniki. Jeśli weźmiesz sobie do serca moje uwagi – możesz osiągnąć bardzo wiele w tym biznesie. Zatem do dzieła!

Infoludek praca

Pewnie doskonale wiesz, że w marketingu sieciowym niezwykle ważne jest posiadanie wielu aktywnych kontaktów na co ma wpływ Twoja działalność jako infoludek praca. Im więcej znasz/poinformujesz osób – tym dla Ciebie lepiej. Pisałem już wcześniej o tym, jak stworzyć swoją listę kontaktową. Jednak teraz pójdziemy o krok dalej.

Do prostectingu zaawansowanego przechodzisz TYLKO I WYŁĄCZNIE wtedy, kiedy już zrealizowałeś założenia podstawowego. Jest to naprawdę ważne. Przypomnę – prospecting podstawowy miał na celu wyłonienie do pięciu nazwisk osób, co do których mogłeś mieć niemal pewność, że zainteresują się tym, co robisz i będą gotowe na współpracę.

Infoludek praca działanie

Jeśli masz te nazwiska – działaj i rób swoje w infoludek praca. Zadzwoń do pierwszej osoby (może Ci w tym pomóc Twój sponsor), umów się z nią na spotkanie, poprowadź prezentację. Słowem – zrób wszystko, o czym pisaliśmy, by wprowadzić tą osobę do swojego zespołu. Gdy już to zrobisz – postępuj tak samo z każdą kolejną osobą z Twojej listy. Na pewno z każdym kolejnym takim procesem – wszystko będzie dla Ciebie łatwiejsze. Po prostu będziesz się uczył. Polecam uczyć się nie tylko z własnego doświadczenia, ale także aktywnie zdobywać wiedzę ze szkoleń i książek.

Przed Tobą naprawdę bardzo dużo pracy – działaj zatem i nie trać cennego czasu. Wprowadź zatem pierwsze pięć osób do swojego zespołu. Kiedy te osoby będą już działać samodzielnie – zajmij się poszukiwaniem kolejnej piątki. Rób to tak długo, aż Twoja lista się wyczerpie. Ale spokojnie – są sposoby na to, aby ją stale powiększać.

Telefon

Jesteś zatem w sytuacji, kiedy lista Twoich kontaktów wyczerpała się. Część osób, które były pierwotnie na liście – współpracuje już z Tobą, część z nich nie była zainteresowana takim biznesem. To normalny stan rzeczy.

Teraz przyszedł czas na zaktualizowanie swojej listy. Zacznij od zapisania na osobnej liście wszystkich tych osób, które nie przystąpiły do współpracy z Tobą. Całkiem możliwe, że będzie to dość długa lista. W tym momencie to nawet dobrze – oznacza, że jeszcze wiele do zrobienia przed Tobą. Zadanie jest stosunkowo proste – skontaktuj się ponownie z tymi osobami, które przy pierwszej rozmowie odmówiły. Takie działanie ma naprawdę sens. Już tłumaczę, dlaczego warto.

Faktycznie – jeśli dana osoba raz Ci odmówiła, najprawdopodobniej znowu odmówi. Pisałem o tym przy okazji omawiania reguły konsekwencji. Jednak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, aby poprosić te osoby o rekomendacje. Skontaktuj się z każdą osobą z nowej listy, spytaj czy pamiętają rozmowę z Tobą i poproś o rekomendację. Z doświadczenia wiem, że zwykle bez problemu podczas takiej rozmowy otrzymam 3-5 nazwisk nowych osób, które mogłyby być ewentualnie zainteresowane biznesem.

Na koniec takiej rozmowy warto zwrócić uwagę, że wg Ciebie rozmówca też może sobie poradzić w tym biznesie. W końcu najważniejsze już potrafi – sam podał Ci kilka nazwisk potencjalnie zainteresowanych osób. Zwróć mu na to uwagę. Powiedz, że kontakty te możesz wykorzystać sam, ale może też dzięki nim zarobić Twój znajomy.

Takie postawienie sprawy jest dla większości osób sporym zaskoczeniem. Pewnie zdziwisz się, ale większość z nich to właśnie podczas tej drugiej rozmowy godzi się na spotkanie, a później… decydują się na współpracę.

To naprawdę może być tak łatwe – jeden telefon może zmienić czyjeś początkowe nastawienie. Zyskujesz na dwa sposoby – masz szansę wprowadzić nową osobę do biznesu i (dodatkowo) dostajesz rekomendację do kilku kolejnych. Twoja lista z nazwiskami powiększa się zatem sukcesywnie. Dlaczego zatem nie spróbować? To naprawdę działa!

I co jest naprawdę niesamowite – dzięki takiemu postępowaniu masz praktycznie niekończące się możliwości powiększania swojej listy mailingowej. Za każdym razem dowiadujesz się kolejnych osobach, które mogą być zainteresowane współpracą z Tobą! A jeśli nawet ta polecona osoba nie będzie zainteresowana – możesz do niej zadzwonić za jakiś czas i ją też poprosić o rekomendację. Tym samym tkasz swoją sieć znajomości coraz szerzej.

Jednak zapamiętaj najważniejsze – nigdy nie proś o rekomendacje w trakcie tej samej pierwszej rozmowy, kiedy usłyszysz odmowę. Ja zwykle dzwonię dopiero po 2-3 miesiącach od tej pierwszej rozmowy.

Wizytówki

Jestem pewien, że stale uczestniczysz w jakich spotkaniach towarzyskich. Takie spotkanie jest wręcz idealne do poznawania nowych ludzi i powiększania swojej sieci znajomych. I nie ma to większego znaczenia, czy uczestniczysz w spotkaniu, zebraniu, czy szkoleniu – zawsze staraj się poznawać nowe osoby.

Aby stworzyć nowe kontakty musisz tak naprawdę zrealizować trzy kroki: pozwól się najpierw zauważyć, później poznać, a w konsekwencji polubić.

Zawsze na tego typu spotkania idź z nastawieniem, że chcesz poznać kogoś nowego. Uśmiechaj się do ludzi, zwłaszcza jeśli zauważysz, że ktoś na Ciebie patrzy – odwzajemnij spojrzenie i po prostu uśmiechnij się. Możesz pomachać do tej osoby, skinąć głową lub najzwyczajniej w świecie do niej podejść.

Podchodź do ludzi uprzejmie,  niech oni poczują, że ich lubisz. Przyjacielska postawa na takich spotkaniach to podstawa. Dzięki temu masz niemal pewność, że zyskasz sympatię innych. Na pewno duża część z nowo poznanych osób będzie pytała Cię o to, czym się zajmujesz. Miej wtedy odwagę śmiało mówić o swoim biznesie i o tym, czym się zajmujesz.

Jeśli jednak osoba, z którą rozmawiasz nie pyta Cię o to – sam wyjdź z inicjatywą. Zapytaj się sam, czym zajmuje się Twój rozmówca. Z pewnością po chwili odwdzięczy się on tym samym pytaniem.

Najlepiej na takie pytanie jest odpowiedzieć krótko i zwięźle. Postaraj się jednak, by odpowiedź była w miarę możliwości intrygująca. W żadnym wypadku nie zanudzaj swojego rozmówcy, nie wdawaj się zatem w szczegóły. Przyjmijmy, że na odpowiedź masz pół minuty. Tyle naprawdę wystarczy. Twoja odpowiedź ma na tyle zaciekawić Twojego rozmówcę, by chciał się on z Tobą spotkać, by usłyszeć więcej. Najlepiej z wyprzedzeniem przygotuj sobie odpowiedź na takie pytanie, jeszcze przed spotkaniem.

Zawsze gdy kończysz mówić – proponuj wręczenie wizytówki. Ważne, by było na niej zarówno logo Twojej firmy, jak i Twoje zdjęcie, adres trony www. Dzięki temu masz większe szanse, że zostaniesz lepiej zapamiętany. Zaproponuj też od razu, by Twój rozmówca spotkał się z Tobą w przyszłości. Możecie też wstępnie ustalić termin. Świetną metodą jest zaproponowanie dwóch terminów – rozmówca wtedy będzie mógł ustalić, który bardziej mu odpowiada. Nigdy nie proponuj, by rozmówca do Ciebie oddzwonił i umówił się na prezentację – to prawie nigdy nie kończy się powodzeniem. Jednak jeśli od razu ustalicie termin spotkania – Twoje szanse na wprowadzenie jej do biznesu rosną. A jeśli nie będzie zainteresowana? Cóż – zawsze możesz poprosić o rekomendacje.

Szkoły i uczelnie

Wiesz, że szkoły i uczelnie są świetnym miejscem, w którym możesz pozostawić informacje o sobie samym, jak i o swoim biznesie? Najlepiej sprawdzają się w tym przypadku uczelnie wyższe o profilu handlowym.

Wystarczy, że w odpowiedni sposób przygotujesz ogłoszenie. Ma być schludnie, rzeczowo i na temat. Z takim ogłoszeniem idziesz do wybranej szkoły i po prostu wieszasz je na tablicy ogłoszeń. Zostaw oczywiście namiary do siebie, możesz także skierować do swojej strony www lub prezentacji online (jeśli je masz). Jeśli ktoś dzwoni z takiego ogłoszenia – masz niemal pewność, że ta osoba jest konkretna i zainteresowana. Jest więc niemal pewność, że zasili ona Twój zespół.

Gazety

Zapominamy w dzisiejszych czasach o tym medium. A wielu networkerów przekonało się, że ogłoszenie w gazecie może stanowić swoisty przełom w ich pracy. Jednak możesz zyskać jeszcze więcej, jeśli uda Ci się zainteresować swoją osobą dziennikarza. Dobrze przygotowana notka prasowa to klucz do sukcesu.

I nawet jeśli wywiad nie będzie długi – może on na stałe zmienić Twoje życie. Dzięki temu ze swoim przekazem trafisz do wielu osób, których inaczej nawet nie miałbyś szans poznać. Po takim artykule/wywiadzie możesz spodziewać się lawiny zapytań. Nie wszystkie będą dotyczyły chęci współpracy, jednak sporo z nich na pewno taka właśnie będzie.

Spróbuj na samym początku wysłać ciekawą nowinkę ze swojej branży do lokalnej gazety. Starannie przygotuj tekst, pamiętaj o chwytliwym nagłówku. Możesz też przygotować sam artykuł, który będzie można od razu opublikować w gazecie. Możesz też wysłać po prostu odpowiedź/komentarz do już zamieszczonego wcześniej artykułu.

Sposobów na to jest naprawdę sporo. Zaproponuj redaktorowi, że podzielisz się z czytelnikami swoją wiedzą. Przytocz konkretne przykłady, w czym możesz urozmaicić wydanie gazety.

Rozsyłaj także swoje informacje biznesowe do gazet. Zawsze pamiętaj, by poinformować, gdzie można znaleźć o Tobie i Twoim biznesie więcej informacji. Niech ta informacja będzie ciekawa. Nie chcesz przecież, aby redaktorzy myśleli, że liczysz tylko i wyłącznie na darmowy rozgłos. Daj zatem coś od siebie.

Pamiętaj, że w gazetach najlepiej sprzedają się nowinki. Niech wiadomość od Ciebie będzie ekscytująca. Jeśli organizujesz ciekawe spotkanie – poinformuj o tym prasę. Napisz oczywiście, czego dotyczy takie spotkanie oraz do kogo jest ono skierowane. Nie pozwól sobie, aby zapomnieć podać konkretne informacje odnośnie miejsca i czasu takiego spotkania. Ciekawe wydarzenia w okolicy zawsze zwrócą uwagę dziennikarzy.

Infoludek praca znaki rozpoznawcze

Znaki rozpoznawcze firmy są tym, co znacznie ułatwi Ci pracę jako networkmarketerowi, czyli infoludek praca. Wiele firm MLM sama tworzy dla swoich partnerów takie znaki. Warto jest nauczyć się je wykorzystywać, gdyż dzięki temu to ludzie sami będą zgłaszać się do Ciebie i dopytywać o Twój biznes. Będziesz do tego potrzebował o wiele mniej inicjatywy własnej.

Takim znakiem rozpoznawczym mogą być na przykład ubrania z logo firmy. Logo może być zarówno małe jak i duże. Ubrania mogą być codzienne lub na przykład sportowe. Noszenie ich to reklama sama w sobie. Ty zupełnie nic nie robisz, a ludzie sami interesują się ciekawym logo na Twojej koszulce. To niesamowite, jak często będziesz pytany o to, co oznacza logo na Twoim ubraniu.

Tak samo działają samochody z logo firmy. Takiego auta po prostu nie sposób nie zauważyć. A dowie się o nim każdy Twój sąsiad od razu po tym, jak zaparkujesz przed swoim domem. A jeśli dowiedzą się do tego, że to firma kupiła Ci auto za dobre wyniki… możesz się domyślić ich reakcji.

Różne firmy oferują także inne wyróżnienia, na przykład za konkretne osiągnięcia w planie marketingowym. Takim znakiem może być chociażby zapinka do marynarki. Będzie to na pewno intrygujący element. Poszukaj zatem takich znaków w swojej firmie i postaraj się je wykorzystać w swojej działalności jaką jest infoludek praca.

Jakie Ty masz o tym zdanie? Podziel się nim w komentarzu poniżej. Proszę też Ciebie o dzielenie się tym artykułem z innymi poprzez media społecznościowe. Pozdrawiam Piotrek Idzik.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.