Jak osiągnąć sukces w ebiznesie?

Posted by on 14 kwietnia, 2011 in Ebiznes, Samodoskonalenie | 0 comments

Jak osiągnąć sukces w ebiznesieSam długo szukałem sposobu na to, jak osiągnąć sukces w ebiznesie. Z pewnością każdy chciałby odnieść sukces w pewnej dziedzinie… jednak wiele z tych osób jest skazanych na porażkę, gdyż boją się oni wyjść przed szereg ze swoim własnym pomysłem, gdyż wciąż go ulepszają… chcą by w momencie gdy już ludzie się o nim dowiedzą był idealnie dopracowany pod każdym kątem… i tu jest właśnie błąd!

Sukces największych

Z pewnością każdy słyszał o firmie Microsoft, dlaczego odniosła taki sukces? Otóż jest to wbrew pozorom banalnie proste, gdyż autor wypuścił ją na rynek zupełnie niegotową, w tak zwanej wersji beta. W czym więc tkwi sekret?

Otóż ogólnie rzec biorąc wypuścili na rynek coś, co wymagało ciągłego ulepszania, jednak to tylko pozory, że zrobili tutaj błąd. Gdyż jest to strategia dobrze przemyślana, otóż wypuszczając wersję beta do sprzedaży dali oni możliwość by sukces był wpisany w działanie wielu osób, a nie samego twórcy. Oni zdecydowanie wiedzieli, jak osiągnąć sukces. Otóż stwierdzili oni, że skoro jest wersja podstawowa, którą może posiadać praktycznie każdy, to z pewnością znajdzie się wiele osób, które będzie chciało ulepszyć tę wersję. I tutaj uruchamia się kolejny punkt, gdyż poprzez zgłaszanie sugestii co można by było ulepszyć Microsoft stawał się coraz bardziej zmodernizowany. Jest więc to bardzo przemyślana strategia, którą każdy powinien kierować się w życiu, oczywiście bardzo wielu twórców przeróżnych typów programów się nią kieruje, więc dlaczego zwykły człowiek nie może? Dzieje się tak, ponieważ ludziom doskwiera brak wiary we własne możliwości.

Jak osiagnąć sukces w ebiznesie? Wszędzie ta sama zasada!

Tak więc by osiągnąć sukces przykładowo jako sprzedawca książek w  księgarni nie musisz mieć kilku tysięcy książek, każdej z kilku egzemplarzy, a w początkowej fazie działalności wystarczy powiedzmy 40 sztuk. Wystarczy zorganizować ankietę w której ludzie określą jakie pozycje chcieliby nabyć, a sprzedawca powinien zrobić wszystko by to sprowadzić. Tak samo zaczynając działać w ebiznesie, nie musisz być od razu ekspertem w danej dziedzinie. Ważne, żebyś uczył się sukcesywnie i wprowadzał natychmiast poznaną wiedzę w życie. Z czasem w miarę rozwoju Twoich umiejętności, praktyki i umiejętności działania w zespole stajesz się ekspertem. I właśnie w taki sposób możesz osiągnąć sukces w ebiznesie.

Życzę samych sukcesów. Piotr Idzik.

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.