Jak pisać bloga (i o czym)?

Posted by on 19 kwietnia, 2011 in Narzędzia ebiznesu | 2 komentarze

Jak pisać blogaJeśli chcesz prowadzić ebiznes, musisz wiedzieć, jak pisać bloga. MLM czyli Multi Level Marketing to marketing wielopoziomowy (często określany jako marketing sieciowy). Żeby skutecznie prowadzić marketing sieciowy trzeba być w tej sieci widocznym, a prowadzenie bloga jest jedną z dróg do tego celu.

O czym pisać bloga?

Niekonieczne jednak jest pisanie typowo o marketingu sieciowym. Oczywiście jest to dobry temat i jeśli odpowiada on prowadzącemu bloga to doskonale, pisać bloga można jednak także o wszystkim innym. Mogą to być treści skierowane typowo do wąskiej grupy odbiorów. Tematyka bloga powinna przede wszystkim odpowiadać piszącemu.

Jak dobrze pisać bloga?

Zastanawiając się, jak pisać bloga – warto  współpracować z innymi osobami, które piszą w tej samej tematyce. Wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba będzie gdzie można odesłać osoby dużo szerzej zainteresowane tematem. Na pewno blog tematyczny ma wiele zalet, jak na przykład to, że pisze się o tym, co się lubi i na czym się zna, a przy okazji można na tym zarobić.

Jednak ma to także swoje wady: na pewno wadą jest to, że wymaga to czasu, budowanie odpowiedniej grupy i edukowanie jej jednak trochę trwa. Warto zdobyć wiedzę o grupie docelowej, do której ma trafić blog. Warto wzbogacać swoją wiedzę czytając inne blogi, książki a także zagraniczne strony. Warto sprawić, by blog był ciekawy i by wyróżniał się spośród innych.

Jak pisać bloga – skuteczne rady

Kluczem do sukcesu w tym temacie jest przede wszystkim wiedza. Bez niej nie stworzy się niczego wartościowego. Dobrze jest wiedzieć, czego oczekuje odbiorca oraz jak radzi sobie konkurencja. „Poznanie wroga” daje możliwość zaplanowania własnych działań tak, aby być od niego lepszym. Prowadząc bloga trzeba kierować się kilkoma zasadami: zadbaj o odpowiedni wygląd tekstu, ale także o jego formę.

Warto układać zdania krótkie i na temat, wpis nie powinien być bardzo długi. Należy wiedzieć, że niewielka ilość osób czyta zawsze cały wpis. Warto więc używać takich narzędzi w tekście jak wytłuszczenia, podkreślenia czy nagłówki. Tekst staje się bardziej atrakcyjny, gdy jest wzbogacony zdjęciami. Tytuł na pewno jest kluczem do sukcesu, chwytliwe tytuły bardziej przyciągają uwagę. Nie warto pisać zbyt dużo, ale zbyt mała ilość wpisów też nie jest wskazana. Gdy w pewnym momencie nastąpi pewna demotywacja, należy zrobić sobie przerwę. Czytelnicy muszą czuć, że faktycznie chcesz pisać bloga.

Jak pisać bloga o ebiznesie?

Na blogu warto umieścić strony „Zarabiaj ze mną”,  „Za darmo”,  „O autorze” oraz  stronę z własnymi danymi do kontaktu „Kontakt”. Pamiętaj o SEO – czyli o optymalizacji pod wyszukiwarki oraz o opcji „podziel się” poprzez media społecznościowe. Pamiętać też należy, że treści powinny być unikalne.

Pozdrawiam wszystkich blogerów. Piotr Idzik.

 

 

 

 

2 komentarze

  1. Bardzo ciekawy artykuł, ciesze się, że go znalazłam w sieci, tak pisanie blogów w dzisiejszych czasach jest bardzo popularne, to dobrze, bo niektóre blogi są bardzo ciekawe.

  2. Super Julka, że podoba Ci się ten artykuł, a ogólnie mój blog jest dla Ciebie ciekawy?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.