Jak prowadzić bloga?

Posted by on 9 maja, 2014 in Jak zwiększyć ruch na stronie | 0 comments

Jak prowadzić blogaW tym artykule opiszę Tobie jak prowadzić bloga. Wiesz, że nawet tacy giganci, jak Apple, Microsoft czy też Google prowadzą swoje blogi? Obecnie założenie bloga jest banalnie proste, a daje możliwości, których chyba żadne inne narzędzie internetowe nie może Ci dać. Warto zatem, abyś i Ty dołączył do najlepszych i dowiedział się, co takiego może Ci dać własny blog.

Najważniejszą funkcją Twojego bloga będzie bez wątpienia reklamowanie Twojej profesjonalnej strony internetowej. Wiem, że często blog kojarzymy jako narzędzie, które jest swoistym pamiętnikiem dla nastolatek. Pamiętaj jednak, że blog można prowadzić w sposób profesjonalny i tym samym zagwarantować sobie większą ilość odwiedzin na stronie.

Jak prowadzić bloga

Zastanawiasz się jak prowadzić bloga i co się wiąże z takim blogowaniem? Google po prostu uwielbia strony, które są często aktualizowane i które dostarczają nowej treści. Bardzo ważne jest to, aby było to systematyczne i aby strona miała jedną, konkretną tematykę. Takie częste aktualizacje najłatwiej jest wprowadzać właśnie za pomocą bloga.

Blog umożliwia także komentowanie Twoich wpisów. Tym samym czytelnicy sami aktualizują treści na Twoim blogu! Oczywiście – im częściej Ty będziesz pisać i aktualizować treści – tym częściej czytelnicy będą do Ciebie zaglądać. Wszystko to razem spowoduje, że pozycja Twojego bloga w wyszukiwarce Google będzie stale rosnąć.

Każdy Twój wpis i każdy komentarz sprawia, że gromadzisz wokół siebie osoby zainteresowane tą tematyką. Bardzo dobrze będzie, jeśli będziesz poprzez komentarze wdawał się w dyskusje z czytelnikami. Dzięki temu masz szansę, że dyskusja przeniesie się także poza Twój blog. Twoi czytelnicy zaczną Cię polecać swoim znajomym. Dla Ciebie oznacza to coś rewelacyjnego – jeszcze większy ruch.

Jak prowadzić bloga pozycjonowanie

I naprawdę nie ma znaczenia, w jakiej formie biznesu działasz myślisz jak prowadzić bloga. Nawet sklep internetowy powinien mieć swój własny blog! Będzie on stanowił Twoje zaplecze pozycjonerskie (i uwierz mi – jeden blog do wypozycjonowania strony to zdecydowanie za mało). Oczywiście – najpierw zaczynamy od jednego bloga. Nie muszę chyba dodawać, że blog musi być powiązany tematycznie z Twoją główną (firmową) stroną. Nigdy nie zapominaj jednak, aby z bloga kierować czytelników do swojej strony. Zamieść informację o niej w takim miejscu, by każdy ją zauważył (zobacz jak ja to zrobiłem w prawym sidebarze bloga jako Inne strony Piotra). Tutaj nie chodzi o prowadzenie bloga, dla samego jego prowadzenia – planuj swoje działania, niech będą one przemyślane. Świadomie buduj swoją markę eksperta.

Zwiększenie ilości odwiedzających uzyskujesz poprzez zamieszczaniu linków także w treści publikowanych wpisów. Jeśli zrobisz to w sposób umiejętny i subtelny – będzie to świetna forma promocji Twojego głównego biznesu.

Blog ma jeszcze jedną, rewelacyjną funkcję – dajesz się poprzez niego poznać czytelnikowi, wchodzisz z nim w interakcje. Dzięki temu ma on poczucie, że Cię zna, a co za tym idzie – łatwiej jest mu Tobie zaufać i kupić promowane przez Ciebie produkty. Jest to konsekwencja bardzo prostej zasady, która mówi o tym, że ludzie łatwiej ufają osobom, które znają – wracają do nich częściej i chętniej od nich kupują.

Właśnie z tego powodu tak ważne jest to, abyś zachęcał czytelników do wyrażania swoich opinii, pytaj o sugestie. Taka forma współpracy będzie dla Ciebie także procesem do budowania sobie poparcia wśród czytelników. Poprzez pytanie i szanowanie opinii innych – wzbudzasz ich sympatię.

Zawsze pamiętaj także, by informować czytelników o planowanych zmianach i o tym, jakie nowości pojawią się niedługo na stronie. Dzięki temu współpracujesz z czytelnikami, wydawcami reklam, czy też partnerami związanymi z Tobą.

Jak już widzisz – prowadzenie bloga eksperckiego daje naprawdę wiele możliwości. A te wymienione powyżej wcale nie są wszystkimi, które możesz zyskać dzięki regularnemu blogowaniu.

Jestem pewny, że chcesz już prowadzić bloga. Na samym wstępie napisałem Ci, że jest to bardzo łatwe do zrobienia. Potrzebny będzie Ci hosting z PHP i bazą danych MySQL. Teraz wystarczy, że zainstalujesz system do blogowania WordPress. Wszystkie informacje na temat instalacji i konfiguracji bloga znajdziesz na stronie http://pl.wordpress.org/.

Pozwolę jeszcze sobie zebrać najważniejsze informacje na temat prowadzenia bloga (to one zapewnią Ci sukces):

Jak prowadzić bloga informacje

Poniżej masz informacje jak prowadzić bloga.

1. Pisz regularnie. Nie musi to być codzienna aktualizacja treści (choć na początku jest to najlepsza praktyka), zachowuj jednak regularne odstępy czasu. Ważne jest, aby czytelnicy wiedzieli, kiedy spodziewać się nowych treści na Twoim blogu.
2. Pozwalaj na komentowanie. Sam także komentuj inne blogi – zostawiaj przy tym linka do swojej strony.
3. Wymieniaj się z innymi blogerami linkami – dzięki temu poszerzysz ilość czytelników swojego bloga.
4. Jeśli trafisz na ciekawy temat – podejmij go od razu. Dzięki temu masz pewność, że będziesz pierwszą osobą, która na ten temat napisała.
5. Nie tylko dawaj linki na blogach innych blogerów, ale także przyjmuj takie linki u siebie. Dzięki temu zyskujesz współpracowników.

Masz zatem informacje, które pozwolą Ci prowadzić skutecznego bloga. Jedyne co teraz Ci zostało – to działanie. Tylko wykorzystanie tej wiedzy w praktyce przybliży Cię do Twojego celu.

Chciałbyś mieć swojego profesjonalnego bloga? Chciałbyś zarabiać na nim i Programach Partnerskich kilkaset złotych i więcej miesięcznie? Do tego może interesuje Cię jak zarobić 11000 zł na kursach video i przy okazji zrobić bestseller? Jeżeli na któreś pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to mam dla Ciebie ciekawą propozycję. Właściwie na jednej stronie możesz wybrać sobie 3 kursy odpowiadające tym trzem pytaniom. Cały ten „wypasiony” zestaw i więcej informacji znajdziesz na stronie Potęga bloga.

Myślę, że trochę rozwiałem Twoje wątpliwości jak prowadzić bloga jak również pokazałem Tobie niektóre z korzyści jak i obowiązki jakie się z tym wiążą.

Chcę Cię poprosić o pozostawienie komentarza co o tym sądzisz. Podziel się także z innymi tym artykułem poprzez media społecznościowe. Pozdrawiam bloger Piotrek Idzik.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.