Jak zarobić duże pieniądze?

Posted by on 7 czerwca, 2014 in Ebiznes | 0 comments

Jak zarobić duże pieniądzeZ tego artykułu dowiesz się jak zarobić duże pieniądze przez Internet i nie tylko. To oczywiste, że osoby zajmujące się jakąkolwiek formą e-biznesu chcą wiedzieć jak zarobić duże pieniądze i pozyskiwać  co raz to nowych klientów. To co ich łączy, to cel zarabiania coraz większych pieniędzy. Można wyróżnić dwie rzeczy, które pozwolą Tobie zarobić duże pieniądze i pozyskiwać więcej klientów przez Internet:

1. Umiejętność sprzedawania.

Być może dla wielu osób sprzedaż kojarzy się z czymś negatywnym i krzywdzącym innych ludzi, niemniej jednak niestety bez sprzedaży nie ma pieniędzy! Sprzedaż na jakiej powinno Tobie zależeć, to taka umiejętność, aby doprowadzić potencjalnego klienta do sytuacji w, jakiej on sam podejmie decyzję, że będzie chciał coś od Ciebie kupić. Z tą umiejętnością wiąże się nierozerwalnie umiejętność copywritingu, czyli pisania sprzedających tekstów. Jeśli chcesz się podszkolić w tej tematyce proponuje Tobie to świetne szkolenie o copywritingu  Piotra Majewskiego  twórcy m.in. portalu e-kademia.

2. Zwiększająca się liczba osób, którzy zobaczą Twoją ofertę.

Jak zarobić duże pieniądze

Chociaż myślisz, że wiesz jak zarobić duże pieniądze i jesteś dobry w sprzedaży, lecz jeśli Twoją ofertę dziennie ogląda 5 osób, to raczej domyślasz się jaki tego będzie efekt. Także zwracanie uwagi wielkich grup osób na to, co masz w ofercie będzie jak najbardziej zasadne i będzie ściśle łączyło się z pierwszą umiejętnością. Jeżeli zlekceważysz, któryś z tych dwóch elementów, nie wykorzystasz możliwości na zarabianie coraz to większych pieniędzy. Innymi słowy Twoim, ale także i moim zadaniem, żeby w internetowym marketingu coraz więcej zarabiać jest:

1. Stworzenie dobrej oferty
2. Spowodowanie, aby jak najwięcej ludzi mogło ją zobaczyć

Niby wydaje się to proste jak skutecznie zarobić duże pieniądze, ale w teorii, a jak sprawy wyglądają w praktyce?

Odnośnie pierwszego punktu, może te techniki sprzedaży będą dla Ciebie pomocne.

Jeżeli chodzi o drugi punkt, można ogólnie stwierdzić, że masz do dyspozycji dwie główne metody na ściąganie ruchu.

Pierwszą jest darmowa metoda (chociaż ja uważam, że nie jest ona tak do końca darmowa, ponieważ mimo, że nie kosztuje Cię ona żadnych pieniędzy, to ponosisz koszt w postaci Twojego czasu). Polega ona na pozycjonowaniu (SEO), blogowaniu, nagrywaniu i publikacji materiałów video, marketingu szeptanym (może to być udzielanie się na forach, grupach dyskusyjnych, komentowaniu na innych blogach).

Przy tej metodzie musisz zachować cierpliwość i systematyczność, jeżeli planujesz docierać do większej grupy potencjalnych klientów, gdyż na efekty Twoich zabiegów promocyjnych będziesz często musiał trochę, nawet kilka miesięcy poczekać.
W drugiej metodzie bazującej na płatnych formach promocji będzie lepiej jak się do niej dobrze przygotujesz inwestując  najpierw we własną wiedzę z tym związaną, przecież chodzi tu o Twoje pieniądze. Dwie  główne formy promocji, to reklama PPC (Pay Per Click) w Google AdWords oraz na Facebook’u.

Jak zarobić duże pieniądze zainteresowanie

Nie wiesz jak zarobić duże pieniądze i skutecznie sprzedawać swoim klientom? Jak to masz zrobić? Podam Tobie kilka wskazówek:

Dawaj wartość za darmo

Przede wszystkim daj za darmo Twojemu klientowi wartość. To jest często praktykowana taktyka sprzedażowa, ofiarować coś wartościowego zanim poprosisz, czy przedstawisz swoje oczekiwania. Ważne, aby ten prezent był rzeczywiście dla Twojego klienta wartościowy i, żeby dostał go bezpłatnie.

Podobną zasadą kierują się firmy oferujące pełnowartościowe usługi. Zakładają one, że na przyszłość osoba obdarowana zostanie ich klientem np. bezpłatne przeglądy samochodów konkretnej marki w ASO, może to być badanie ciśnienia i wagi (w wielu aptekach), albo porady kosmetyczne bądź darmowy makijaż w perfumeriach.

Wzbudź i utrzymuj zobowiązanie

Nigdy nie zapominaj o swoich klientach. Bądź wobec nich uczciwy. Kontaktuj się z nimi od czasu do czasu. Jak możesz dawaj im różnego rodzaju rabaty na Twoje produkty/usługi, – np. darmowa dostawa itp. czy nawet drobne upominki z Twojej oferty np. próbka perfum, czy kremu (w  zależności co posiadasz w swoim asortymencie). Te wszystkie drobne gesty sprawią, że wzbudzisz w swoich klientach pewien rodzaj zobowiązania. Pomyślą o Tobie: Ten miły sprzedawca interesuje się mną jak żaden inny. Czy ja mógłbym coś dla niego zrobić?

Jakie jeszcze możesz wykorzystać wabiki, jeśli myślisz o tym jak pozyskać klienta? Możesz zrobić promocje z, których będą mogli skorzystać tylko w tym przypadku nowi klienci. Zrób swój program partnerski w, którym inni nie tylko Twoi klienci będą mogli przyciągać dla Ciebie kolejnych klientów w zamian za ustaloną prowizję od ich zakupów. Tak się składa, że sam osobiście mam taki własny program partnerski oparty o Agrablę, gdzie promuję moje produkty. Wszystkiego o moim programie partnerskim: prowizje, materiały promocyjne itp. dowiesz się ze strony: https://piotridzik.pl/.

Stwórz dla swoich klientów program lojalnościowy w, którym Twoi klienci będą mieli możliwość zbierania punktów, które później będą mogli wymienić np. na bony zakupowe.

Jak zarobić duże pieniądze niuanse

Oprócz wymienionych powyżej wabików, jeśli głowisz się nad tym jak zarobić duże pieniądze, spróbuj zastosować parę poniższych niuansów:

– Pozyskując nowych klientów postaraj się dowiedzieć o nich jak najwięcej (stwórz obraz swojego idealnego klienta). Nawiązuj z nimi relacje, zindywidualizuj z nimi kontakt, staraj się spełniać ich potrzeby. Zrób ankiety pytając się ludzi jakie mają problemy, co ich interesuje itp. Te zabiegi pozwolą Tobie na stworzenie oferty pod indywidualnego klienta.
– Opisz Twoją historię, historię działalności Twojej firmy, będziesz mniej anonimowy i zwiększysz swoją wiarygodność. W ogóle jak możesz twórz własną historię w swoich materiałach online. Jak wiadomo dobre historie sprzedają, a jeśli Twoja będzie faktycznie dobra i autentyczna masz większe możliwości na pozyskanie swoich klientów.
– Kreuj się na fachowca specjalizując się w jakiejś określonej tematyce.
– Sporządź listę najważniejszych imprez targowych w Twojej branży. Nie potrzebujesz od razu zamawiać stanowiska. Wystarczy jak na początku zaopatrzysz się w wizytówki z wydrukowaną ofertą. Nawiązuj tam kontakty, wymieniaj się wizytówkami. Podobnie jeśli np. działasz w marketingu sieciowym. Uczestnicz w różnych eventach, spotkaniach. Zyskasz nie tylko nowe kontakty, ale i praktyczną wiedzę na żywo od liderów.
– Przeglądaj prasę branżową i zamieszczane w niej ogłoszenia. Może wśród nich są Twoi potencjalni klienci?
– W swoich internetowych projektach staraj się zadbać o usability tzn. użyteczność. Twórz czytelne i przejrzyste strony tak, aby klienci nie mieli problemów z poruszaniem się po nich.
– Zawsze dawaj możliwość łatwego skontaktowania się z Tobą. Podaj swoje dane kontaktowe, ew. formularz kontaktowy.
– Przedstawiaj ciekawe, ale i zgodne z prawdą opisy Twoich produktów/usług. Od tego będzie bardzo dużo zależeć, czy przekonasz odwiedzającego Twoją witrynę do wykonania akcji na, której Tobie zależy.
– Zamieść w swojej ofercie tzw. gwarancję satysfakcji. Podaj warunki zakupu, formy przesyłki itp.
– Jeżeli oferujesz produkty materialne zapewnij swoim klientom obsługę na wysokim poziomie. Wysyłaj towar zgodny z opisem. Starannie go zapakuj i wysyłaj w określonym terminie. Uwzględniaj sugestie klientów.
– Zapewnij klientów o ochronie ich danych osobowych.

Myślę, że tym artykułem przybliżyłem Ci ciekawe wskazówki i niuanse związane z tym jak zarobić duże pieniądze.

Jeżeli o coś związanego z tym artykułem chciałbyś mnie zapytać. Nie ma problemu. Zrobisz to jak zwykle w komentarzu poniżej. Lajki i google plusiki też mile widziane. Pozdrawiam sprzedawca i klient w jednym : ) Piotrek Idzik

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.