Jak zrobić stronę internetową z wordpress.com?

Posted by on 28 czerwca, 2011 in Narzędzia ebiznesu, WordPress | 4 komentarze

Strona internetowa wordpressPewnie niejednokrotnie myślałeś o tym, żeby zrobić stronę internetową – swoją własną. Dzisiaj postaram Ci wyjaśnić w kliku zdaniach jak może być to proste oraz jakie korzyści możesz osiągnąć, dzięki własnemu blogowi.

Coraz łatwiej jest zrobić stronę internetową

Na początku warto by było się zastanowić do czego możemy wykorzystać blog? Na pewno jest to świetny sposób na prezentację naszej osoby lub firmy. W sieci jest też bardzo dużo blogów prywatnych, gdzie ludzie najczęściej pasjonują się tym i chętnie uzupełniają swój pamiętnik internetowy o nowe wpisy. Ludzie, którzy tworzą blog decydują się na niego, ponieważ na pewno jest łatwiejszym sposobem, by zrobić stronę internetową, a poza tym często jest darmowy. Oczywiście wersja darmowa nie oferuje nam tak wielu możliwości jak większość płatnych, ale dla początkujących na pewno jest wystarczająca.

WordPress pomoże Ci zrobić stronę internetową

Uważam, że jest jeden bardzo prosty sposób na to, by zrobić stronę internetową. Dlatego dzisiaj postaram się przedstawić Tobie blog oparty o WordPressa. Przede wszystkim musimy dostrzec różnice między WordPress.com, a WordPress.org. Zatem pierwszy z wymienionych serwisów jest darmowy, ale mamy możliwość wybrania adresu standardowego, który wygląda tak: twojaj-nazwa.wordpress.com. Pewnie się domyślasz jest to nic innego jak subdomena, lecz mimo tej niedogodności serwis ma dużo użytkowników, których liczba stale się powiększa. Drugi z wymienionych serwisów również umożliwia nam stworzenie blogu, lecz domenę wraz z serwerem musisz wykupić sam, ponieważ WordPress.org oferuję wyłącznie oprogramowanie do tego, by samemu zrobić stronę internetową: w oparciu o własne zaplecze. Kolejną z zalet, o której mogę wspomnieć jest możliwość instalowania pluginów (wtyczek), które dodają dodatkowe moduły do naszego bloga poszerzając jego wyjściowe możliwości. Na pewno lepszym rozwiązaniem dla firmy jest utworzenie własnego blogu właśnie w tym serwisie, ponieważ klienci na pewno będą bardziej przychylni do odwiedzenia go między innym ze względu na to, że nie jest darmowy.

Krok po kroku, jak zrobić stronę internetową z WordPress

Cały proces tworzenia blogu jest szybki i przyjemny. Zaczynamy od zmian w pliku wp-confing-sample.php wpisując tam niezbędne rzeczy w bazie danych, a następnie zmieniamy nazwę tego pliku na wp-confing.php. Po tym zabiegu przez wszystkie etapy prowadzi już nas kreator, który jest naprawdę solidnie przygotowany i nie wymaga od pracujących z nim osób praktycznie żadnych umiejętności informatycznych, prócz klikania przyciskami naszej myszy.

Starałem Ci się pokazać jakie możliwości masz w wyborze serwisu umożliwiającego stworzenie bloga. Przytoczyłem Ci dwa znane mi serwisy, ale ogólnie jest jeszcze sporo miejsc, gdzie możesz sobie pozwolić na stworzenie swojego własnego bloga. Pozostaje Ci zatem tylko… zrobić stronę internetową.

Pamiętaj, że to Ty decydujesz, gdzie powstanie Twój blog. Już w następnym poście opiszę jak założyć własnego bloga na wordpress.org.

Pozdrawiam gorąco. Piotr Idzik.

 

 

 

 

4 komentarze

  1. Cześć, nie widzę całego artykułu. Też tak macie ? A propos, post wart rekomendowania :D Zapewne jeszcze na tą stronę www powrócę.Strona coś mi się długo ładowała. Jakieś problemy z serwerem ? Pewnie jest to chwilowe i nie potrzebnie panikuję.

    • Cześć, dzięki za miłe słowa. Prawdopodobnie mogła to być chwilowa „niedyspozycja” serwera. Zapraszam wracaj tu, kiedy tylko chcesz.

  2. No tak, zgadza się. WordPress to jeden z najfajniejszych sposobów na stronę www lub bloga. Ja wszystkie strony stawiam albo na WordPressie, albo na Joomli, chociaż ostatnio to pierwsze wyraźnie dominuje ;-) Tak sobie czasem myślę, że gdyby ci wszyscy mali przedsiębiorcy wiedzieli że stronę www robi się tak prosto…
    Michał Krawczykowski Czytaj regularnie i komentuj tego bloga o mlm. Po umieszczeniu 5 komentarzy linki do twojej strony umieszczone przy komentarzach będą wolne od atrybutów nofollow. Jak stworzyć stronę www dla małej firmy?My Profile

    • Dokładnie tak samo uważam. U mnie też WordPress dominuje, chociaż mam i na Joomli postawione serwisy. Rzeczywiście robienie stron i późniejsza ich „opieka” na WordPressie jest znacznie łatwiejsze i szybsze według innych systemów CMS.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.