Kanały RSS.

Posted by on 9 czerwca, 2014 in Jak zwiększyć ruch na stronie | 0 comments

Kanały RSSUmieszczenie kanału RSS na swojej stronie jest świetną metodą. Zasługuje ona na uwagę, ponieważ dzięki kanałowi RSS ułatwisz czytelnikom śledzenie Twojego bloga. Chociaż nazwa – zwłaszcza z perspektywy osób początkujących – może brzmieć dość zagadkowo, na szczęście zarówno umieszczenie kanału, jak i korzystanie z niego jest łatwe. Zresztą spróbuj, a szybko się o tym przekonasz.

Polecam Ci zwłaszcza do prowadzenia bloga korzystanie z systemu WordPress. Tam kanał RSS masz już wbudowany.

Co to takiego kanały RSS?

Skrót ten formalnie rozwija się jako RDF Site Summary, natomiast mniej formalnie jako Really Simple Syndication, czyli naprawdę prosta dystrybucja. Dzięki kanałom RSS serwisy internetowe, które często aktualizują treść, publikują ją w prosty sposób, a następnie zawiadamiają o tym fakcie użytkowników. Warto zauważyć, że kanały RSS swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim powstawaniu w ostatnim czasie ogromnej ilości blogów, w których to RSS stał się bardzo ważnym kanałem dystrybucji treści.

Kanały RSS wykorzystanie

Musisz wiedzieć, że wykorzystanie kanału RSS jest niezwykle proste dla czytelników. Wystarczy tak naprawdę kliknąć w link i później śledzić wpisy poprzez dowolny czytnik kanałów RSS. Za każdym razem, kiedy coś opublikujesz – kanał zostanie zaktualizowany.

Zanim jednak tak się stanie, musisz to ułatwić czytelnikowi. Zrobisz to poprzez dodanie ikony RSS w widocznym miejscu na Twojej stronie. To niezwykle istotne – jeśli link do kanału będzie mało widoczny, nie masz co liczyć na wielu subskrybentów.

W dzisiejszych czasach Internet charakteryzuje się rozproszeniem źródeł informacji, z których korzystamy. W przypadku większości z nas nie są to dwa czy trzy portale, ale także wiele różnotematycznych blogów oraz niszowych serwisów. Z tego powodu codzienne wchodzenie na dziesiątki serwisów i sprawdzanie, jakie nowe informacje się na nich znajdują, jest bardzo niewygodne. Rozwiązaniem są właśnie kanały RSS.

Grafika kanału RSS

Istotną kwestią, na którą również należy zwrócić uwagę, jest strona graficzna. Warto poświęcić jej odrobinę czasu. Dobrze będzie, jeśli grafika przedstawiająca kanał RSS będzie miała ciekawą i przykuwającą uwagę grafikę. Taką grafikę możesz znaleźć zarówno w bezpłatnych, jak i płatnych serwisach z grafikami i zdjęciami. Mogę Ci polecić Profesjonalny Bank Zdjęć z, którego sam korzystam.

Sam kiedyś obserwowałem, jak wiele może zmienić wielkość grafiki i miejsce umieszczenia linku do kanału RSS. Różnica to nawet kilkaset procent więcej zapisów – właśnie dlatego przekonuję, że warto nad tym popracować.

Kanały RSS dają następujące korzyści:

• oszczędność czasu;
• wszystkie najważniejsze serwisy w jednym miejscu;
• możliwość korzystanie z wielu źródeł informacji;
• łatwość i wygoda;
• korzystanie z niektórych czytników RSS, np. Google Reader, ułatwia korzystanie z interesujących nas treści w telefonach komórkowych lub innych przenośnych urządzeniach.

O kanale RSS napisałem także na:
http://www.zarabianieskuteczne.pl/aktualnosci/216-czym-jest-rss.html

Dodanie kanału RSS na swoją stronę jest wręcz banalne. Kanały RSS mogą być niezwykle skutecznym sposobem na zwiększenie odwiedzin na Twoich stronach.

Jeżeli masz jakieś pytania z tym związane, jak zwykle możesz się wykazać w dyskusji komentarzem poniżej. Jeśli Ci się to spodobało spraw by inni się też o tym dowiedzieli klikając lubię to, czy Google +. Pozdrawiam. Piotrek Idzik

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.