Kciuk w górę.

Posted by on 9 września, 2014 in Jak zwiększyć ruch na stronie | 0 comments

Kciuk w góręZ pewnością zainteresują Cię skuteczne sposoby na zwiększenie ruchu na Twojej stronie? W dzisiejszym wpisie, krótko wyjaśnię Ci zasady działania serwisów social news. Pokaże Ci także, w jaki sposób możesz wykorzystać tzw. kciuk w górę, by zwiększyć popularność Twojej strony. Jest to ogromny potencjał dla Twojego rozwoju, obok którego nie możesz przejść obojętnie.

Internauci decydują – kciuk w górę

Nieprzewidywana ekspansja Internetu na tak szeroką skalę pociągnęła za sobą nie tylko rozwój technologii komputerowych. Coraz większa ilość populacji na świecie dosłownie pochłaniana jest przez globalną Sieć. Internet już dawno stał się wszechogromny, a to sprawia, że internauci czują się zagubieni i przytłoczeni ilością serwowanych im informacji. Zgodnie z dogmatami socjologii, ludzie naturalnie dążą do przynależenia do grup, społeczności. Również wirtualnych. Procesem diametralnie zmieniającym oblicze Internetu jest rozwój różnorodnych portali społecznościowych, w których internauci na podstawie określonych kryteriów tworzą mniejsze i większe kręgi/społeczności. Dzięki temu mogą znaleźć ciekawe dla siebie informacje, bez przeszukiwania setek czy tysięcy stron, co znacznie ułatwia poruszanie się w Sieci.

Od 2004 na popularności zyskują tzw. portale social news. Ideą tego typu stron jest wzajemne dzielenie się i polecanie ciekawych informacji, newsów, filmów, muzyki lub zdjęć.  Reguły są proste – internauci dodają linki do stron www z ciekawą ich zdaniem zawartością, następnie pozostali oceniają zarekomendowane serwisy na zasadzie „kciuk w górę”. Im częściej dla danej strony przyznawany jest kciuk w górę, tym portal znajduje się wyżej w ogólnym rankingu. Wciąż powstają nowe tego typu serwisy, jednak można wyróżnić kilka najpopularniejszych. W Polsce są to wykop.pl, klid.pl oraz kciuk.pl. Internauci dzielą się tym, co ich bawi, ciekawi lub szokuje. A inni „oglądacze” mają to podane jak na tacy.

Jak możesz wykorzystać kciuk w górę?

Kiedyś pisałem Ci o korzyściach płynących z tworzenia darmowych bonusów, które można pobierać z Twojej strony. Taki materiał jest idealny, by dodać go portalu typu social news. Portale typu wykop.pl przyciągają rzesze internatów, ponieważ umożliwiają im szybkie dotarcie do ciekawych newsów z Sieci. Atrakcyjność jest potęgowana tym, że to sami użytkownicy decydują, które strony są warte zobaczenia. Warto byś wykorzystał ten kanał informacyjny dla swoich potrzeb.

Dlatego pamiętaj, że im treść Twojego bonusu będzie wartościowsza i ciekawsza, tym więcej internautów będzie miało ochotę przyznać Twojej stronie kciuk w górę. Większa ilość pozytywnych głosów zwiększa widoczność Twojej strony. Takie działanie możesz potraktować jako formę darmowej promocji. Jeśli jeszcze nie przygotowałeś żadnego bonusu, równie dobrze możesz podlinkować ciekawsze artykuły ze swojej strony. Musi to być coś, czym warto się dzielić, dlatego umiejętnie dobieraj rodzaj newsów/porad/artykułów.

Kciuk w górę = ogromny ruch na Twoją stronę

Pamiętaj, że serwis, w którym przyznaje się kciuk w górę może ściągnąć ogromny ruch na Twoją stronę. Najpopularniejsze strony w ciągu jednego dnia zyskują nawet kilka tysięcy ocen. Oczywiście zwiększenie popularności jest pożądanym skutkiem, jednak upewnij się, czy Twój serwer jest na to przygotowany. Bądź ostrożny, na wszelki wypadek stwórz mirror treści na innym serwerze.

Główne korzyści dla Ciebie:

• Darmowa promocja Twojej strony
• Zyskanie nowych odbiorców/partnerów
• Dowiedzenie się, jak Twoją stronę/bonus/artykuł oceniają inni internauci

Myślę, że po tym artykule przekonałeś się jak potężnym źródłem ruchu mogą być dla Ciebie serwisy typu kciuk w górę.

Jakie jest Twoje zdanie odnośnie serwisów kciuk w górę i tego artykułu? Wyraź je w komentarzu poniżej. Jeśli Ci się spodobało podziel się z innymi poprzez media społecznościowe. Pozdrawiam Piotrek Idzik

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.