Liderzy MLM.

Posted by on 8 kwietnia, 2015 in Mlm | 0 comments

Liderzy MLMLiderzy MLM, czy Ty możesz być Liderem, być jednym z nich? Skoro czytasz ten tekst, pewnie się nad tym zastanawiasz. Działasz już w MLM i chcesz, aby Twoje działania były jak najbardziej skuteczne. Chcesz, aby inni mogli uczyć się od Ciebie zasad skutecznego zarabiania przez Internet. Właśnie tak postępuje Lider w biznesie MLM. Niestety nie każdy Sponsor wie, jak być dobrym Liderem.

by biznes MLM był skuteczny

Czasem tak się dzieje, że chcemy bardzo coś osiągnąć, a z przerażeniem zauważasz, że stoisz w miejscu lub wręcz się cofasz. W tym momencie człowiek może się poddać, bo przecież nie wychodzi. Można też zadać sobie kilka ważnych pytań. Odpowiedź na nie wskaże Ci, jakie błędy popełniasz w swoim biznesie, ale także (co bardziej optymistyczne) – co możesz zmienić, by przestać je popełniać i zacząć na reszcie odnosić sukces.

Liderzy MLM

Lider MLM najpierw daje, później bierze

Liderom często powtarza się, że aby cokolwiek osiągnąć w biznesie MLM – musisz najpierw dać coś z siebie, a dopiero później wymagać, by inni też coś z siebie dali. Przeważnie to się sprawdza. Takie założenie sprawia, że nabierasz cech dobrego Lidera w MLM – pomagasz nowym partnerom, uczysz ich i tym samym masz większe szanse na duplikację.

Niestety czasem tak się nie dzieje. Sponsor poświęca nowym osobom czas, prowadzi dla nich darmowe szkolenia i daje swoją uwagę. Wszystko na marne. Te osoby biorą od niego wszystko, co jest on w stanie im zaoferować, ale w zamian nie chcą dać od siebie nic.

Pomyśl (a może już o tym wiesz?) jak bardzo nieprzyjemną jest sytuacja, kiedy komuś zaufasz, poświęcisz komuś czas i dasz z siebie wszystko, a ten ktoś nie docenia Twoich starań. To tak jakby Cię okradziono. Niesmak jest tym większy, że stało się to „na Twoją prośbę”. Sam/a przecież zaangażowałeś/łaś się w całą tą sprawę i teraz nie wiesz, czy masz być bardziej zły/a na nich, czy na siebie.

Takie wydarzenie to najwyższy czas, by przeanalizować sytuację. Musisz się w końcu zastanowić nad tym, w jaki sposób działasz i jak postrzegają Cię ludzie (a jak postrzegasz ich Ty).

Najważniejsze pytania Sponsora w MLM:

1. Czy Ty jesteś dobrym Liderem dla innych?
2. Czy partnerzy, którym poświęcasz swój czas są dobrymi Liderami?

Pułapka: czy ta osoba ma zadatki na Lidera?

Każdy z nas na swojej drodze rozwoju w MLM spotka takie osoby, które będą wymagały, aby poświęcić im bardzo dużo czasu i energii. Niektórzy domagają się nawet, aby ich Sponsor zaangażował się nawet finansowo w ich rozwój. Twierdzą, że przecież są dopiero początkującymi osobami w MLM i jeszcze niczego nie zarabiają. Jest to dla nich argument, aby domagać się od swojego Sponsora, czy to książek czy wręcz nagród „na zachętę”.

Sponsor widząc zaangażowanie takiej osoby (skoro tak bardzo absorbuje jego czas) zaczyna wierzyć, że właśnie znalazł do swojej struktury osobę z niezwykłymi zadatkami na Lidera. Z tego właśnie powodu godzi się on na początku na to, by poświęcić takiej nowej osobie swój czas (no i czasem pieniądze).

Jak popsuć lidera w MLM

Każdy w MLM cieszy się, gdy znajdzie taką przysłowiową „perełkę”, która zdaje się, że będzie wspaniałym  Liderem w naszym zespole. Ja tak mam i pewnie Ty też tak masz. Taką osobę chce się zachęcić do dalszej pracy. Pokazujesz jej zatem, że jest dobra i że wierzysz w nią. Z tego właśnie względu chwalisz taką osobę (nawet publicznie), przyznajesz nagrody i pokazujesz jak bardzo ważna jest dla Ciebie i Twojego zespołu. Chcesz po prostu pokazać tą osobę, jako przykład dla całej reszty zespołu.

W MLM niestety jest to najprostszy sposób na to, aby popsuć sobie wschodzącą gwiazdę. Niestety niewiele osób potrafi podejść z rezerwą do tak częstych pochwał. U bardzo wielu osób kończy się to przysłowiowym uderzeniem wody sodowej do głowy. Mimo że zapowiadała się bardzo dobrze – przestaje się starać, przestaje pracować i spoczywa na laurach. Tym samym już na pewno nie stanie się Liderem (przynajmniej do czasu aż nie zmieni swojego postępowania).

Biznes vs wilk w owczej skórze

Są także tacy ludzie, którzy tylko udają chęć uczenia się i współtworzenia z Tobą struktury MLM. Pokazują się swojemu Sponsorowi z jak najlepszej strony. Udają zaangażowanie i chęć pracy po to, aby naciągnąć Sponsora (czyli Ciebie) na koszty. Dzieje się tak bardzo często w MLM, w których liczy się obrót od zakupów. Takie osoby same robią w początkowym miesiącu bardzo duży obrót i domagają się uznania i nagrody za swoje poczynania. Zaraz po tym oddają zakupione produkty, a cały zespół Twoich partnerów pozostaje z uczuciem niesmaku. Może się zdarzyć i tak, że po czymś takim Twoi partnerzy będą mieli pretensję do Ciebie, jako do Sponsora, że nieumiejętnie zarządzasz zespołem, gdyż nie potrafiłeś/łaś dobrze ocenić drugiej osoby.

Jako dobry Lider musisz nauczyć się, jak oceniać innych ludzi, aby w Twoim zespole nie doszło do tego typu sytuacji. Poczucie niesprawiedliwości i krzywdy może zaszkodzić nawet najlepszej strukturze.

Top Liderzy MLM

Czy jesteś Liderem?

Niektóre osoby uważają, że samo działanie w branży MLM i posiadanie w swojej strukturze kilku osób przyczyni się do tego, aby widziano ich jako  Liderzy MLM. Nie ma tak łatwo. Nawet jeśli jesteś Sponsorem – nie czyni to z Ciebie jeszcze Lidera. Aby nim być potrzeba czegoś innego.

Lider:

• Przyciąga do siebie wiele osób, które interesują się tym, co robi Lider i chcą w tym uczestniczyć.
• Ciągle się uczy, uczestniczy w różnego rodzaju szkoleniach biznesowych, aby stać się jeszcze lepszym w swojej branży.
• Uczy innych biznesu i dobrze się z nim czuje. Jest uważany za profesjonalistę w swojej dziedzinie.
• Zabiera swoich partnerów na szkolenia, przedstawia ich innym Sponsorom w tym MLM. Dba o rozwój swoich partnerów.
• Stanowi przykład , jak można odnieść sukces. Inni chętnie się wzorują na takiej osobie i czerpią wiedzę z jej doświadczenia.
• Uczy innych (poprzez duplikację), jak można zostać dobrym Liderem.
• Zna swoich partnerów, często z nimi rozmawia i spotyka się – dba o ich rozwój i poziom motywacji (np. poprzez organizowanie imprez motywacyjnych).

Lider MLM – szczerze przed samym sobą

Liderem nie jest (i nie może być) osoba, która nie utrzymuje stałego kontaktu z osobami z jej struktury. To nie może być osoba, która unika rozmów lub jest ciągle zajęta. Lider powinien być do dyspozycji swoich partnerów i wspierać ich w rozwoju. Trzeba się sporo nauczyć, by być dobrym Liderem.

Czy Ty posiadasz te wszystkie cechy? Ważne, by odpowiedzieć sobie uczciwie. Dopiero szczera odpowiedź i przyznanie się przed samym sobą do błędów, pozwoli Ci stać się dobrym Liderem – będziesz wiedzieć, ile jeszcze pracy przed Tobą i w czym  trzeba się poprawić.

Brak dobrego Lidera w MLM

Niedostateczna ilość dobrych Liderów w MLM niestety ma wpływ na opinię postronnych osób o tym typie biznesu. Bardzo często za MLM zabierają się osoby niedoświadczone, które nie mają dostatecznej wiedzy i umiejętności. Nie było by w tym nic złego, gdyby nad takimi osobami czuwał dobry Lider. Szybko nauczył by on nowe osoby, jak postępować w tej branży i w jaki sposób rozmawiać z innymi. Niestety część Sponsorów zapomina o tej potrzebie MLM i pozostawiają nowe (niedoświadczone) osoby samym sobie. Takie osoby z braku jakiegokolwiek przykładu w osobie Lidera – popełniają błąd za błędem i odstraszają innych swoim amatorskim podejściem do tematu. Tym samym zwiększa się liczba osób, które mają złą opinię o MLM, mimo że tak naprawdę nic o nim nie wiedzą. Taka sytuacja nie sprzyja nikomu, kto chce zaangażować się w MLM.

MLM – rozwiązanie problemu

Lider może poradzić sobie także i z taką sytuacją. Niezwykle ważna jest rozmowa i szczere przedstawienie warunków, a także praca nad popełnianymi błędami przez nowe i niedoświadczone osoby.

Trzeba jasno powiedzieć, że MLM jest trudnym biznesem, którego trzeba uczyć się z pokorą latami. Nie każdy chce i potrafi włożyć w to tyle wysiłku i czasu, bardzo wiele osób rezygnuje w pół drogi. Nie można częściowo zaangażować się w MLM – albo jest się zaangażowanym albo nie, podobnie jak nie można być prawie w ciąży ;) I tak samo: albo odniesie się sukces, albo nie. Innej drogi biznes MLM nie przewiduje.

Elementy sukcesu w MLM:

1. Ciągła chęć rozwoju i uczenia się.
2. Świadomość własnych celów i pragnień.
3. Nastawienie na osiągnięcie sukcesu – świadome dążenie do realizacji celów i pragnień.
4. Nieustanna praca nad sobą: w sensie rozwoju osobistego i wiedzy fachowej.
5. Umiejętność znajdowania ludzi i okazji, by codziennie choć raz porozmawiać o swoim biznesie.
6. Uczenie się od osób, które już osiągnęły sukces.
7. Udzielanie się na szkoleniach, prezentacjach oraz innych wydarzeniach dotyczącego Twojej branży.
8. Zachęcanie swoich partnerów do tego samego – przedstawiam ich swoim Sponsorom.
9. Nie usprawiedliwianie się, szukanie efektywnych rozwiązań. Działanie.
10. Dawanie 100% z siebie.

Taki Lider ze spokojem może powiedzieć o sobie, że daje innym dobry przykład. Nie oszukuje, nie kombinuje  – działa i to w sposób staje się widoczny i efektywny. Sukces w tym wypadku odnosi dzięki ciągłemu uczeniu siebie i innych.

Powiedzmy sobie to wprost: już wiele osób działało w MLM, ale o wiele mniej z nich odniosło prawdziwy sukces. Aby być jedną z tych osób, którym się udało – musisz dać z siebie 100% i w pełni realizować powyższe 10 punktów. Danie z siebie 50% czy też nawet 90% – nie gwarantuje Ci sukcesu.

Przyjrzyj się zatem powyższym punktom i odpowiedz sobie na pytanie, czy faktycznie jesteś dobrym Liderem. Odpuszczenie sobie chociażby z jedną z tych wytycznych jest równoznaczne z jednym: wypadasz z gry, bo za mało z siebie dajesz.

Jedno jest pewne – Twój Sponsor odpowiedział sobie na te same pytania i przeanalizował, czy Ty też się nimi kierujesz. Może się tak zdarzyć, że w pewnym momencie stwierdzi, że nie nadajesz się na Lidera i zacznie poświęcać swój czas komuś innemu.

Liderzy w MLM

Biznes MLM = wszystko albo nic

Dobry Lider wie, że jego biznes zaczyna się od niego samego. Nie jest tu ważne, ilu Sponsorów i jakich ma nad sobą. Pierwszą osoba w jego biznesie jest on sam i od siebie musi ten biznes zacząć. Owszem możesz liczyć na wsparcie u swojego Sponsora, ale jeśli sam/a nie będziesz się starać, nie będziesz zdobywać wiedzy – nic nie osiągniesz. Takim ślepym zaułkiem jest też zrzucanie winy na inne osoby, na okoliczności losu lub jakiekolwiek przyczyny zewnętrzne. Robiąc to – oszukujesz sam/a siebie i zabierasz tym samym szansę, by coś w sobie zmienić, by być bliżej sukcesu.

Biznes w ślepym zaułku

Jeśli czujesz, że utknąłeś/łaś w jakimś ślepym zaułku i nie masz pomysłu, co zrobić dalej, by ta cała machina ruszyła – nie wstydź się, tylko spytaj swojego Sponsora o radę. Jest on przecież bardziej doświadczony, więc najprawdopodobniej będzie potrafił wyłapać błędy które popełniasz. Taka lekcja jest przeważnie bezcenna. Wystarczy tylko słuchać i chcieć wprowadzić zmiany.

Czy masz u siebie Lidera?

Każdy chce mieć u siebie Lidera w strukturze. Pewnie Ty też się zastanawiasz, czy masz taką perełkę, której pisane jest odnieść sukces w MLM. Nie ma sensu zdawać się na swoją intuicję: czasem ona zawodzi, a czasem ludzie po prostu okłamują nas (pisałem o tym na początku). Najlepiej będzie, jeśli skorzystasz z tych 10 punktów, które wykorzystywałeś do analizy własnego postępowania. Umów się z każdą osobą ze swojej struktury i przeprowadź coś na kształt ankiety. Takie badanie pozwoli Ci wybrać osobę, która najlepiej rokuje i popracować z resztą. To narzędzie w prosty sposób pokaże, co jeszcze można zmienić i wskaże konkretny obszar tych zmian.

MLM działanie

Chciałem Tobie jeszcze zarekomendować e-booka Randego Gage’a, abyś budował swoją niezależność finansową. Niezależnie czy jesteś nowicjuszem w branży i chcesz budować intratny biznes, czy doświadczonym networkerem i chcesz jeszcze bardziej udoskonalać swoje umiejętności, aby osiągać większe sukcesy. Więcej o tej książce dowiesz się na stronie MLM działanie.

MLM – twardy biznes

Na zakończenie chcę Ci jeszcze raz przypomnieć, że MLM to nie jest biznes dla osób niezdecydowanych. Tutaj są twarde zasady, a kto się ich nie trzyma – odpada z gry. Tak to już jest, że sukces jest dostępny dla nielicznych – trzeba wiele czasu i pracy nad sobą, by go osiągnąć.

Z tego właśnie względu – nie ma sensu usprawiedliwiać ani siebie, ani innych. Jeśli widzisz, że coś nie działa u Ciebie i osiągasz mniejsze rezultaty niż byś chciał/a – zmień to. Jeśli natomiast widzisz, że w Twoim zespole są osoby, które popełniają błędy i nie chcą ich zmienić, bo po prostu nie chce im się włożyć w zmianę wysiłku – nie poświęcaj im swojego czasu. Lepiej skup się na poszukiwaniu nowych osób, które faktycznie będą gotowe odnieść sukces: bez wymówek i usprawiedliwiania się, bo właśnie dopiero takie podejście jest podstawą do osiągnięcia sukcesu i pomóż im by byli to dobrzy liderzy MLM.

Czy zgadzasz się z moimi wywodami. Napisz komentarzu co o tym sądzisz, a jeśli będziesz miał jakieś pytania pisz na skype: piotridziksukces. Z chęcią pomogę. Jeśli uznasz artykuł za wartościowy przekaż go dalej innym np. przez media społecznościowe. Pozdrawiam Twój Lider w MLM Piotr Idzik.

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.