Marketing edukacyjny.

Posted by on 11 grudnia, 2012 in Mlm, Samodoskonalenie | 0 comments

Marketing edukacyjnyCoraz więcej networkerów opiera swoje działania  o marketing edukacyjny. Jednak większość  nich w ogóle nie wie co to jest i jak może dzięki niemu poprawić swoją skuteczność. Czy wiesz co stanowi problem, kiedy firmy MLM przekazują informację na temat sprzedaży i marketingu swoim dystrybutorom? Ten problem dotyczy też innych sektorów sprzedaży, chociaż w branży MLM jest bardzo powszechny.

Marketing edukacyjny

Ta większość networkerów proces sprzedaży zaczyna jakby ruszali na piątym, czy szóstym biegu samochodem z manualną skrzynią biegów. No właśnie spróbowałeś kiedyś włożyć piąty, czy szósty bieg i ruszyć autem do przodu. Tak się nie stanie ponieważ silnik będzie miał nieodpowiednie obciążenie, zacznie się dusić i zgaśnie. W podobny sposób postępuje właśnie większość networkerów. Chcą zakończyć transakcję jak najszybciej, a przez tą ich niecierpliwość tracą obie strony. Oni robią to czego nauczyli się od swojej firmy MLM.

Zobacz poniżej na tej króciutkiej prezentacji video co to jest marketing edukacyjny i dlaczego warto go stosować w biznesie MLM


Etapy w marketing edukacyjny

Wiadomo jednak, że sprzedaż musi zostać zamknięta, ale w odpowiednim momencie. Swoich przyszłych partnerów biznesowych powinieneś odpowiednio przygotować do zakończenia transakcji. Na to mogą składać się odpowiednie kroki. Zainteresowane biznesem osoby przechodzą kolejno etapy, aż będą gotowi z pozytywnym wynikiem zamknąć sprzedaż. Ty w procesie przedsprzedaży ich edukujesz, budujesz relacje, dajesz dobry przykład i możliwość zapoznania się z Twoją osobą. Pokazujesz jak maja postępować, dajesz im odpowiednie rozwiązania ich problemów. Nie wyskakujesz jak „filip z konopi” łapiąc człowieka na ulicy i mówiąc jaki to masz super biznes i żeby jak najszybciej się zapisał.

Edukacyjny marketing

Marketing edukacyjny polega na zainteresowaniu się Twoimi potencjalnymi współpracownikami. Oni będą tu najważniejsi. Nie Firma MLM, jej produkty, czy plan marketingowy. Jeśli to pojmiesz, to będziesz już wiedział, że marketing edukacyjny da Ci znaczne zwiększenie Twojej skuteczności, czego Ci bardzo życzę.

Jeżeli masz jakieś pytanie pozostaw komentarz. Jeśli uznasz wpis za wartościowy kliknij Lubię to na moim FANPAGE http://www.facebook.piotridzik.pl i plus jedynkę. Pozdrawiam. Piotrek Idzik.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.