Metody nauczania.

Posted by on 7 lutego, 2014 in Praca przez internet, Samodoskonalenie | 0 comments

Metody nauczaniaMetody nauczania mogą być różne. W tym wpisie skupię się na czytaniu. Jest to ważna umiejętność niezależnie od tego, czy rozwijasz swój biznes online, czy też offline. Osobiście stykałem się z różnymi opiniami na temat czytania. Niektórzy twierdzą, że nie mają potrzeby tego robić. Inni z kolei uważają, że jest to tylko strata czasu, chociaż jest grupa, która bardzo lubi to robić.

Metody nauczania, a z nich czytanie, a nawet codzienne czytanie może bardzo Tobie pomóc budować każdy biznes, bez znaczenia co robisz, czy co zamierzasz robić. Sam się przekonuję jak czytanie ma wpływ na jakość tego co robię. Nie chodzi mi akurat, że czytając X książek będę mówił komuś, że jestem od niego mądrzejszy ponieważ więcej się naczytałem. Nie chodzi mi także, aby być przez czytanie lepszym od kogoś i zwracać na to innym osobom uwagę.

Metody nauczania

Dla mnie głównym aspektem z metody nauczania, czyli codziennego czytania, to bycie lepszym człowiekiem, partnerem w biznesie i coraz lepszym liderem.

Umysł człowieka działa w trybie świadomym i nieświadomym. Jest taka sprawa, że nasza świadomość działa na podstawie informacji, które zbieramy w podświadomości. Także m.in. czytanie właściwych książek może być dla nas bardzo pomocne w przyswajaniu odpowiednich informacji. Czytanie samo w sobie może nie robić dla Ciebie jakiś cudów, nie mniej jednak, to co zrobisz/jak wykorzystasz wyczytane informacje może wiele zmienić w Twoim życiu. Mogę tak stwierdzić z autopsji po tym m.in. jak zmienia się jakość mojego pisania artykułów, czy też maili.

Metody nauczania podświadomość

Jeżeli praktykując różne metody nauczania wyznaczę sobie konkretny cel, to moja podświadomość tak na mnie działa, że wcześniej, czy później naprowadza mnie na coś, co mi umożliwia realizację tego celu. Oczywiście podświadomość nic za mnie nie robi. Niezbędnym jest tutaj odpowiednie działanie, które nie zawsze musi być trudne, ale zawsze musi ono wystąpić. Tak było wówczas, gdy chciałem znaleźć sposoby zarabiania pieniędzy za pośrednictwem internetu również na całym świecie. Znalazłem swoje odpowiedzi i korzystam z tych sposobów

(możesz dowiedzieć się o nich więcej tutaj).

Kiedy do podświadomości wtłaczasz jedynie negatywne informacje i takie nic nie wnoszące do Twoich marketingowych umiejętności, to nie dziw się, że w marketingu nie będziesz osiągał zadawalających rezultatów. Jednak gdy w miarę możliwości codziennie będziesz poświęcał 15-30 minut na czytanie, to orientacyjnie powiedzmy po roku czasu łatwo zauważysz jak zmienił się Twój sposób pisania, mówienia i ogólnie komunikacji z innymi (niezależnie, czy będzie to rozmowa „w cztery oczy”, czy wpis na blogu, video, e-mail).

Metody nauczania codzienne czytanie

Także można przyjąć, że codzienne czytanie pomaga nam rozwijać sposób komunikowania się z innymi osobami, co jest niezwykle ważne, jeżeli chodzi o jakąkolwiek formę współpracy z innym człowiekiem. Dzięki czytaniu nie powinno Tobie nigdy zabraknąć pomysłów na np. artykuły na swojego bloga.

Nie mam pojęcia jakich korzyści doświadczysz praktykując codzienne czytanie. Nie mniej jednak możesz stawać się coraz lepszy w różnych aspektach biznesu, co z kolei będzie się przekładać na Twoje zwiększające się dochody. Może nawet tak z dnia na dzień nie zauważysz jakiś większych różnic, ale porównując jakość swoich działań w okresie np. jednego roku, to zapewne zauważysz diametralną różnicę. Miej na uwadze, że nie chodzi tu o to, aby przechwalać się przed innymi swoją teoretyczną wiedzą. Także nie jest tu celem kolekcjonowanie książek, czy e-booków. Głównym celem metody nauczania jaką jest codzienne czytanie będzie powiększanie Twojej wartości, i być może już o tym słyszałeś, że Twoje wynagrodzenie jest wprost proporcjonalne do tego, jaką wartość wnosisz na rynek. Jednak decyzja należy do Ciebie, a ja od siebie życzę Tobie jak najlepszych efektów z metody nauczania, którą jest codzienne czytanie.

Co o tym myślisz? Napisz w komentarzu pod spodem, czy praktykujesz codzienne czytanie i jaki masz z tym doświadczenia/korzyści. Jeśli uznasz wpis za wartościowy podziel się nim z innymi poprzez media społecznościowe. Pozdrawiam serdecznie. Piotrek Idzik.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.