Motywacja w pracy.

Posted by on 26 kwietnia, 2011 in Motywacja | 0 comments

Motywacja w pracyDużo ludzi myśli o tym w jaki sposób ich motywacja w pracy (i nie tylko) może zostać zwiększona. Niektórzy co gorsze proszą, aby ktoś ich zmotywował. Jak to jest, że ludzie potrzebują być motywowani do tego by zarabiać więcej, uczyć się, czy by mieć lepsze życie w związkach międzyludzkich?

Motywacja w pracy – jak ją uzyskać?

Myślisz może po co mi jakaś motywacja w pracy? Wiem przecież co mam robić i co osiągnąć. W praktyce jednak różnie to jest z naszym planowaniem czegoś, a doprowadzeniem rzeczy do finalnego efektu. Narzekamy, że nam nie wychodzi, ale często nie poświęcamy danemu problemowi należnej uwagi i nie robimy czegoś od serca, dając 100% naszego wysiłku.

Większość ludzi myślących o jakiejkolwiek formie zarabiania w internecie (czyli ebiznesu) stosuje metody, które nie zawsze działają, o tym nawet nie wiedząc. Są święcie przekonani, że robią wszystko dobrze, chociaż wcale tak nie jest. Kiedy ode mnie, albo od kogoś innego dostają wartościową wiedzę, często nie chce im się nawet tego przeczytać, albo odkładają na „wieczne później”, bo uważają, że już wszystko wiedzą i potrafią.

Jak pomoże Ci motywacja w pracy?

Ja codziennie otrzymuję i czytam wiadomości  z różnych kursów o interesującej mnie tematyce, ale nie tylko. Dochodzą jeszcze różne szkolenia, często płatne, wartościowe ebooki, webinary…  Powiem tak, jeżeli myślisz poważnie o rozpoczęciu zarabiania głównie przez Internet, to  jeśli Twoja motywacja w pracy nie jest odpowiednia, to będzie Ci bardzo ciężko coś osiągnąć, aby w ogóle zacząć zarabiać. Dlatego uważam szczególnie na początku naszej przygody z biznesem, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie do tematu.

Motywacja w pracy – jak nad nią pracować?

Warto poświęcić na tym etapie więcej czasu na naukę, czytanie; by później, kiedy już będziemy mieć podstawy wykorzystywać mądrze posiadaną wiedzę.  Po pierwszych sukcesach nie należy spoczywać na laurach i dalej się rozwijać i uczyć, chociaż jest takie przysłowie, że „Człowiek całe życie się uczy i głupi umiera”.

Przekonałem się na własnej skórze, że działanie i nauka jest najlepszą formą, by Twoja motywacja w pracy była na stałym poziomie. Na początku będzie nam ciężko, musimy uczyć się i poznawać nowe rzeczy. Później pracujemy bazując na zdobytym doświadczeniu, pogłębiamy nasze umiejętności, motywujemy się, chociażby przez myślenie „to na pewno się uda”.

Zbawienny wpływ efektów na motywację w pracy

Gdy ukończymy dany etap to znów się motywujemy (bo już skończyliśmy, bo najtrudniejsze mamy za sobą, nawet poprzez czekanie na efekty). Kiedy zauważamy efekty (a przeważnie je widzimy, bo każda praca jakieś efekty daje, nawet jeżeli nie jest wykonana profesjonalnie). Nie będę już pisał, że gdy są efekty, to nasza motywacja wręcz eksploduje. Potem zastanawiamy się co jeszcze ulepszyć i znowu się motywujemy. Tak w sumie można w kółko. Dlatego jeżeli ktoś mi się pyta, w jaki sposób może uzyskać motywację w pracy, odpowiadam po prostu ucz się i zacznij działać!

Zmotywowany Piotr Idzik.

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.