Nigdy się nie poddawaj.

Posted by on 8 grudnia, 2014 in Mlm | 0 comments

Nigdy się nie poddawajNigdy się nie poddawaj, czy to w życiu, czy w biznesie. O tym będzie ten wpis, czyli przed Tobą kolejna z technik MLM. Jeżeli chodzi o biznes podobno ponad 95% ludzi ponosi porażkę w network marketingu. Aby się nad tym długo nie rozwodzić i spekulować, ile w tym prawdy, oto Złota Reguła, która ustrzeże Cię przed porażką: traktuj swój biznes w marketingu sieciowym, jak biznes. Chcesz wiedzieć, czy odpowiednio podchodzisz do network marketingu? Odpowiedz sobie na pytania (pochodzą z artykułu MLM – „The Whole Truth”):

1. Czy masz wydzieloną „przestrzeń biurową” przeznaczoną do celów prowadzenia biznesu – coś więcej niż kawałek kuchennego stołu?
2. Czy masz kalendarz i plan pracy w Twoim biznesie?
3. Czy masz jakiś biznes plan, coś więcej niż lista znajomych?
4. Czy działasz konsekwentnie realizując swój plan?
5. Czy masz za sobą jakieś szkolenia, online i stacjonarne? Czy się edukujesz, rozwijasz?
6. Czy masz swojego trenera lub mentora w biznesie?

Dobrze zrobisz, jeżeli od dzisiaj postarasz się, aby odpowiedź na każde z tych pytań brzmiała TAK. Wzniesiesz dzięki temu swoją działalność w marketingu sieciowym na wyższy poziom. Bądź profesjonalistą!

Nigdy się nie poddawaj

Ta prosta afirmacja, kryje w treści potężną siłę, potrzebną do realizacji większości celów. Marketing sieciowy wymaga bardzo dużej wytrwałości i konsekwencji. Nigdy się nie poddawaj nie oznacza powtarzania tych samych czynności w oczekiwaniu na upragnione efekty. W tym biznesie konieczność nieustannego poszukiwania nowych sposobów, korekty dotychczasowych, elastyczność, kreatywne myślenie, są czymś normalnym. Niezrozumienie tego, to przyczyny niepowodzeń większości ludzi pracujących w network marketingu.

Nigdy się nie poddawaj w biznesie

Nigdy się nie poddawaj w biznesie, bo marketing sieciowy to biznes taki jak każdy inny. Podobnie jak w tradycyjnym, wymaga początkowo, wiele pracy a później aktywnego nadzoru. W zasadzie początkowe nakłady nie zawsze są duże, jednak im są one większe, stanowią późniejszy element motywacyjny. Nie każdy chce przecież wyrzucać pieniądze w błoto.

To gra zespołowa, tzw. sponsor, trener, mentor, to osoba niezwykle istotna w początkowym okresie działalności. W jego bowiem interesie zależy Twój sukces i powinien być dla Ciebie wsparciem, służyć pomocą. Jeśli Twój przypisany sponsor się nie sprawdza – znajdź innego.

Kolejną ważną kwestią jest plan działania, określanie celów, zarówno krótko jak i dalekosiężnych. Niezbędne jest prowadzenie notesu biznesowego, gdzie spisujemy wszystkie pomysły (pamięć, rzecz ulotna). Słowo pisane jest sposobem zapisu niezwykle trwałym i pozwala na bieżące analizy, korektę taktyki i wreszcie rozliczanie samego siebie w kwestii zrealizowanych planów.

Prawdziwy biznesmen ma swoje biuro, niech to będzie własne biurko w domu, tylko do dyspozycji pracującego. Bardzo przejrzysty i czytelny system dostępu do informacji i produktach, planie marketingowym, swoich współpracownikach. Pozwala  to na szybkie ogarnięcie problemu i znalezienie optymalnego rozwiązania.

Zarządzanie czasem jest tutaj kluczem sukcesu, nie należy rzeczy ważnych odkładać na później, właściwe ustalanie hierarchii ważności zadań i realizacji ich, to gwarancja powodzenia.

Marketing sieciowy to biznes nie dla wszystkich, wielu ludzi szybko zniechęca się porażkami, odmowami. Tymczasem są one stałym elementem tej działalności. Umiejętność prowadzenia rozmów, pokazywania korzyści, zachęcania, skuteczne prezentacje, będą zmniejszać liczbę odmów. Nie można ich jednak uniknąć, tak więc nie warto się zadręczać, lepiej wyciągać wnioski i uczyć się na błędach.

Nigdy się nie poddawaj i ciągle nad sobą pracuj

Nigdy się nie poddawaj – wydrukowane, umieszczone w widocznym miejscu, przypomni Ci, zmotywuje do pracy nad sobą, do weryfikacji działań, wreszcie do regularnego sięgania do wiedzy. Szkolenie się, uczestnictwo w warsztatach, konferencjach – to rzeczy niezbędne, nic nie stoi w miejscu. Pojawiają się nowe, ciekawe rozwiązania, których wprowadzenie zdynamizuje i pozwoli na przyśpieszenie rozwoju Twojej struktury, a więc większe zyski.

Dzięki temu zawsze znajdziesz odpowiedzi na trudne kwestie, które pojawiają się na każdym etapie działalności. Także nigdy się nie poddawaj i ciągle nad sobą pracuj, aby maksymalizować swoje efekty.

Co o tym sądzisz. Daj znać w komentarzu pod spodem, a jeśli będziesz miał jakieś pytania pisz na skype: piotridziksukces . Z chęcią pomogę. Jeśli uznasz wpis za wartościowy kliknij Lubię to na moim FANPAGE http://www.facebook.piotridzik.pl i plus jedynkę. Pozdrawiam Piotrek Idzik.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.