Partner biznesowy.

Posted by on 10 lipca, 2012 in Ebiznes, Mlm | 0 comments

Partner biznesowyJak wiadomo network marketing to biznes oparty na relacjach z innymi ludźmi. Tutaj sam niewiele zdziałasz. Potrzebujesz poszukać osób, które będą nadawały się do Twojego MLMu jako partner biznesowy. Jedną ze skuteczniejszych i to na nieograniczony czas metod na przyciąganie partnerów do biznesu jest prowadzenie własnego bloga. Piszesz co lubisz, na czym się znasz. Pomagasz innym serwując wartościowe porady. Dzielisz się po prostu swoją wiedzą w danej tematyce, kreując w ten sposób własny wizerunek. Tak w naturalny sposób przyciągasz zainteresowane osoby Twoją działalnością. Szczerze polecam  Ci takie rozwiązanie, a więcej o tym przeczytasz we wpisach blog w internecie i jak pisać bloga.

Lista kontaktów

Dobrze jest mieć listę kontaktów osób, które mogą być Twoimi potencjalnymi partnerami w biznesie MLM. Na początku wypisz sobie najprostsze kontakty. Kto Ci w tym momencie przychodzi na myśl.

Później będziesz mógł je bardziej wyselekcjonować i poszukać znacznie głębiej. Z jakich źródeł możesz korzystać podczas takich poszukiwań? Na pewno masz notatnik, organizer, kalendarz. Kontakty z telefonu komórkowego. Portale społecznościowe np. Facebook, NK, GoldenLine, Linkedin, Profeo, Suportio.

Poszperaj w wizytówkach. Na pewno masz jakieś hobby i dzięki temu spotykasz ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Masz też swoich przyjaciół, kolegów, koleżanki. Nie zapominaj też o ludziach z najbliższego otoczenia z, którymi nie jesteś w ścisłych kontaktach.  Lecz nie zapominaj, że Twoja lista nie musi bazować wyłącznie na ludziach z Twojej okolicy. Teraz w czasach masowej komunikacji, Internetu masz szerokie pole do popisu. No przecież lista Twoich potencjalnych partnerów biznesowych, to nie lista gości na wesele. Wykaż się kreatywnością w budowaniu takiej listy, aby była cały czas uzupełniana o nowe kontakty.

Selekcja na stanowisko partner biznesowy

Teraz może myślisz, że następną rzeczą będzie prezentacja biznesu wszystkim osobom z listy. No niekoniecznie, bo lista jest takim wstępnym narzędziem, a jej tworzenie będzie miało dobry wpływ na Twoją motywację. Da Ci do myślenia ilu znasz ludzi, którym możesz zaprezentować swój biznes. Zastanów się ile jeszcze osób znają Twoi ludzie z listy. Niestety nie każdy z listy będzie chciał z Tobą współpracować, niektórzy nawet nie będą chcieli wysłuchać Twojej propozycji. Jednak MLM to gra liczb, i im więcej usłyszysz na swoją propozycję biznesową „NIE”, tym więcej pozyskasz osób do współpracy : )

Teraz ważna sprawa, dokonujesz wyboru grupy osób z Twojej listy, którym w pierwszej kolejności przedstawisz propozycję biznesową. Najlepiej zastanów się z jakimi osobami chciałbyś współpracować. Czego od nich oczekujesz. Napisz sobie swoje kryteria doboru partnerów.

Ja wzór moich kryteriów doboru kandydatów jako lista kontaktów daję za free subskrybentom strony: http://skutecznetechnikimlm.pl/ Otrzymasz w niej kryteria doboru w formie listy pytań przy pomocy, których dokonasz odpowiedniej selekcji Twojej listy na „stanowisko” Twój partner biznesowy.

Partner biznesowy

Kiedy wyselekcjonujesz Twoim zdaniem osoby, które będą się nadawać do biznesu MLM, czas abyś umówił ich na spotkanie. Ważną sprawą jest umawianie, a nie zapraszanie, bo osoby umawiane bardziej poczuwają się do odpowiedzialności i pojawiają się częściej od tych zapraszanych.

Kiedy będziesz przeprowadzał pierwszą rozmowę na żywo, przez telefon, skype masz  tylko wzbudzić w słuchaczu ciekawość. Nie wykładasz mu od razu „całej kawy na ławę” i nie mówisz chaotycznie o biznesie itd. Ze szczegółami zapoznasz już na właściwym spotkaniu. Twoja pierwsza rozmowa ma być krótka, intrygująca, masz za zadanie umówić datę i godzinę spotkania.

Wyznaczając termin takiego spotkania, warto byś podał 2 konkretne terminy i poprosił o wybór jednego z nich. Jeżeli podałbyś więcej terminów do wyboru, wówczas Twojemu słuchaczowi będzie trudniej  się zdecydować i wybrać ten konkretny.

Możesz mieć kilka osób, które się znają. W takim przypadku lepiej, abyś umawiał je osobno. Mogło by się tak zdarzyć gdybyś te osoby razem umówił na jedno spotkanie, że podjęli by zbiorową decyzję na „NIE” i tak za jednym zamachem straciłbyś tych kilka kontaktów na stanowisko Twój partner biznesowy.

Co o tym sądzisz. Daj znać w komentarzu pod spodem, a jeśli będziesz miał jakieś pytania pisz na skype: piotridziksukces . Z chęcią pomogę. Jeśli uznasz wpis za wartościowy kliknij Lubię to na moim FANPAGE  http://www.facebook.piotridzik.pl i plus jedynkę. Pozdrawiam Twój partner biznesowy Piotrek Idzik.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.