Poczta Gmail logowanie.

Posted by on 3 września, 2013 in Bezpieczeństwo | 0 comments

Poczta Gmail logowanieHej, w dzisiejszym wpisie poczta Gmail logowanie podam Tobie wskazówki jak sprawdzić próby logowania do poczty Gmail i jak bezpiecznie korzystać z tej poczty. Cenię mój czas i przydatne narzędzia do automatyzacji i porządkowania określonych czynności. Takie narzędzia są dla mnie podstawą do zarządzania moim biznesem. Jednym z takich narzędzi, których używam z przyjemnością jest poczta Gmail. Mimo, że ta usługa konta poczty e-mail od Google jest darmowa, to ma wiele zalet. Za jej pomocą możesz w bardzo łatwy i intuicyjny sposób zorganizować swoje wiadomości e-mail. Masz do wyboru różne filtry i sortowanie wiadomości e-mail z ich wysyłką do folderów, które sam odpowiednio utworzysz (robisz tak nawet z pominięciem ich pojawienia się w skrzynce pocztowej nowych wiadomości).

Jeżeli i tak wysyłasz codziennie trochę maili poprzez swoje konto poczty Gmail. Jeżeli w żaden sposób wysyłane przez Ciebie maile z tej poczty nie przyczyniają się do zwiększania Twojego dochodu. Jeżeli nie wiesz jak zamienić Twoją pocztę Gmail na narzędzie generujące ruch i przypływ gotówki? Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się jak zwiększyć sprzedaż wykorzystując to  darmowe narzędzie jakim jest Twoja poczta Gmail? Jeżeli tak masz, to może zechcesz się zapoznać ze świetnym kursem Mirka Skwarka, który odpowie Ci na powyższe pytania i da Ci wiele więcej. Tutaj zdobędziesz tę wiedzę.

Poczta Gmail logowanie

Poczta Gmail logowanie, czyli jak sprawdzić próby logowania do poczty Gmail? Jeżeli interesuje Cię sprawdzenie historii logowania do swojego konta poczty Gmail, to poniżej zobaczysz krótką instrukcję jak to zrobić.

Po pierwsze zaloguj się do swojego konta na poczcie Gmail.

Gmail logowanie

Następnie przewiń stronę do samego dołu, gdzie w prawym dolnym rogu ujrzysz napis „Szczegóły”.

Logowanie GmailKliknij na niego, a otworzy się Tobie nowe okno „Informacje o działaniu”. Na nim sprawdzisz informacje o aktywności Twojego konta.

Informacje o działaniu

Poczta Gmail logowanie wskazówki na bezpieczeństwo

Poczta Gmail logowanie i wskazówki na bezpieczeństwo. Wiele już razy zetknąłem się z informacjami o atakach na użytkowników poczty Gmail. Użytkownicy dostawali ostrzeżenia od Google związane z próbami włamania na konto tej poczty. Później w wielu przypadkach otrzymywali oni komunikat o zmianie hasła. Google podejrzewa, że za te sytuacje odpowiada kradzież bazy danych z innego serwisu. Jest faktem, że duża liczba internautów używa tych samych haseł w wielu różnych usługach a to może być przyczyną łatwego przejęcia kontroli nad skrzynkami poczty Gmail. Chociaż Gmail jest jednym z lepszych darmowych rozwiązań poczty e-mail, to stosuj poniższe wskazówki, aby zadbać o bezpieczeństwo swojej poczty. Nie chcesz chyba stać się ofiarą takiego procederu?

1. Przede wszystkim zadbaj, aby dostęp do Twojego konta na poczcie Gmail chroniło właściwie skonstruowane i trudne do odgadnięcia hasło.
Długość  – Na dobre hasło powinno składać się minimum 8 znaków (jeżeli jest jeszcze dłuższe, tym lepiej, bo każdy znak dodatkowy wzmacnia jego siłę).
Abstrakcyjność  – Najlepsze hasła to losowy ciąg liter, liczb i znaków. Taka kombinacja nie może tworzyć żadnych istniejących w popularnych językach wyrazów. Także z wiadomych przyczyn nie powinieneś używać żadnych kombinacji powiązanych np. z Twoim imieniem i nazwiskiem, adresem zamieszkania, czy haseł w stylu „admin”, „1234”.
2. Nie używaj takiego samego hasła nie tylko na Gmail’u, ale też do wielu innych kont w różnych serwisach. Jeśli haker przechwyci takie Twoje hasło, będzie miał wiele łatwiejszy dostęp do wielu Twoich kont na różnych serwisach. Ja zwykle tworzę i używam trudnych, przeważnie długich haseł i staram się ich nie powtarzać. Zapamiętywaniem za mnie i automatycznym wypełnianiem odpowiednich pól, kiedy loguję się do wybranych serwisów zajmuje się kolejne moje darmowe narzędzie, którym jest LastPass. Więcej o nim jak i o zapamiętywaniu i bezpieczeństwie haseł dowiesz się z artykułu Jak zapamiętać hasła?
3. Staraj się co kilka miesięcy zmieniać hasło dostępowe do Twojej poczty na Gmail’u.
4. Nie udostępniaj Twoich haseł znajomym. Jest złą praktyką przechowywać hasła np. na wirtualnych dyskach jak Google Drive, czy Dropbox).

Poczta Gmail logowanie dwuetapowa weryfikacja

Od jakiegoś czasu zespół antyspamowy Google oferuje nam możliwość włączenia w poczta Gmail logowanie dwuetapowej weryfikacji. Stosując takie rozwiązanie, gdy się logujesz i wpiszesz hasło, będziesz jeszcze potrzebował wpisać specjalny kod. Otrzymać go możesz na jeden z trzech dostępnych sposobów. 1. Smesem podając wcześniej numer swojego telefonu komórkowego. 2. Przy pomocy wiadomości głosowej. 3. Wykorzystując mobilną aplikację.

Jak zrobisz aktywację funkcji dwuetapowej weryfikacji?
1. Logujesz się do poczty Gmail i przechodzisz do strony google.com/settings/account. Następnie wybierasz zakładkę „Zarządzaj bezpieczeństwem”.Bezpieczeństwo Gmail
2. Klikasz przycisk Edytuj przy weryfikacji dwuetapowej.

Weryfikacja dwuetapowa
3. Zostaniesz poinformowany przez Google na temat najważniejszych elementów nowego sposoby Twojej autoryzacji. Wciskasz przycisk „Konfiguruj”.Weryfikacja dwuetapowa logowanie
4. Rozpocznie się czteroetapowy proces powiązany z aktywacją dwuetapowej weryfikacji. Na początek zostaniesz poproszony, abyś wpisał numer telefonu na,  który będzie wysyłany SMS z kodem numerycznym lub wiadomość głosowa (zależy co wybierzesz).Weryfikacja dwuetapowa numer telefonu
5. Jeżeli we wcześniejszym oknie, jako sposób autoryzacji wybrałeś SMS, to Google wysyła do Ciebie wiadomość z kodem, który musisz wpisać we wskazanym miejscu.Weryfikacja dwuetapowa zweryfikowanie telefonu
6. W kolejnym kroku musisz zdecydować o tym, czy komputer na, którym przeprowadzasz całą operację należy do grona zaufanych, czy też nie. Jeżeli Twój komputer jest osobisty, a nie np. jest to służbowy laptop, czy terminal w publicznym miejscu, możesz przemyśleć, czy nie warto byś pozostawił zaznaczoną domyślna opcję „Ufaj temu komputerowi”. Dzięki temu nie będziesz zmuszony każdorazowo wpisywać kodów numerycznych, kiedy będziesz się logował do swojego konta na poczcie Gmail.Weryfikacja dwuetapowa ufasz temu komputerowi
7. Jako czwarty etap konfiguracji potwierdzasz ostatecznie wprowadzone przez Ciebie zmiany, a Google poinformuje Cię jakiego konta wprowadzone modyfikację będą dotyczyć.Weryfikacja dwuetapowa zatwierdzenie
8. Na koniec zostaniesz przekierowany do panelu ze szczegółowymi ustawieniami dotyczącymi dwuetapowej konfiguracji. Jeśli zajdzie taka potrzeba będziesz mógł w tym miejscu zmienić numer Twojego telefonu komórkowego, dodać drugi numer telefonu (Twój własny lub zaufanej osoby). Dowiesz się też jak korzystać z mobilnych aplikacji na smartfony z systemami iOS, Android, iPhone lub BlackBerry OS.Weryfikacja dwuetapowa ustawienia

Mam dla Ciebie jeszcze na koniec cenną wskazówkę, jeśli akurat już doświadczyłeś włamania do swojego konta na poczcie Gmail. Sprawdź w ustawieniach swojego konta, w sekcji Filtry, czy nie zostały tam utworzone jakieś nowe, podejrzane reguły w zarządzaniu Twoją pocztą Gmail i przekierowania przychodzących wiadomości na skrzynkę poczty e-mail hakera.

Myślę, że od teraz Twoja poczta Gmail logowanie będzie o wiele bezpieczniejsze.

Jednak jestem ciekaw co Ty o tym myślisz? Jak Ty chronisz swoje bezpieczeństwo na poczcie Gmail? Zapraszam Cię do dyskusji w komentarzach. Kliknij też Lubię to i google + . Pozdrawiam. Piotrek Idzik.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.