Polskie blogerki.

Posted by on 15 października, 2013 in Ebiznes | 0 comments

Polskie blogerkiJak polskie blogerki zarabiają, jakie są ich typy i jakie są najbardziej popularne polskie blogerki.  Tego m.in. dowiesz się z tego wpisu o polskich blogerkach. Z pozoru, w znacznym uproszczeniu życie takich blogerek wygląda tak, że: późno wstają, siadają przed komputerem, napiszą jakiś tekst, zrobią kilka zdjęć, ewentualnie nakręcą jakieś video. Następnie umieszczą to na blogu i przeglądają oferty od reklamodawców. Wydawało by się taka sielanka, ale czy rzeczywiście? Czy jest możliwe, aby nic nie robić (no bo w wielu opiniach blogowanie nie jest pracą) i jeszcze na tym zarabiać? No niestety, ale w rzeczywistości jest trochę inaczej. Aby dobrze zarabiać na blogu i blog stał się nie tylko sposobem na życie, potrzeba ciężkiej pracy i wytrwałości.

Polskie blogerki

W Polsce trwa boom na blogi i to wykorzystują polskie blogerki . Blogów jest coraz więcej i cały czas powstają nowe. Na ten moment w Polsce istnieje około 3 milionów blogów, z czego prawdopodobnie ponad 90% z nich są martwe – tzn. takie na, których pojawił  się np. 1 wpis. Także tych aktywnych blogów jest około 100 tysięcy.  W większości są to blogi mające formę autorskich notatek, pisanych z pasji, czy też chęci podzielenia się z innymi swoimi przemyśleniami.

Niektóre polskie blogerki zarabiają na prowadzeniu swoich blogów bardzo duże pieniądze. Kiedyś pisałem już o blog Kasia Tusk współautorki bloga make Life Easier. Kasia Tusk według Pej.cz uzyskała 400 tysięcy przychodu z 2012 rok, a szacuje się, że w 2013 roku będzie to już 650 tysięcy.

Weź pod uwagę, że profesjonalne blogowanie jest pracą jak każda inna praca na, którą potrzeba poświęcić często wiele czasu. Te polskie blogerki osiągający wysoki poziom zarobków z bloga, często porzucając etatową pracę i poświęcają się tylko blogowaniu.

Polskie blogerki budują latami renomę swojej marki, którą to mogą korzystnie sprzedać w działalności niekoniecznie związanej z blogowaniem.

Polskie blogerki zarabianie na blogu

Polskie blogerki mogą zarabiać na blogu na wiele różnych sposobów. Sposobami na zarabianie na blogu mogą być:

– klasyczne reklamy odsłonowe
– linki odsyłające na stronę klienta
– specjalistyczne usługi
– wykłady, szkolenia
– prowadzenie autorskich programów telewizyjnych lub radiowych
– publikowanie w prasie i internetowych serwisach
– opracowanie strategii dla firm lub osób prywatnych
– trening mentalny, sprzedażowy
– w przypadku, kiedy nazwisko jest wystarczająco znane można pokusić się na wypromowanie produktu pod własną marką
– otrzymywanie prezentów od firm
– udział w warsztatach fundowanych przez zaprzyjaźnione firmy
– łatwiejszy dostęp do najnowszych np. kosmetyków, czy możliwość testowania nowinek przed oficjalną premierą

Polskie blogerki typy

Polskie blogerki  ich typy wraz z najpopularniejszymi osobami z danej branży:

– blogi modowe (szafiarki) Julia Kuczyńska http://madamejulietta.blogspot.com/
– blogi life stylowe Monika Kamińska http://blackdresses.pl/
– blogi kulinarne Dorota Świątkowska http://www.mojewypieki.com/
– blogi kosmetyczne Karolina Gołębiewska http://stylizacje.tv/
– blogi specjalistyczne Natalia Halska http://hatalska.com/

Jak widzisz najlepsze polskie blogerki dobrze radzą sobie z blogowaniem, a i ich zarobki często są przedmiotem plotek i dyskusji, ponieważ czasem są astronomicznie wielkie.

Jeżeli masz jakieś pytania, przemyślenia proszę podziel się nimi w komentarzu poniżej. Jeżeli wpis Ci się podoba, to podzieli się nim z innymi osobami, których może on zainteresować. Pozdrawiam, Piotrek Idzik.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.