Pomoc zdalna.

Posted by on 7 kwietnia, 2014 in Mlm, Praca przez internet | 0 comments

Pomoc zdalnaPomoc zdalna w biznesie, to jest często nieceniona. Jednak bywa i tak, że Twój sponsor z jakiś powodów nie ma możliwości udzielić Tobie takiej pomocy. Dlaczego się tak dzieje, co jest z tym związane tego m.in. dowiesz się z tego wpisu.

Najczęściej pomoc zdalna w biznesie jest, że tak powiem świadczona za pośrednictwem komunikatora Skype. Jest tam opcja udostępniania ekranu, co znacznie ułatwia komunikację. Czasami jednak może nie tylko w biznesie, lecz np. w sprawach technicznych nie wiesz jak coś zrobić. Powiem Ci z autopsji, że dzięki programowi TeamViewer możesz oprócz udostępniania pulpitu, także dać komuś możliwość zdalnego działania na Twoim komputerze, co w niektórych sytuacjach jest bardzo pożyteczne.

Pomoc zdalna

Dobrze wracamy do sytuacji, kiedy to pomoc zdalna nie została Tobie udzielona, czyli Twój sponsor nie potrafił Tobie pomóc . Miałeś w ogóle taką sytuację? Kiedy pracujesz w biznesie opartym o marketing wielopoziomowy, czy sprzedaż bezpośrednią i masz za zadanie pozyskiwać klientów i partnerów do współpracy, to taka sytuacja może mieć jak najbardziej miejsce. Weźmy pod uwagę kilka opcji dlaczego Twój sponsor Tobie nie pomaga.

1. Twój sponsor wszedł do biznesu np. tydzień przed Tobą

Czy zastanawiałeś się kiedyś, że tak może być?

Przecież nikt nie rodzi się marketingowcem, czy specjalistą sprzedaży. Także jeżeli Twój sponsor jest jeszcze dość „świeży” w biznesie, to często nie może i nie umie on Tobie doradzić, gdyż najzwyczajniej w świecie sam ma mało praktyki i wielu rzeczy jeszcze nie wie.

2. Twój sponsor posiada kilkuset, czy nawet kilkutysięczno-osobową strukturę

Wyobraź sobie, że zbudowałeś w bezpośredni i pośredni sposób taką strukturę. Teraz pomyśl, że każdy codziennie oczekuje z Twojej strony indywidualnej konsultacji. Raczej niewykonalne, prawda? Nie ma takich możliwości, aby codziennie spotykać się na żywo, czy rozmawiać przez Skype lub telefon indywidualnie z tak dużą grupą osób.

3. Twój sponsor zakłada, że sporo rzeczy będzie się działo samo

Tak też przecież może być. Marketing sieciowy co dla niektórych ma znaczenie korporacyjnej struktury, gdzie osoby z niższych poziomów mają pracować, aby „ci wyżej” mieli prowizje. Jest oczywistym, że nie o to chodzi w MLM, lecz także z tą ewentualnością należy się liczyć i wtedy o pomocy sponsora można sobie pomarzyć ;)

Praca zdalna w biznesie

Teraz już bardziej poważnie odnośnie tego czym jest praca zdalna i dlaczego może ona nie być zawsze dla Ciebie świadczona. Dla kogo/czego wszedłeś do biznesu w, którym działasz? Czy dla swojego sponsora. Co się stanie jeżeli z jakieś przyczyny nagle zabraknie Twojego sponsora? Rzucisz wszystko w … bo utraciłeś sponsora? Bez sensu, co nie? Jest oczywistym, że w sytuacji, kiedy nie idzie wszystko po naszej myśli, to najlepiej jest zrzucić na kogoś innego. Nie mniej jednak nie chcę, abyś mnie źle zrozumiał. Nie twierdzę, że jeżeli Twój sponsor Ciebie unika i lekceważy to, że wówczas jest to poprawna sytuacja. Chcę Tobie tylko przekazać, że rozwój Twojego biznesu dużo bardziej zależy od Ciebie niż od Twojego sponsora.

Praca zdalna Twój sponsor

Jednak jaki by nie był Twój sponsor i świadczona przez niego pomoc zdalna, to należą mu się Twoje podziękowania. Takie kiedyś usłyszałem stwierdzenie. Za co zapytasz, masz mu dziękować? Ano np. za to, że pokazał Tobie coś, co Ci się spodobało, w co wierzysz  i dzięki czemu masz możliwość pozytywnego wpływu na własne życie. Może się i mylę, nie mniej jednak, to Twój sponsor zapewne pokazał Tobie biznesową propozycję, skoro został Twoim sponsorem, prawda?

Zmierzam do tego, że sponsor:

– jest przede wszystkim opiekunem/nauczycielem,
– jest inspiratorem/motywatorem pokazuje co należy robić (jeżeli oczywiście wie),
– to nie jest ktoś, kto powinien robić coś za nas (daje wędkę, a nie rybę),
– to nie jest ktoś, kto jest nam coś dłużny, bo rozpoczęliśmy współpracę.

Niezależnie, czy Twój sponsor jest dobry czy nie, do biznesu wchodzi się głównie ze względu na swoje „DLACZEGO? ” Czy Ty masz i znasz takie swoje „DLACZEGO? ” Jeżeli jest ono wystarczająco silne, to nawet kiepski sponsor i jego pomoc zdalna nie będzie w stanie Ciebie zatrzymać. Chcesz wiedzieć jak przyciągać potencjalnych partnerów do własnego biznesu niczym magnes, zamiast się za nimi uganiać? Poznaj więc najlepsze techniki Liderów MLM i miej na uwadze, że nie zawsze Twój sponsor ma możliwość Tobie udzielić tego czym jest pomoc zdalna.

Jakie jest Twoje zdanie odnośnie pracy zdalnej świadczonej przez sponsora i tego artykułu? Wyraź je w komentarzu poniżej. Jeśli Ci się spodobało daj lajka i Google+. Pozdrawiam Piotrek Idzik

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.