Pomysł na własny biznes.

Posted by on 30 października, 2012 in Mlm, Samodoskonalenie | 0 comments

Pomysł na własny biznesCzy masz już pomysł na własny biznes? Nie wykluczone, że dysponujesz już takim pomysłem. Warto jednak, abyś upewnił się analizując  go. Ja ze swej strony mogę polecić Ci jeden z pomysłów na własny biznes, który generuje mi największą ilość gotówki. Pewnie już się domyślasz o co mi chodzi.  Tak zgadłeś jest to biznes MLM. Dam Ci parę przykładów, czy MLM będzie dobrym pomysłem na Twój własny biznes i będzie tym czym będziesz się chciał zajmować.

Pomysł na własny biznes

Czy ja będę nadawał się do MLM?

I tak i nie… To wszystko zależy głównie od Ciebie. Ważne, abyś miał chęci, to możesz nauczyć się wszystkiego. Przecież nikt na początku nie jest doskonały w danej rzeczy. Nie przejmuj się jednak ilością wiedzy jaką będziesz przyswajał. Rozwijaj się stopniowo, ale systematycznie. Nie bez znaczenia pozostaje rola Twojego sponsora/mentora, który będzie Cię prowadził. Ten biznes polega na relacjach i partnerstwie. Wybierz taką osobę na swojego sponsora/mentora, która ma praktykę, wyniki i będzie w stanie Tobie pomagać.

W MLM jest trochę inaczej niż w pracy na etacie. Najpierw musisz sporo pracować, żeby zobaczyć efekty. Gdy już przyjdą musisz dbać i dalej rozwijać uzyskane wyniki, aby być wybitnym networkerem. Podobnie jest w rolnictwie (nie wiem, czy wiesz, że zajmuję się sadownictwem?) . Z początku uczysz się rzeczy związanych z Twoją działalnością w sadownictwie. Później odpowiednio przygotowujesz glebę pod np. jakieś sadzenie. Następnie kupujesz sadzonki i we właściwym czasie sadzisz zgodnie z wymogami. Dbasz o swoją uprawę wykonując niezbędne zabiegi i po pewnym czasie w zależności od posadzonej rośliny doczekujesz się pierwszego zbioru i pierwszych pieniędzy. Do tej pory tylko inwestujesz, jednak przeważnie za rok znów masz zbiór itd. Może w tym przykładzie nie jest dosłownie tak jak w MLM, bo w network marketingu pierwsze efekty, zarobki będziesz widział zdecydowanie wcześniej. Jednak chciałem, abyś zrozumiał podobny proces, że najpierw tu i tu musisz posiadać  jakąś wiedzę + wykonać jakąś pracę + nakład finansowy, żeby po pewnym czasie mieć dochód. Dodatkowo jeszcze w MLM jest to dochód pasywny, który możesz znacznie powiększać poprzez automatyzację i delegowanie pewnych rzeczy.

Twój pomysł na własny biznes

Czy to jest ciężka praca?

Znów powiem, że to zależy. Możesz robić to w tradycyjny sposób. Spotykać się ze znajomymi, zdobywać kontakty w przeróżny sposób off line (dużo zależy od Twojej pomysłowości i inwencji). Możesz również robić ten biznes on line czyli za pomocą internetu. Tworzysz systemy, które pomagają Ci sponsorować kolejnych partnerów biznesowych i tym samym zwiększają Twój dochód. To jest bardzo duże ułatwienie i ogromna dźwignia jaką daje internet. Osobiście korzystam z obydwu modeli (tzw. hybryda), maksymalizując w ten sposób efekty.

Polska mentalność

Nie wiem, czy słyszałeś taką historyjkę o krabach.  Kiedy wrzucimy jednego kraba do wiadra, będzie chciał się z niego wydostać. Gdy to wiadro nie będzie zbyt wysokie, to uda mu się ta sztuka. Lecz, kiedy do tego samego wiadra wrzucimy kilka krabów, sytuacja ulegnie zmianie. Otóż, kiedy ten jeden krab znów będzie chciał się z niego wydostać, pozostałe ściągają go na dół.

Podobnie postępują niektórzy ludzie, zwłaszcza w Polsce. Polska mentalność jest taka, że w czasie  gdy widzimy kogoś odnoszącego sukcesy, to zamiast zapytać go, jak on to robi – próbujemy ściągnąć go w dół. Taka sytuacja może również i Tobie się przytrafiać. Kiedy Twoje otoczenie zobaczy czym się zajmujesz, będą ściągać Cię w dół. Będą mówili, że powinieneś zając się „poważną pracą”, że Cię oszukają i okradną w tym internecie itp. Nie daj się nabrać na te ich „dobre rady” i rób swoje nie zważając na ludzi, którzy nie mają o tym zielonego pojęcia.

Pamiętam jak ja zaczynałem na początku w programach partnerskich, a później w MLM. Często słyszałem słowa „Co Ty z tego będziesz miał, daj sobie spokój, stracisz czas i pieniądze itp. ” Teraz niektóre z tych osób pytają się mnie, że też chciałyby podobnie zarabiać i żebym im pomógł.

Zdecyduj się wybrać pomysł na własny biznes

Twoje działania

1. Pomyśl, co możesz zrobić, żeby zacząć w biznesie. Jaki będzie dla Ciebie odpowiedni pomysł na własny biznes?
2. Zanotuj wszystkie zasoby jakie teraz posiadasz (wiedza, umiejętności, narzędzia, nawyki, pieniądze, czas). Czy jeszcze Ci czegoś brakuje?
3. Jeżeli czujesz, że możesz zająć się biznesem i „mieć życie dla siebie”, wyznacz sobie realne cele. Podejmij właściwą dla siebie decyzję i pomysł na własny biznes wdrażaj w życie. Powodzenia i nie czekaj z decyzją, im prędzej zaczniesz tym szybciej zobaczysz efekty i ten pomysł na własny biznes będzie jednym z najlepszych pomysłów w Twoim życiu.

Jednak jestem ciekaw co Ty o tym myślisz? Zapraszam Cię do dyskusji w komentarzach. Kliknij też Lubię to i google + . Pozdrawiam. Piotrek Idzik.

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.