Pozycjonowanie stron.

Posted by on 9 lipca, 2015 in Jak zwiększyć ruch na stronie | 0 comments

Pozycjonowanie stronPozycjonowanie stron, czyli następna metoda zdobywania linków do Twojej strony. W jednej z poprzednich metod pozyskiwania ruchu na Twoje strony dotyczącej usability pisałem o optymalizacji serwisu, która powinna ZAWSZE poprzedzać właściwe pozycjonowanie stron, czyli zdobywanie linków. Aby zaistnieć, być widocznym, osiągać sukcesy w marketingu opartym o internet, Twoje strony muszą być na bardzo wysokich pozycjach rankingu wyszukiwarki Google.  Na pozycjonowanie stron składa się wiele elementów. Zanim jednak zaczniemy tworzyć własną witrynę, koniecznym staje się jednak bieżące optymalizowanie. A więc adres zgodny z nazwą strony, meta description; krótki i treściwy opis, meta keywords; słowa kluczowe, nie więcej niż 10, 15, które będą często używane, wyróżniane w tekstach. Nagłówki H1, H2, H3, czyli wyróżnienie tytułów. Zdjęcia opisane atrybutem alt,  najlepiej słowami kluczowymi, dostępny kanał RSS, favicon, koniecznie mapa strony. To wszystko zapewni już na wstępie dobry start.

Pozycjonowanie stron – zawartość i linki

Stronę dodajemy do indeksu Google, najlepiej samodzielnie. Gdy Twoja strona ma już sporo wartościowych treści, zajmujemy się pozycjonowaniem właściwym. Pozycjonowanie stron polega głównie na zdobywaniu wartościowych linków, kierujących  na Twoją stronę. Chociaż algorytm uwielbia unikalną treść, zawartości, szczególnie regularnie dodawane, to linki są niezwykle istotne. Ilość i jakość (ze stron z wysokim PR) mówi niejako o ważności Twojej strony. Dla początkujących dobrym pomysłem jest kupowanie linków tekstowych. Aby nie tracić czasu, możesz zaangażować specjalne firmy, które zadbają, aby Twoje konwersja linków była wysoka, tzn. drastycznie zwiększy się oglądalność, nawet do 80%. Można także wymienić się linkami z właścicielami innych witryn, lecz ma to sens tylko wtedy, gdy są one podobne tematycznie. Roboty wyszukiwarek przychylniej traktują linki polecające na stronach o zbliżonym zakresie tematycznym. A nawet dokładnym zakresie –  Klient prosi o pastę do butów – do jakich? – pyta sprzedawca – do sznurowanych. Automatyczne systemy wymiany linków możemy sobie darować, ponieważ efekt jest bardzo niepewny.

Pozycjonowanie stron – media społecznościowe

Udzielanie się na forach tematycznych ma o tyle sens, jeśli administratorzy pozwalają na zamieszczanie linków w sygnaturach. Jeśli Twoje posty, komentarze naładowane są wiedzą, ciekawymi, odkrywczymi poradami, efekt jest fantastyczny. Zaciekawieni ludzie natychmiast z ciekawości będą wchodzić na Twoją stronę. Podobnie błyskotliwe komentarze na pokrewnych blogach, witrynach, właściciele bardzo sobie je cenią, przymykając oczy na aktywny link, który pozostawiłeś. Rakieta „pozycjonowanie stron”, która wyniesie Cię w przestworza, to tzw. zakładki społecznościowe. Skróty do nich umieszczamy bezpośrednio pod artykułami, tak aby inni mogli  także dzielić się Twoimi publikacjami na portalach społecznościowych. Skrypt ADD THIS, to już dzisiaj rutyna. Pamiętaj, że aktywnych portali są setki. Nie muszą być tylko w języku polskim, ludzie sami sobie tłumaczą, teraz praktycznie z każdego języka.

Dodawanie stron do katalogów stron (spisów) jest bardzo skuteczne, o ile katalogi są moderowane. Solidnie prowadzone, o wysokich pozycjach w Google (Page Rank) i Alexa. Pomimo, że jest to pracochłonna i żmudna czynność (unikalne opisy do każdego katalogu), efekty są natychmiastowe.

Pozycjonowanie stron – article marketing

I na koniec omówimy niezmiernie skuteczny sposób na pozycjonowanie stron, jakim jest article marketing, w wielu aspektach.

Możemy rozpocząć od bardzo niskiej jakości artykułów do tzw. pressel page. Przygotowujemy tekst synonimizowany. Za pomocą mieszarki, otrzymujemy setki wariantów tego samego artykułu. Publikowanie artykułu do stron, portali z artykułami do przedruku na licencji Creative Commotions, ułatwia zamieszczanie artykułów przez innych na własnych stronach. Możemy wykorzystywać zawartość swojej strony, po nieznacznej korekcie, także używając mieszarek słów. Takie same teksty w różnych miejscach powodują obniżenie w pozycjach wyszukiwarek. Można  w ten sposób stworzyć własne zaplecze pozycjonerskie i linkować do niego.

Ogólnie przyjętym „trikiem” jest wewnętrzne linkowanie w samej witrynie. Odsyłamy za pomocą linków do innych artykułów na stronie na przykład rozszerzający dany aspekt.  Sytuacja na rynku pozycjonowania stron ulega przeróżnym przeobrażeniom, które warto śledzić na bieżąco. Polecam szkolenie Seo guru, gdzie znajdziesz mnóstwo ciekawych technik. Wejścia,  dzięki bezpośrednim linkom aktywnym, istniejącym w sieci, będą czymś normalnym i zapewnią porządny ruch i wysoką konwersję, na przykład w sprzedaży.
Jak widzisz różne rzeczy można zakwalifikować jako pozycjonowanie stron, a i samodzielnie możesz wypozycjonować dowolną stronę internetową korzystając z pomocy np. tego szkolenia Sławka Gdaka o, którym Ci przed chwilą wspomniałem.

I co Ty na to? Czy robisz w jakiś sposób pozycjonowanie stron? Podziel się swoim doświadczeniem w tym temacie w poniższych komentarzach, a jak artykuł okazał się dla Ciebie pomocny przekaż go także innym, którym może się przydać. Piotr Idzik.

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.