Praca przez internet.

Posted by on 1 października, 2013 in Praca przez internet | 0 comments

Praca przez internetPraca przez internet, to cała masa możliwości pracy w zaciszu własnego domu. W dzisiejszym poście przedstawię Tobie najpopularniejsze metody i sposoby na pracę przez internet. Obecnie w trudnych czasach jeśli chodzi o pracę, masę osób szuka sposobów, aby zarabiać pieniądze. Niektórzy z nich właśnie wybierają możliwości jakie daje praca przez internet.

Praca przez internet jest jedną z trudniejszych form pracy, gdyż wymaga wysokiej samodyscypliny i samozaparcia. Można zadać sobie pytanie, czy praca przez internet jest opłacalna? Na tak zadane pytanie, nie ma jednej właściwej odpowiedzi, ponieważ wiele będzie zależało co mamy na myśli podając poszczególne metody/sposoby zarabiania internecie.

Praca przez internet

W przeciwieństwie do zatrudnienia na umowę o pracę w, której to jest dokładnie określona wysokość wynagrodzenia, rozpoczynając pracę przez internet nie możesz liczyć na stałe zarobki. Może wyjątkiem być telepraca. Jest ona tradycyjną pracą tyle, że wykonywaną w domu.

Dla jednych praca przez internet będzie tylko sposobem, aby dorobić sobie na waciki. Dla innych zarabianie przez internet będzie pracą przez kilka godzin w tygodniu generując pięcio i sześciocyfrowe kwoty miesięcznie.

Internet cały czas się rozwija, a wraz z nim formy wykonywania pracy. Powstało nawet specjalne określenie osoby pracującej z domu, która zarabia przez internet, mianowicie freelancer (wolny strzelec). Osobiście zdarza mi się robić outsourcing i korzystać z pracy takich osób. Ogólnie jestem zadowolony z pracy takich osób. Także obie strony są zadowolone. Ja, bo usprawniam sobie i przyspieszam pracę i oni otrzymując ustalone wynagrodzenie ew. referencje. Metod i sposobów na pracę przez internet jest bardzo dużo. Do najważniejszych i najbardziej popularnych należą:

Praca przez internet metody i sposoby

– czytanie płatnych maili (get-paid-to-read)
– klikanie w reklamy, buxy (paid-to-click)
– programy typu surfbary, czyli firmy „paid-to-surf”
– wypełnianie ankiet, określonych zadań
– granie w gry
– praca polegająca na przekazywaniu darowizn
– pseudo domowe sposoby zarabiania
– ruletka
– łańcuszki (typu wpłać  5zł na konto i siej tę informację dalej)
– piramidy finansowe

Z własnego doświadczenia powiem Tobie, że te kilka powyższych przykładów na pracę przez internet raczej jest mało opłacalne. Często są to efekty mało adekwatne do poświęconego czasu. Jednak te sposoby są wykorzystywane szczególnie przez młode osoby. Co więcej niektóre z powyższych sposobów są niebezpieczne, a nawet zakazane w Polsce. Nie mniej jednak wybór należy do Ciebie. Ok. Teraz przedstawię Ci sposoby już bardziej opłacalne, a nawet super opłacalne i do tego legalne.

– programy partnerskie i sieci afiliacyjne
– marketing sieciowy
– tworzenie info-produktów
– prowadzenie własnego e-sklepu
– zarabianie za pomocą reklamy
– ruch internetowy (sprzedaż itp.)
– zarabianie na domenach internetowych
– zarabianie na www i blogach (na wpisach sponsorowanych, reklamach, programach partnerskich, sprzedaży linków pozycjonujących itp.)
– wykonywanie stron www i wizytówek dla firm
– zarabianie w branży SEO pozycjonowania
– zakładanie i opieka nad stronami www oraz fanpejdżami na facebooku na zlecenie
– programowanie informatyczne
– różnego rodzaju freelancing np. pisanie tekstów, tworzenie grafiki, log, zdjęć, obrazów itp. np. na (oferia.pl i http://www.freelancer.com/)
– zarabianie na płatnym mailingu
– zarabianie na liście mailingowej
– tworzenie video na YouTube i zarabianie również na reklamach
– sprzedaż zdjęć w bankach zdjęć tzw. Stockach
– branie udziału w internetowych konkursach
– zarabianie na rynkach finansowych FOREX
– zarabianie na programach typu HYIP
– pisanie tekstów na zamówienie czy opisów produktów w sklepach internetowych
– zostawianie komentarzy na forach i blogach na zamówienie
– moderacja dużych forów dyskusyjnych
– dodawanie danych do różnorodnych baz danych
– sprzedaż różnych przedmiotów na aukcjach internetowych
– udzielanie pożyczek społecznościowych
– udzielanie korepetycji
– zarabianie na promocjach bankowych

Nie ma idealnych przepisów na pracę i zarabianie przez internet. Każdy powinien wypracować własny model zarabiania i cały czas go udoskonalać i rozwijać, aby praca przez internet dawała mu satysfakcjonujące dochody.

Praca przez internet źródło pracy

Ja już od kilku lat robię różne rzeczy, które śmiało można zaliczyć jako praca przez internet. Uważam, że jeśli jeszcze nie wykorzystujesz możliwości jakie daje internet jako źródło pracy, to najwyższa pora, abyś to zmienił i wybrał coś dla siebie. Jak widzisz jest z czego wybierać, a to tylko niektóre z metod/sposobów na pracę przez internet.

Nie mniej jednak, abyś zaczął zarabiać przez internet przygotuj się licząc się z poświęcaniem czasu i zaangażowaniem. Możesz dobrze zarabiać przez internet, jeśli konsekwentnie będziesz dążył do realizacji swojego celu. Jeżeli liczysz na szybki i łatwy zarobek, to chyba Cię zmartwię, najprawdopodobniej Ci się nie uda. Jednak, kiedy potraktujesz swoją pracę przez internet na poważnie, to będziesz miał spore szanse na sukces. Także Twoja wymarzona praca przez internet, może być dla Ciebie lekiem na wiele dolegliwości, nie tylko tych finansowych ; )

Gdybyś miał jakieś pytania, to jak zwykle możesz je umieścić w komentarzu poniżej. Gdyby Ci ten post przypadł do gustu, możesz go dalej popromować wśród znajomych itd. np. dając lajka, czy google plusika. Pozdrawiam wszystkich pracujących, tych online i offline : ) Piotrek Idzik

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.