Propozycja nawiązania współpracy.

Posted by on 8 stycznia, 2014 in Mlm | 0 comments

Propozycja nawiązania współpracyJedną z najważniejszych technik, które będą miały dla Ciebie kluczowe znaczenie jest ta związana z przedstawieniem potencjalnemu partnerowi propozycji współpracy, czyli Twoja propozycja nawiązania współpracy. Mimo, że ta czynność jest tak istotna do powodzenia biznesu MLM to niestety jest ona bardzo trudna do wykonania.

Nie jest istotne, jak długo działasz już w network marketingu i jakie masz doświadczenie – zawsze Twoim najważniejszym zadaniem do wykonania jest zaproponowanie współpracy zarówno znajomym osobom, jak i komuś zupełnie obcemu. Ten element jest wpisany w ten biznes.

Oczywiście, że jeśli ktoś już wiele lat pracuje w network marketingu, ma o wiele łatwiej niż osoba początkująca w tej branży. Osoba z większym stażem może liczyć na rekomendacje klientów, a to przyspieszy i ułatwi rozmowę. Doświadczenie i zdobyte umiejętności sprawiają, że taka osoba ma bardzo dobrą reputację w świecie MLM. Reputacja często ma decydujące znaczenie przy wyborze sponsora.

Z tego względu początkujące osoby mają trudniejszą pozycję. Nie mogą liczyć na rekomendację klientów (bo jeszcze ich nie mają), a brak doświadczenia wpływa na znikomą umiejętność przekonywania innych do podjęcia współpracy. Co gorsza – nieumiejętne przedstawienie oferty współpracy, brak wyczucia czasu i potrzeb rozmówcy może sprawić, że początkujący network marketer spotka się z wyjątkowo nieprzyjemną odmową.

Propozycja nawiązania współpracy

Naprawdę łatwo jest się przekonać, że piszę rację dotyczącą kwestii jaką jest propozycja nawiązania współpracy. Wystarczy, że zaraz zejdziesz, by zapukać do swojej sąsiadki i na samym wstępie rozmowy od razu powiesz, że chcesz jej zaoferować nowy biznes, którym się aktualnie zajmujesz. Myślisz, że zostaniesz potraktowany poważnie? Najprawdopodobniej usłyszysz, że dałeś się w coś wciągnąć, a najlepiej to jak się weźmiesz za porządną pracę to głupoty wyjdą Ci z głowy.

I będzie się to działo za każdym razem, gdy w taki sposób będziesz chciał przedstawić swój biznes. Nie jest ważne, czy to będzie ktoś z Twojej rodziny, znajomych, czy też nowo poznana osoba. Ten sposób po prostu nie działa. Zastanawiasz się pewnie teraz, w jaki zatem sposób można zacząć rozmowę o biznesie i przedstawianie warunków współpracy, skoro ten intuicyjny sposób się nie sprawdza.

A sposób jest zupełnie banalny – zachęć ludzi do tego, by sami zaczęli mówić i wyrażać swoje opinie. Dzięki temu wyeliminujesz największy problem marketingu sieciowego – natychmiastowy atak połączony z odmową i zabójczym NIE.

Propozycja nawiązania współpracy biznesowej

Żeby sprawdzić, czy ta metoda dotycząca kwestii jaką jest propozycja nawiązania współpracy biznesowej działa: zapytaj jedną z osób ze swojej listy, co sądzi o możliwości dodatkowego, pasywnego dochodu? Czy jeżeli miałaby propozycję, w której dostaje pewność, że rzeczywiście zarobi dla siebie i swojej rodziny kilka stówek i więcej, to czy chciałaby wykorzystać tę możliwość? Chociażby tylko na próbę.

Dostaje dodatkowo gwarancję, że nie ponosi ŻADNEGO ryzyka straty pieniędzy. Czujesz już potęgę tej techniki? Ja pamiętam, jak byłem poruszony, gdy uświadomiłem sobie, jaki potencjał w niej tkwi. Zdecydowanie różni się ona od nieudolnego nagabywania kogo popadnie, a tym wykorzystaniem kilku prostych pytań. Zawierają one w sobie Twoją ciekawość opinii rozmówcy, dzięki czemu rozmowa będzie bardziej przyjemna (przecież nikogo nie namawiasz, tylko pytasz o zdanie). Taka strategia sprawia także, że rozmówca staje się bardziej zainteresowany i chce dowiedzieć się więcej. W końcu teraz to już chodzi o jego własne pieniądze!

Ta technika pomoże Ci także uniknąć najczęstszego błędu, który popełnia większość początkujących osób. A mianowicie: zaczynają oni od szczegółu, przechodząc do ogółu. A to się nie sprawdza! Jasne – owijanie w bawełnę też się nie sprawdzi, może wręcz zirytować rozmówcę. Jednak przedstawianie niezrozumiałych dla rozmówcy szczegółów jest nietrafioną techniką.

Rozmówca powinien pierwszy wypowiedzieć swoją opinię na temat dodatkowego zarobku, który nie wiąże się z żadnym ryzykiem, ani ze stratą pieniędzy. Będzie to możliwe właśnie podczas zadawania pytań, które wzbudzają w rozmówcy ciekawość. Ta ciekawość może ostatecznie doprowadzić do chęci współpracy. I jest ona kluczowym elementem rozmowy.

Jeśli ktoś od razu jest nagabywany – czuje się tym samym atakowany i zaczyna się bronić. A ostatecznie – zdecydowanie odmawia. Trudno jest prowadzić rozmowę, z kimś, kto się przed nami broni.

Propozycja nawiązania współpracy w biznesie

Pamiętam, jak sam jeszcze nie znałem network marketingu i nie rozumiałem, na czym ten system polega i na czym się tutaj zarabia, a odnośnie kwestii jaką jest propozycja nawiązania współpracy miałem tylko doświadczenie propozycji składanych mi przez inne osoby. Bardzo często wtedy spotykałem się z dziwnymi propozycjami współpracy, których nawet nie rozumiałem. Zazwyczaj nie potrafili oni przekazać mi jasnego komunikatu, ani w żaden sposób zaciekawić mnie tym, o czym mówią.

Chcę, abyś Ty po skończeniu tego kursu miał zdolność ciekawego i klarownego przekazywania informacji o network marketingu. Z tego właśnie powodu skup się najpierw na przekazaniu najważniejszych informacji. Wszelkie szczegóły (struktura, produkty i możliwości finansowe) zostaw na dalszą część rozmowy.

Pamiętaj, że na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących network marketing. Z tego właśnie powodu coraz częściej my wszyscy spotykamy się z propozycjami (czasem nieudolnymi, wręcz dziwnymi) współpracy. Jeśli nie przekażesz skutecznie swojego komunikatu – zostaniesz potraktowany jako jeden z wielu.

Nieudolne techniki zawsze niosą za sobą nieudolne wyniki. Okrutne, ale prawdziwe. Tak długo – jak długo będziesz proponował współpracę z marszu – będziesz płoszył ludzi. Owszem – możesz spotkać się z osobą, której nie spłoszysz taką bezpośredniością. Jednak będzie ona stanowiła tylko i wyłącznie wyjątek od reguły.

Metoda, którą Ci tu przedstawiam jest wykorzystywana przez najlepszych w tej branży. Ta metoda tj. propozycja nawiązania współpracy przynosi im ogromne zyski, z tego właśnie względu uważam, że może przynieść te zyski i Tobie :)

Jednak jestem ciekaw co Ty o tym myślisz? Zapraszam Cię do dyskusji w komentarzach. Podziel się także tą techniką z innymi poprzez media społecznościowe. Pozdrawiam. Piotrek Idzik.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.