Pułapki MLM.

Posted by on 21 sierpnia, 2012 in Mlm | 0 comments

Pułapki mlmPoczątki w MLM bywają trudne i dotyczy to w większości każdej dziedziny. Kiedy coś zaczynasz w głowie pojawia się myśl „czy dam radę”. Pojawiające się wątpliwości mogą skutecznie sparaliżować Twoje działania. Kiedy dopiero zaczynasz swoją przygodę z network marketingiem powinieneś zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przedstawiam Ci pułapki MLM czyhające na początku drogi w tym biznesie (chociaż niektóre porady mogą się przydać nie tylko początkującym networkerom). Chciałbym, abyś unikał tych błędów, nie ulegał zwątpieniu i nie poddawał się wcale.

Pułapki MLM

Ten biznes jest dla każdego

Niestety, ale nie jest. Chociaż MLM zyskuje na popularności, nie wszyscy mogą w nim być. Składa się na to wiele czynników. Jeżeli będziesz na siłę próbować kogoś uszczęśliwiać wciskając mu ten biznes, to uzyskasz efekt odwrotny od zamierzonego. Na swoją propozycję usłyszysz masę razy „NIE”. Jako początkujący możesz nadmiernie reagować i zapomnieć, że odmowy biorą się z różnorakich przyczyn i może niepotrzebnie winisz samego siebie.

Łatwość wejścia (i wyjścia) w ten biznes

Załóżmy, że dołączenie do jakiejś firmy MLM będzie Cię kosztować 2000zł. Opłaciłeś to wpisowe  za pakiet startowy i biznes po prostu Ci nie wypalił. Też może mieć na to wpływ wiele czynników np. Twoje lenistwo. Myślenie, że wszystko zrobi się samo, że za nic nie robienie sponsor będzie podpisywał Ci coraz to nowe osoby. Czy myślenie w stylu jakoś to będzie. Jeżeli nie będziesz chciał się rozwijać, uczyć i uczyć innych, do tego nie będziesz aktywny tzw. martwa dusza (nie będziesz kupował produktów w ramach własnej autodostawy na swój użytek dając tym samym anty przykład do naśladowania), to z takim podejściem daleko nie zajedziesz w biznesie MLM.

Po pewnym czasie stwierdzisz, że to nie działa i będziesz każdego przestrzegał, że MLM to naciąganie, że nie da się tu zarobić. Będziesz postrzegał te 2000zł jako nauczkę i bolesną lekcję. Nie mniej jednak ludzie, którzy wiedzą jak robić biznes MLM i mają na tym polu wiele sukcesów, już od początku wiedzieli jak się za to zabrać, żeby nie mieć rozczarowań (w pułapki MLM nie dają się złapać : ). Swoją licencję startową, czy inne koszty traktują jako intratną inwestycję i zwiększające się coraz bardziej możliwości finansowe.

Droga na skróty

Ten biznes jest prosty, może nie za łatwy, ale jest prosty. Powinieneś opanować podstawowe rzeczy jak: sprzedaż, rekrutacja i uczenie swoich ludzi tego samego. W network marketingu im łatwiej coś wykonujesz, tym prościej inni będą mogli to zduplikować. Tutaj nie ma drogi na skróty i jeśli myślisz, że na początku bez doświadczenia szybko wybudujesz swój wizerunek i będziesz zarabiał bajońskie sumy, to niestety nie stanie się to z dnia na dzień. Bądź cierpliwy, konsekwentny. Realizuj swoje cele i stawiaj poprzeczkę coraz wyżej powiększając swoje umiejętności.

Mentoring

Nie wybranie sobie własnych autorytetów

Do działania w marketingu sieciowym potrzebujesz wiedzy. Dobre firmy MLM mają swój system szkoleniowy. Jednak to Ci nie wystarczy, aby sprawnie budować ten biznes. Jako, że biznes MLM opiera się na relacjach międzyludzkich będziesz potrzebował dodatkowych informacji, mentoringu.

Dzięki właściwemu wybraniu sobie osób, osoby, którzy będą mogli zapewnić Ci odpowiednie wsparcie, już na starcie będziesz w lepszej sytuacji. Taki ktoś będzie Cię motywował, prowadził i wyznaczał kierunek na kolejnych etapach. Lecz lider nie będzie miał chęci, ani czasu dla Ciebie, kiedy staniesz się „pustym statkiem” i do tego „maruderem”.

Mówienie wielu rzeczy naraz nowym osobom

Jeśli będziesz niepotrzebnie wtłaczał zbyt wiele informacji nowym współpracownikom, to możesz ich tym zniechęcić. Pomyślą, że jest to zbyt skomplikowane. Taki przykład. Jeżeli ktoś się Ciebie pyta o pułapki MLM  jak ich unikać na początku w swojej działalności. Ty mu odpowiadasz nt. tych pułapek, a następnie robisz mu wykład zasypując go informacjami: jak wykonać prezentację, zapraszać na spotkanie, zrobić bloga, reklamę na Facebooku itp. – wiesz o co mi chodzi?

Szukanie idealnych warunków

Być może będziesz szukał idealnej firmy MLM, unikalnego i super dochodowego planu wynagrodzeń, produktów mających wysoką akceptowalność rynkową i do tego zespołu najlepszych marketerów. To może zając Ci wiele czasu. Owszem to wszystko jest bardzo ważne, ale nie należy „skakać z kwiatka na kwiatek”. Dam Ci proste pytanie za pomocą którego wykluczysz większość firm MLM: „Czy kupiłbyś ten produkt, produkty gdyby nie były z danej firmy?” Jeżeli odpowiesz, że NIE, to w takim razie nie jest to odpowiednia firma MLM dla Ciebie. Sam musisz być przekonany do produktu, aby go polecać innym.

Jeżeli chcesz znaleźć firmę spełniającą wymagania najlepszego MLM mającą: odpowiedni plan marketingowy i Team,  oraz produkty mające akceptację rynkową na poziomie aż 85%, to przeczytasz o tym w artykule firma MLM.

Zbyt mała pewność i wiara w siebie

Na początku przygody z MLM możesz doświadczać wielu chwil słabości, zwątpienia. Czy jest to dobry wybór, czy aby będę umiał/a poradzić sobie w tym biznesie? Często w takiej sytuacji rodzina i znajomi zamiast Cię wspomóc, próbują uświadomić, że to nie działa, że tylko stracisz czas i pieniądze. W ten sposób robią anty reklamę i przedstawiają fałszywy obraz network marketingu. Nie daj się nabrać na ich „dobre rady” i rób swoje. Dzięki fachowej literaturze, szkoleniom, wsparciu mentorskim pokonasz nie pewność, zyskasz wiarę w biznes i w siebie. Na pewno też nie ustrzeżesz się błędów, które wiążą się ze zdobywaniem doświadczenia.

Nie pozwól, aby niepotrzebny strach przeszkodził Ci działać w tej branży. Podobnie przed każdym nowym przedsięwzięciem, wyzwaniem. Między innymi w związku z tym na początku z działania w biznesie MLM rezygnuje spory odsetek osób. Ty jednak edukuj się w tej tematyce, nie bój się nowych rzeczy, sprostaj wyzwaniom i nigdy się nie poddawaj.

Reklama produktu

Produkt sam nie znajdzie nabywców

Mimo, że będziesz doskonale znał produkty swojej firmy MLM, to żaden produkt sam się nie sprzeda. Chociaż będzie wyjątkowy, super-hiper i miał prawie właściwości magiczne itd. ludzie raczej nie będą od razu rzucać się na niego i kupować, kiedy tylko go pokażesz. Aby umiejętnie sprzedawać potrzebujesz go odpowiednio zareklamować. W końcu firmy MLM dają Ci pieniądze za taką reklamę, a nie korzystają z innych form reklamy. Także, to Ty jesteś odpowiedzialny za reklamę produktu i to Ty musisz znaleźć chętne osoby na jego kupno. Oczywiście za taką reklamę dostajesz pieniądze od firmy MLM, a możliwości takiej reklamy masz spore.

Co o tym myślisz? Napisz w komentarzu pod spodem, a jeśli będziesz miał jakieś pytania pisz na skype: piotridziksukces . Z chęcią pomogę. Jeśli uznasz wpis za wartościowy kliknij Lubię to na moim FANPAGE  http://www.facebook.piotridzik.pl i plus jedynkę. Pozdrawiam serdecznie. Piotrek Idzik.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.