Relacje interpersonalne.

Posted by on 9 lipca, 2014 in Jak zwiększyć ruch na stronie | 0 comments

Relacje interpersonalneBardzo ważne jest, aby Twoi czytelnicy mieli możliwość zapoznania się z Tobą bliżej. Dzięki temu będzie Ci łatwiej stworzyć relacje interpersonalne i zdobyć zaufanie. Właśnie według takiej zasady działamy w Internecie:  ufamy tym, których znamy i chętniej wracamy właśnie do tych, którym ufamy oraz chętniej od nich kupujemy. Nie różni się to wcale od relacji w naszym realnym świecie.

Sprawdzonym i wielokrotnie wykorzystywanym sposobem jest stworzenie strony „O stronie” (nie musisz trzymać się dokładnie tej nazwy). Dzięki temu wzmacniasz swoją wiarygodność. A im wyższa wiarygodność, tym chętniej czytelnicy wracają.

Relacje interpersonalne

Co konkretnie powinno znaleźć się na takiej podstronie, aby budować relacje interpersonalne?

Oto kilka elementów:

1. Określ cel – wyjaśnij, o czym zamierzasz pisać i co chcesz przekazać czytelnikom.
2. Twoja historia – opisz, co sprawiło, że założyłeś tę stronę.
3. Opinie – jeśli tylko masz pozytywne opinie na temat swojej strony (lub osoby) – zamieść je.
4. Napisali o nas – sprawdzaj czy inni piszą o Tobie. Jeśli tylko znajdziesz taką informację – pochwal  się nią i podlinkuj do artykułu.

Relacje interpersonalne ocieplanie wizerunku

Jednak jak zauważyłeś – te wszystkie informacje skupiają się przede wszystkim na Twojej stronie. Chcąc jeszcze bardziej dać się poznać tworząc relacje interpersonalne, możesz stworzyć także osobną podstronę, która będzie poświęcona Tobie. Oczywiście – nie musi być to osobna strona, możesz te wszystkie informacje zawrzeć na jednej podstronie.

Zdecydowanie warto napisać o sobie. Jeśli Twoja strona traktuje wyłącznie o bardzo poważnych tematach, zbuduj relacje interpersonalne w oparciu o swoją wiedzę, wykształcenie i doświadczenie. Udowodnij odbiorcy, że jesteś osobą kompetentną, doskonale znającą się na tym, o czym pisze. Jeżeli natomiast serwis ma charakter poradnika, ale pisany jest w sposób swobodny, a nie stricte informacyjny czy naukowy, warto ocieplić swój wizerunek.

Relacje interpersonalne o mnie

Jak to zrobić? Wystarczy w zakładce „O mnie” napisać coś żartobliwego, wspomnieć o swoim hobby, rodzinie czy posłużyć się jakąś zabawną anegdotką. Sam musisz znaleźć najlepszy sposób na to, aby Twoje relacje interpersonalne z odbiorcą były pozytywne.

Ważne elementy na stronę „O mnie”:

1. Informacje o Tobie – krótko i konkretnie napisz o sobie. Zawsze posługuj się swoim imieniem i nazwiskiem, nie używaj pseudonimów. Napisz o swoich pasjach i tym, co Cię interesuje. Dobrze jest też zamieścić swój własny, zeskanowany podpis – dodaje nam to wiarygodności w oczach Internautów.
2. Twoje zdjęcie – łatwiej jest zaufać osobie, której twarz znamy.
3. Namiar na serwisy społecznościowe – zamieść linki do tych serwisów, w których się udzielasz. Dzięki temu czytelnicy będą mogli skontaktować się z Tobą oraz śledzić ten kanał komunikacji. Jednak tym punktem zajmiemy się szczegółowo w innym artykule.
4. Linki do innych Twoich stron i publikacji – jeśli prowadzisz inne strony albo pisujesz do innego (zaprzyjaźnionego) portalu, pozwól się znaleźć.

Zbudowanie pozytywnych relacji interpersonalnych jest szalenie ważne. Jeśli staniesz się kumplem/doradcą (w zależności od tego, jakie będą oczekiwania odbiorców), ludzie będą chętnie do Ciebie wracać. Być może nawet zyskasz wartościowe kontakty, które będziesz mógł rozwijać w życiu zawodowym bądź prywatnym. Także buduj swoje pozytywne relacje interpersonalne najlepiej jak potrafisz.

Chciałbym Cię prosić o wyrażenie Twojej opinii i zadawanie pytań na temat tego artykułu w formie pytań ; ) Jeśli uznasz wpis za wartościowy daj znać innym dzieląc się przez media społecznościowe. Pozdrawiam życząc Ci jak najlepszych relacji interpersonalnych. Piotrek Idzik.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.