Rozmowy kontrolowane.

Posted by on 9 grudnia, 2014 in Jak zwiększyć ruch na stronie | 0 comments

Rozmowy kontrolowanePrzed Tobą kolejna z metod pozyskiwania ruchu na witrynach internetowych, czyli rozmowy kontrolowane. Za chwilkę się dowiesz co mam na myśli pisząc rozmowy kontrolowane, bynajmniej nie będzie to o kultowym filmie „Rozmowy kontrolowane” ze Stanisławem Tymem w głównej roli ;) Pod pojęciem rozmowy kontrolowane uważam prowadzenie merytorycznych dyskusji, komentarzy na forach i blogach branżowych. Nie mniej jednak duża część z nas pamięta doskonałą komedię Stanisława Tyma, w kontekście biznesu MLM, ten zwrot nabiera zupełnie innego znaczenia. Nie wystarczy bowiem założyć bloga, lub interesującą stronę, trzeba jeszcze przecież skłonić ludzi,  by tłumnie go odwiedzali, komentowali. Musisz chcąc nie chcąc kreować swój wizerunek uczestnicząc w merytorycznych dyskusjach, czatach w serwisach społecznościowych, forach związanych z Twoją branżą lub blogach o podobnym profilu.

Rozmowy kontrolowane

Postępowanie, czyli Twoje rozmowy kontrolowane przypomina budowanie relacji z przyszłymi współpracownikami. Wyszukaj więc odpowiednie fora, blogi, stwórz konta na portalach społecznościowych i rozmawiaj. Wszystkie te miejsca muszą być aktywne, o dobrej renomie, reputacji i także odpowiednim poziomie  merytorycznym. Ważne jest by Twoja obecność była dla innych wartościowa, intrygująca, inspirująca, abyś się wyróżniał. Ludzie Cię polubią za pozytywne nastawienie, żarty, niezobowiązującą pomoc. To nie są rozmowy kontrolowane, to swobodne wolne wymiany myśli. Nie trzeba tego robić na siłę, wystarczy dobra wola. Należy pamiętać, że Internet jest odbiciem normalnego życia. Należy być cierpliwym, systematycznym, komunikatywnym, akceptować przeróżne postawy, inne punkty widzenia.

Rozmowy kontrolowane w pozytywny sposób

Gdy staniesz się już rozpoznawalny, możesz skierować uwagę znajomych na Twój blog, stronę;
– wplatając swój adres na czatach,
– umieszczając adres w sygnaturze forum,
– zakładając odrębny temat do dyskusji,
– facebook pozwala na założenie Fun Page’a, stworzenie własnej grupy, do której możesz swobodnie zapraszać ludzi bez żadnego ryzyka.

Kreowanie własnego wizerunku przekładającego się na wizerunek Twojego biznesu wymaga pewnych reguł;
– dobrego przemyślenia co chcesz powiedzieć,
– pisania poprawnie gramatycznie i ortograficznie,
– lekkiego żartobliwego tonu, ale też przekazywania konkretnej wiedzy, porad,
– zdaj się na własną intuicję, ale kontroluj się –  a jednak rozmowy kontrolowane ;),
– kłamstwo, mataczenie, oszustwo, nagła niestałość poglądów zawsze wychodzi na wierzch i po Tobie,
– miej na wodzy swe ambicje i uczucia, bezsensowne i miałkie spory, kłótnie to strata czasu i krok w tył. Nawet jeśli się pogodzicie pozostanie niesmak, a ludzie bywają pamiętliwi,
– bądź sobą i niech ludzie to wyczują, Ty zawsze możesz się doskonalić, słuchając co inni mają do powiedzenia. To słuchanie jest czasem ważniejsze niż sama odpowiedź. Ludzie to doceniają, a jeśli pozwolisz, żeby Tobie ktoś pomógł, okażesz wdzięczność,  pewnikiem masz nowego przyjaciela i gdy nawet zapyta – „Jak mogłeś całować moją żonę ?!!! zawsze możesz odpowiedzieć – wiesz jak wytrzeźwiałem też się zdziwiłem” i nikt się nie obrazi ; )

Poczucie empatii, umiejętność zrozumienia uczuć, nastrojów, charakterów, poglądów, nastawień jest  oczywistym kluczem do sukcesu w tej sferze kontaktów. Powiększając grono znajomych już wygrywasz, uczysz się ich predyspozycji, obserwujesz zachowania, poznajesz potrzeby ludzkie – pozwala to na modyfikacje, rozwijanie, odkrywanie sposobów prezentacji swojej oferty.

Wielu znawców i ekspertów z zakresu wiedzy na tematy, związane z prowadzeniem  biznesu  MLM, twierdzi, że nie da się  skutecznie sponsorować, nawiązywać więzi poprzez Internet. Ba, udowadniają, że w ogóle nie da się budować struktur. Tak tradycjonalne spojrzenie wynika z pewnych przyzwyczajeń i niechęci do internetu jako takiego. Umiejętne wykorzystanie narzędzi, sprawne posługiwanie się komunikatorami GG lub Skype doskonale uzupełnia kontakt po pierwszym spotkaniu. W wielu przypadkach ludzi dzielą spore odległości, kontakt może być dość kosztowny. Do tej chwili żadne medium nie daje takich możliwości poznawania nowych ludzi, a mówimy o całym świecie. Nie korzystać z tych możliwości nie sposób.  Powstają całe gotowe systemy, które tworzone przez firmy, wykorzystują tylko i wyłącznie nowoczesne zdobycze informatyczne.  Oczywiście spotkania w rzeczywistości są niezbędne i cenne, natomiast, jak proporcjonalnie się to rozkłada,  zależy tylko i wyłącznie od samych marketerów.

Kiedy rozmowy kontrolowane nie są już potrzebne

Podanie swojego nazwiska, imienia, adresu strony, e maila, czy nawet wprost reklamy, jako informacji nie będzie rodzić konfliktów – ludzie którzy Cię znają, zaakceptują to, chociaż niekoniecznie Ci to okażą.
Reklama musi być poparta obszerną informacją, tak jak produkt może być traktowany jak usługa. Po pewnym czasie, jeśli regularnie aktualizujesz swojego bloga, stronę, zyskujesz zwiększenie liczby odwiedzających, a co najważniejsze liczbę osób regularnie powracających na Twoje strony. Gromadzisz ludzi wokół siebie, nie wszyscy  z nich nadają się na współpracowników, ale Twoja edukacja da rezultaty. Nowe potrzeby stale się pojawiają i człowiek dotychczas tylko interesujący się tematem, nagle zwróci się do Ciebie  – i oto chodzi.

Dobrze sformułowane korzyści, jasne i klarowne zasady, przyciągają publiczność i biznes w pewnym momencie przyśpiesza. Wystarczy zmienić sformułowanie i wszystko się dynamizuje. Cechą charakterystyczną tej pracy jest cierpliwość – także do  ludzi. Kontrola  –  znów rozmowy kontrolowane ;), dystans i ocena w miarę obiektywna swoich poczynań. Do tego służy szereg narzędzi typu google analitycs, za pomocą którego można przeprowadzić szczegółową analizę ruchu na Twoich stronach. Pamiętaj, że Twoje rozmowy kontrolowane też mogą być kontrolowane ;)

Co o tym myślisz? Napisz w komentarzu pod spodem, czy stosujesz jakieś opisane powyżej rozmowy kontrolowane. Czy masz z tym jakieś swoje doświadczenia/korzyści. Jeśli uznasz artykuł za wartościowy podziel się nim z innymi poprzez media społecznościowe. Pozdrawiam serdecznie… rozmowa kontrolowana, tfu, ten artykuł niej jest kontrolowany ;)

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.