Ruch postępowy.

Posted by on 7 października, 2015 in Jak zwiększyć ruch na stronie | 0 comments

Ruch postępowyW niedawnym artykule obiecałem Ci ważny element, który to napędza przedstawione Ci ostatnio rzeczy mianowicie dobrą ofertę i system informacji marketingowej, a teraz chcę Ci przedstawić ten element którym jest ruch postępowy. Oczywiści e nie chodzi mi o ruch postępowy taki jak np. opisuje tutaj Wikipedia. Ruch postępowy, to dla mnie taki ruch, który progresywnie zwiększasz, stosujesz/testujesz i zmieniasz jego źródła.

Ruch postępowy

Jeżeli masz już dobrą ofertę i właściwy system, to teraz powinieneś zatroszczyć się o masowy ruch postępowy. Sporo ludzi uważa, że jak będą pozyskiwali ruch na stronę z ofertą, to odniosą sukces. Niestety w wielu przypadkach jest to błąd! Myśląc perspektywicznie na dłuższą metę lepiej, kiedy naprzeciw „wygłodniałego tłumu” odwiedzających wystawisz stronę typu sqeeze page. Na tego typu stronie najpierw zbierzesz dane Twoich potencjalnych klientów. Możesz na stronie wyciskacz zbierać różne dane, niemniej jednak im ich więcej będziesz wymagać , to z reguły tym gorszą konwersję zapisów będziesz uzyskiwał.

Niektóre osoby myślą, że jeśli do swojej oferty przyciągną przykładowo 10000 odwiedzających, to zarobią góry pieniędzy. Jest to taka półprawda, gdyż mając dobrą ofertę i odpowiednio stargetowany ruch postępowy, który ściągasz ale do systemu, to wówczas masz wiele więcej możliwości, które dadzą Ci o wiele więcej pieniędzy. Te możliwości to m.in. przede wszystkim nie tracisz od groma ruchu, który to wpada na ofertę skorzysta z niej albo i nie i z reguły nigdy więcej Ci ludzie do Ciebie nie wrócą. Natomiast stosując najpierw stronę sqeeze page z dobrą przynętą już na pierwszym kroku zatrzymasz jakiś procent odwiedzających pozyskując ich dane kontaktowe. Potem możesz poprzez kolejkę wiadomości e-mail edukować tych ludzi w danej niszy, dawać im wartość, przedstawiać swoją osobę, robić tak aby Cię poznali, zaufali Ci i w końcu od Ciebie kupili. Pewnie znasz taką zasadę: czyli najpierw mnie poznaj, zaufaj mi, a następnie kup ode mnie. Ta zasada równie dobrze działa w MLM, tutaj kup ode mnie można porównać do zostań moim partnerem biznesowym. Także mając tych ludzi na swojej liście adresowej możesz stosować wielostopniowy marketing.

Ruch postępowy subtelna różnica

Teraz pokażę Tobie banalny sposób, który możesz od razu wdrożyć w swoim biznesie. Zauważ, że wysyłając 100 odwiedzających na stronę z ofertą, to w granicach około 1% będzie zainteresowanych, aby wykonać akcję na, której Tobie zależy. Jak oferta będzie dość dobra, to może to być około 2-3 osób na sto, które wykonają akcję.

Jak nie uzyskasz danych kontaktowych tych osób, co w zależności od Twojej strony wyciskacz może oscylować w granicach 20-50% oczywiście może to być również i mniej i więcej w jedną i drugą stronę ;) Także nie zbierając tych danych przez stronę przechwytującą tracisz około 98-99/100 osób, których to nie odzyskasz. To jest ten pierwszy krok, abyś nie marnował swoich pieniędzy i leciał ponad konkurencją ;)

Drugim krokiem, który powinieneś/aś wykonać jest ustawienie swojej strony z podziękowaniem. Taka strona z podziękowaniem, to strona na, którą są bezpośrednio przekierowane osoby zapisujące się na Twoją listę adresową. Na tej stronie możesz już podjąć pierwszą próbę sprzedaży. Oczywiście z początku, te osoby na liście jeszcze Cię nie znają, niemniej jednak zauważ, że bardzo duży procent z tych osób zobaczy na Twojej stronie dziękuję, to co masz do zaoferowania. Także od razu jakaś część z tych osób zechce skorzystać z Twojej oferty. Potem oczywiście tę ofertę, oraz inne propozycje możesz przedstawiać w wiadomościach z kolejki autorespondera. Jednak z początku przeważnie będziesz miał/a  dość wysoką otwieralność swoich maili (wysoki open rate). Z biegiem czasu lista nie będzie już taka świeża i wyniki otwieralności Twoich maili będą nieco gorsze. Chociaż, kiedy będziesz właściwie dbał o swoją listę adresową, budował z nią relacje, dostarczał wartości, to otwieralność Twoich maili i pożądana przez Ciebie akcja jaką w nich ustawisz będzie na dobrym poziomie.

Powiedzmy, że 2-5 ze 100 osób kupi coś od Ciebie, czy się zarejestruje. Teraz przyjmijmy, że na Twojej zbudowanej liście na 1000 osób będziesz miał 30 „sprzedaży” co będzie znaczyło, że 970 osób nie zrobiło „zakupu”. Jednak Ci ludzi są na Twojej liście i masz jeszcze szanse, aby coś im zaoferować i sprzedać. Przecież może tak być, że jakaś ich część kupi jeszcze coś od Ciebie w przyszłości chociaż do tej pory nie kupowali, bo np. nie byli na tyle zainteresowani, nie mieli silnej potrzeby, czy pieniędzy itp. Swojej liście adresowej możesz proponować nowe rzeczy, czy też ponownie zaoferować rzecz, której nie kupili. Prowadząc swoją listę adresową masz na prawdę multum możliwości, a do tego nie nic już za to nie płacisz.

Dużo ludzi szuka magicznych sposobów na ruch postępowy. Niestety robią to w niewłaściwy sposób spamując gdzie tylko się da. Dosłownie wszystkich dookoła linczują ;) Gdzie zatem spytasz mam szukać swoich potencjalnych klientów? Pamiętaj, że działać w internecie powinieneś systematycznie i zgodnie z określonym planem. Warto, abyś w swoich promocyjnych działaniach uwzględnił dywersyfikację źródeł ruchu. Także dokładnie przemyśl profil swojego idealnego klienta. To gdzie on przebywa w Internecie i jak do niego dotrzeć? Dobrym pomysłem może być np. podkradanie klientów Twojej konkurencji, no ale to taka moja luźna sugestia ;)

Ruch postępowy gdzie można szukać swoich klientów?

Teraz powiem Ci na moim przykładzie, gdzie można szukać swoich klientów. Podpowiem Ci niektóre ze sposobów, których używam.

Facebook wiadomo jest na topie i wiążą się z nim ogromne możliwości docierania do odpowiednich osób. Tymi możliwościami mogą być; wpisy na profilu osobistym, fanpage, czy grupach. Płatna reklama np. strony przechwytującej, czy promocja postu.

AdWords czyli płatna reklama kontekstowa, inaczej linki sponsorowane.

AdTaily kolejny płatny system reklamowy. Możesz tam zamieszczać w banalny sposób Twoje reklamy na wybranych stronach. Podobnie masz możliwość wyświetlać na swojej stronie odpłatnie reklamy innych.

Udzielanie się/komentowanie na blogach zbliżonych profilowo oraz forach.

Różne formy mailingu. Możesz przykładowo dogadać się z właścicielami blogów o podobnej tematyce co Twój na płatną wysyłkę mailingu do ich baz adresowych. Możesz także z takimi właścicielami wymienić się mailingiem (oni wysyłają mailing do swojej listy z Twoja ofertą, zaś Ty w zamian wysyłasz mailing z ich ofertą do swojej listy, dobrze jeśli posiadacie listy o podobnej liczbie subskrybentów).

Blogowanie czyli prowadzenie bloga.

Video marketing.

Więcej takich sposobów ale w formie video otrzymasz w panelu naszego Projektu. Aby zakwalifikować się do tego projektu i mieć dostęp m.in. do szkoleń biznesowych krok po kroku, centrum motywacyjnego, narzędzi itp. zapraszam Cię od razu do wypełnienia ankiety pod ten adres. Jak widzisz ruch postępowy to ważny składnik udanego biznesu.

Jednak Twoje zdanie jest dla mnie bardzo ważne. Napisz jakie Ty masz doświadczenia z generowaniem ruchu. Artykuł okazał się pomocny? W takim razie poleć go dalej w sposób jaki uważasz za skuteczny. Baw się dobrze: ) Piotrek Idzik.

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.