Śmieszne teksty.

Posted by on 9 stycznia, 2014 in Jak zwiększyć ruch na stronie | 0 comments

Śmieszne tekstyHej, śmieszne teksty to fajny wabik na czytających. Ten wpis będzie traktował o pierwszej metodzie pozyskiwania ruchu. Jest to podstawowa umiejętność jaką musisz w sobie rozwijać tzn. tworzenie nowych wartościowych treści. Jeżeli jeszcze będziesz je wzbogacał zabawnymi elementami, to tym bardziej będziesz mógł liczyć na lepszy ich odbiór. Oczywiście wszystko w dobrym smaku.  Dzisiejszy wpis przekornie zatytułowałem śmieszne teksty. Nie mniej jednak nie bez przyczyny. Zauważyłem pewną prawidłowość w powiedzmy żartobliwie „konsumowaniu materiałów” w Internecie. Chodzi mi o to, że ludzie bardziej chętnie, czy to czytają treści, czy oglądają video jeżeli dzieje się tam pewnego rodzaju show. Wolą czytać śmieszne teksty, czy oglądać śmieszne filmiki niż materiały na, których przedstawiona jest „sucha” wiedza.

Takie lekkie w odbiorze materiały nie wymagają od nas jakiegoś szczególnego myślenia i ludziom, to pasuje. Także warto w swoich materiałach dawać jakieś zabawne przemyślenia, sypnąć żartem itp. Chociaż nie każdy szuka w życiu tylko rozrywki. Ludzie w Internecie poszukują także wartościowych informacji. Bardzo często chcą zaspokoić jakąś swoją potrzebę, lub rozwiązać „palący ich problem” i tu jest Twoje „pole do popisu”.

Pomyśl chwilę… Czy czasem nie zapisałeś się na tę listę adresową, aby rozwiązać swoje problemy lub zaspokoić jakąś potrzebę? Może Twoim problemem jest mały ruch na Twojej stronie, a może odczuwasz potrzebę zdobycia wiedzy z zakresu marketingu sieciowego…?

Możliwe również, że zapisałeś się na mój biuletyn ze zwykłej ludzkiej ciekawości. W takim wypadku musisz uwierzyć mi na słowo. Zaspokojenie ludzkiej potrzeby lub rozwiązanie czyjegoś problemu ma bardzo mocną siłę przebicia.

Pomyśl tylko. Czy mężczyzna kupujący wiertarkę spełnia swoje marzenie o kolejnym rupieciu w garażu? Najprawdopodobniej chce coś zawiesić na ścianie, może wieszak, a może nowy obraz. Jednak co by to nie było, nie zmienia to faktu, że potrzebuje on dziury w ścianie…

Czy Twoim zdaniem ludzie przechodzą na ścisłe diety tylko dla tego, że chcą przez długie miesiące odmawiać sobie wszystkich przyjemności? Ludzie odchudzają się, ponieważ odczuwają wewnętrzną potrzebę stracenia zbędnych kilogramów. Chcą wyglądać atrakcyjnie, a dieta jest tylko środkiem do zaspokojenia ich pragnień, lub rozwiązania problemu jakim jest nieatrakcyjny wygląd… (zależy od podejścia :))

Śmieszne teksty

Chcesz zacząć zwiększanie oglądalności Twoich stron internetowych pisząc wartościowe informacje wzbogacając je m.in. o śmieszne teksty?

No więc, na co jeszcze czekasz? Bierzemy się do ciężkiej, wymagającej, ale i efektywnej pracy. Przedstawię Ci fundamentalną rzecz, która musi być pielęgnowana już od samego startu. Jest to istotne, ponieważ jeśli się do tego nie przyłożysz, nie weźmiesz tego na poważnie, będzie Ci trudno odpowiednio, prawidłowo rozpocząć, nawet jeśli, to może to w przyszłości źle oddziaływać na wszystko Twoje przyszłe czynności.

Ważne, aby zadbać o treść, która jest niepowtarzalnie istotna. Pisz dużo, konkretnie, tak aby wartość słowa był wysoka. Dlaczego dużo? O tuż dlatego, że tak naprawdę od ilości tekstu wiele zależy. Treść jest królową (content is king), fundamentem, na którym trzeba dobrze się oprzeć. Informacji na poszczególne tematy, szukaj w głównie w Internecie, który jest niewyczerpalną skarbnicą wiedzy. Duża ilość tekstu, wartościowej treści, wiele podstron, powoduje, że pojawi się dużo wejść w GOOGLE i rozpocznie się skuteczne pozycjonowanie.

A co najlepsze? Strony z właśnie, dużą ilością tekstu będą dla odwiedzających, odbiorców, wartościowe, ciekawe, zwracające uwagę. Skutek? Zwiększająca się i polepszająca liczba odwiedzin, która będzie się każdego dnia powiększać.

Jednak co znaczy wartościowo? Nie trzeba tego tłumaczyć, sama nazwa wskazuje, ma to mieć pewną, określoną wartość, nie może nieść za sobą prostoty. Dlatego tak ważne, aby nie tyle co tej treści było dużo, lecz aby ta treść miała swoją wartość. Dlaczego? A dlatego, że treść jest takim złotem Internetu podobnie jak mówi się o liście mailingowej. Zauważ jednak, że właśnie stron internetowych, witryn jest wiele tysięcy, ale na poziomie średnim, przeciętnym. A tych dobrych, wartościowych to już jest niewiele. Dlatego uświadom sobie, że wartość i ilość to podstawa. Dziś i Ty możesz być jednym z tych najlepszych! Masz na to ochotę? Chcesz podołać zadaniu?

Śmieszne teksty informacje

Czas, w którym teraz jesteśmy, w którym teraz żyjemy jest przepełniony różnorakimi informacjami, wiadomościami, czy taką twórczością, którą można zaliczyć jako śmieszne teksty jak np. ten:

10 DOWODÓW NA TO, ŻE KOMPUTER JEST KOBIETĄ

1.  Gdy tylko go masz, widzisz zaraz 100 lepszych i… szybszych oraz łatwiejszych w obsłudze.
2.  Każdy Twój najmniejszy błąd będzie na wieczność zapamiętany.
3.  Cały czas wydajesz na niego kasę… a co masz? Trochę przyjemności od czasu do czasu i same zmartwienia przez resztę życia.
4.  Nikt nie pojmuje do końca logiki, wedle jakiej postępuje. Może poza innymi komputerami.
5.  Ma genialny talent do komplikowania rzeczy prostych do rangi nierozwiązywalnego problemu… a wtedy wzywa Cię na pomoc lub poddaje się.
6.  Niby Cię słucha… ale tylko wtedy, gdy postępujesz ściśle wedle narzuconych przez niego reguł.
7.  Niby toto rozumne… ale to tylko pozór.
8.  Czasem, gdy dotykasz go w niektóre klawisze, piszczy… (a czasem nie).
9.  Gdy jest obok Ciebie, noc nie służy do spania…
10.  Jak go nie trzaśniesz, to się nie wyłączy.

Jednak to za dużo, aby wszystkie informację przetworzyć. Nie potrafimy sobie z tym poradzić. Jest to po prostu nie do ogarnięcia. Staramy się przed tym jakoś bronić, ale to nie takie łatwe. Nie będziemy brnąć dalej w te zagadnienia, ale musisz pamiętać, że każdy stara się podglądać, przypatrywać, co w danej branży obecnie świta, co się dzieje.

Jesteśmy przepełnieni lękiem, że nie czytamy „wszystkiego”. Oczywiście, jednakże znajdujemy czas na czytanie blogów, portali, forów, czy innych różnorodnych serwisów. Ale, to Ty musisz mieć treści wartościowe, musisz. Nie możesz z tego wybrnąć, ponieważ to doprowadzi Cię donikąd. Zgubisz się w swojej własnej sieci pajęczej, a to nie jest konieczne.

Podam Ci teraz jako przykład moją stronę, która udowodni Ci pozytywne działania wartościowych treści: http://www.zarabianieskuteczne.pl/. Mam sporą ilość odwiedzin, ciągle wracających użytkowników. Podkreślę, jednak wyraz „strona”, gdyż nie jest to żaden blog, ani zwykły portal, tylko strona internetowa. Ludzie spędzają na niej średnio 3, 5 minuty, a dodatkowo czytają średnio 3 strony. Szok, prawda? Zwykły serwis, a jednak tyle może, tyle potrafi, i zostaje przez tylu ludzi odwiedzany.

Czy domyślasz się już, jak zwiększyć odwiedziny Twojej strony, za pomocą wartościowych tekstów? Nie? O tuż teraz przedstawię Ci kilka sposobów:

• Internauci będą wracali do Twojej strony przez np. „ulubione” – zrozumiałe, prawda?
• Internauci będą zwracali uwagę na Twoje kroki np. przez RSS, a jeśli dodasz coś nowego, to także nie zaszkodzi, wręcz przeciwnie zachęci ich do przeglądania, więc dodawaj ile wlezie (tylko z sensem).
• Odbiorcy, będą chętnie dzielić się Twoją stroną, zachęcać do niej, swoich znajomych (oczywiście tylko wtedy, gdy Twoja strona internetowa będzie naprawdę dobra!).
• Odbiorcy będą chętniej linkować do Ciebie, a co za tym idzie, zwiększysz ilość odwiedzających, a to będzie tworzyło pozycjonowanie Twojej strony internetowej, bez żadnego Twojego wysiłku.

A zastanawiałeś się kiedyś nad takim faktem, że może wygrasz wkrótce jakiś konkurs ze względu na swój wartościowy blog branżowy, czy coś podobnego? Wtedy co się stanie z liczbą odwiedzin? Niesamowicie wzrośnie, do tego stopnia, że serwis będzie po prostu sławny. Fakt, faktem, że nie będzie to trwało wieczność, ale jeśli będziesz w stanie utrzymać tą sytuację, by użytkownicy nie zapominali o Tobie, np. poprzez RSS, czy zapis na Twój biuletyn, wtedy wszystko pójdzie na Twoją korzyść. Na ogromną korzyść…

Sam pewnie, zauważyłeś, że istnieją takie sytuacje, Kiedy strona jest malownicza, plastyczna, piękna, wywołuje niesamowite emocje, u odbiorcy, lecz to nie daje pewności utrzymania takiej sytuacji na dłużej. Czytelnik musi wracać na Twoją stronę, powtarzalnie, musi mieć świadomość, że znajdzie na niej coś ciekawego, konkretnego, wartościowego. Dokładnie teraz widzisz, że najbardziej wartościowym elementem strony jest po prostu treść.

Tekst, powinien mieć na celu przedstawić konkretny temat. Wiesz jednak, że często jest tak, że popełnia się wiele błędów związanych z prowadzeniem strony. Między innymi, witryna jest nie na temat, czy po prostu jest o niczym, czy niczym ciekawym. Ważne jest, abyś pisał zgodnie z tematem przewodnim, by treść nie była też obok tematu.

Chyba rozumiesz, że odbiorca nie chciałby czytać tekstu na temat jedzenia, motoryzacji, czy religii, jeśli temat, czy w ogóle cała strona jest na temat mody. Odbiorca, każdy Internauta, może w tym momencie opuścić Twoją stronę, i nawet nie powróci na nią, bo będzie czuł się urażony, zirytowany, potraktowany obojętnie, na żarty. Dlatego, takim zachowaniem, odrzucisz od siebie potencjalnego użytkownika.

Z kolei, z drugiej strony, jeśli treść będzie obok tematu, a znudzony odbiorca, będzie przeglądał kolejną 25 stronę, i nie znajdzie  potrzebnych informacji, może wyjść i także nigdy nie wrócić, bo nie będzie mu się chciało tracić czasu. No, bo jeśli użytkownik chcę coś przeczytać konkretnego, to ma to mieć na talerzu, a nie że ma to sobie szukać sam.

Czy masz już odpowiedź, na to jak zachęcić odbiorców? Czy wiesz też czego unikać, by użytkownicy nie odrzucali Twoich stron? O to teraz przedstawię, kilka sposobów, dzięki którym odbiorcy będą chcieli więcej informacji, wręcz nie będą mogli się opędzić od Twojej strony!

Sposoby na śmieszne teksty i nie tylko

Poniżej daję Ci przykładowe sposoby na śmieszne teksty i nie tylko.

1. Przede wszystkim w każdy tekst staraj się wkładać cząstkę siebie. Daj odczuć czytającym, że piszesz dla nich i rozwiązuj ich problemy, miej receptę na ich bóle. Jeśli jeszcze wartościową, merytoryczną treść wzbogacisz o elementy humorystyczne, tym bardzie będziesz miał lepszą poczytalność.
2. Utwórz zestawienia 10 najlepszych wtyczek, 10 najskuteczniejszych sposobów na odchudzanie, czy 10 wskazówek dotyczących treningu mięśni brzucha, czyli ogólnie wstaw TOP10 (zachęcisz odbiorcę, pokażesz, że coś się dzieję, że Twoja strona jest, i żyje).
3. Możesz stworzyć coś wyjątkowego, odrębnego, zestawienia na temat 10 mitów, np. „10 mitów dotyczących uwodzenia”, czy „10 mitów na temat pozycjonowania”, albo „10 mitów zarabiania przez Internet”. Zestawienie ze słowem „mit”, jest często bardzo przyciągające, bo ludzie lubią czytać takie sprawy, dowiadywać się nowych rzeczy na temat nieprawdy.
4. Utwórz listę narzędzi, czyli tego wszystkiego co będzie potrzebne w ulepszaniu strony, dla ludzi z Twojej branży. Idealnym pomysłem, jest podanie artykułu na temat „Najważniejsze narzędzia dla webmastera”. Będzie to już w zasięgu ręki, a ludzie z branży, nie będą musieli używać niczego innego.

Zestawienia są istotne, szczególnie powyższe, ponieważ są ważnymi materiałami w świecie Internetu. Czytelnik przyjmuje je doskonale, tak samo jak wyszukiwarki. Dlatego napisanie takich artykułów pomaga, w pozycjonowaniu stron nie tylko w GOOGLE. Dzięki rosnącej pozycji, ludzie będą linkować do Twojej witryny, sprawiając, że będzie zatłoczona jak główna miastowa ulica. Jeśli chcesz się o tym przekonać, to już bierz się do roboty. Zapewne nie stracisz nic. Twoja strona będzie bogatsza w treść, no i dodatki takie jak „TOP10”.

Fakt, faktem, że treść jest najważniejsza, jednakże nie doceniamy jej, uważamy że treść jest najmniej ważna, wręcz niepotrzebna. Istotnym atutem, jest też napisanie wartościowego artykułu o konkretnej organizacji publicznej, dzięki czemu zdobędziesz poparcie, a co więcej zaczniesz być chwalony, wyróżniany. Czyli można się spodziewać, że zaczną o Tobie pisać, czy pozwolą ukazać na ich stronach Twoją reklamę. Konsekwencją tego jest, po pierwsze promocja Twojej strony, a ponadto pozytywne zdanie na Twój temat z punktu widzenia innych stron. Wniosek z tego taki, że ważne jest, abyś pisał dużo i wartościowo. Pisać dużo, ale z sensem. Właśnie wartościowo jest synonimem sensownego. Dlatego, uważaj na to co piszesz, jak piszesz, no i na jaki temat, czy będą to śmieszne teksty, poradnik jak coś zrobić, czy innego typu informacje!

Co o tym myślisz. Daj znać w komentarzu pod spodem. Jeśli uznasz wpis za wartościowy udostępniaj ile wlezie na wszelkie sposoby jakie będziesz mógł ;) Pozdrawiam Piotrek Idzik.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.