Strategia marketingowa.

Posted by on 8 lipca, 2015 in Mlm | 0 comments

Strategia marketingowa

Wizualizacja jako strategia marketingowa

Kolejna ze skutecznych technik MLM przed Tobą, a jest nią strategia marketingowa, czyli przełomowe   dla   network  marketerów odkrycie profesora Williama Jamesa. Skuteczna strategia marketingowa w MLM składa się z wielu elementów, które każdy szanujący się marketer powinien znać i stosować. Jednym z tych elementów jest wizualizacja twórcza. Protoplastą tej metody pracy nad świadomością był psycholog profesor William James, została ona zaanektowana i unowocześniona przez twórców neurolingwistycznego programowania. Wizualizacja twórcza polega na wyobrażaniu siebie i wszystkich aspektów z tym związanych w określonej sytuacji. W naszym przypadku tą sytuacją będzie działanie prowadzące do sukcesu. Są to obrazy mentalne połączone z przeżywaniem doznań, głównie emocji. To pozwala na znakomitą koncentrację na celu i ukierunkowaniu myśli na sposoby jego osiągnięcia. Kontrola emocji poprzez wolę przechodzi w nawyk.

James stwierdza, że najskuteczniejszą droga do pogody ducha jest działać i mówić tak, jakby pogoda ducha już była naszym udziałem. Wizualizacja twórcza pozwala na rozwój własnych umiejętności, zwiększenie motywacji do ustalania celów i planów. Zwiększenie potencjału kreatywności, poprawy komunikacji. Nawyk korzystania z wyobraźni, staje się naturalnym składnikiem myślenia. Stan świadomości, że oto jestem twórcą własnego życia, pozwala na rozpoznawanie źródła zahamowań, ograniczeń. Proces transformacji jest stopniowy.

Strategia marketingowa proces wizualizacji

Proces wizualizacji składa się z różnych etapów. Najlepsze efekty osiąga się w stanie relaksacji, już dawno udowodniono, że mózg będący w fazie alfa zwiększa swoje możliwości przyswajania wielokrotnie. Najprostszą metodą relaksacji  są proste ćwiczenia relaksacyjne. Aby rozróżnić, czy nasze mięśnie są napięte czy rozluźnione, przyjmujemy postawę leżącą, kontrolujemy oddychanie i łagodnie napinamy i rozluźniamy poszczególne partie. Gdy poczujemy różnicę łatwo i  utrzymać stan rozluźnienia i wtedy zaczynamy wizualizować.  Kolejno etapami ; wyznaczanie celu, stworzenie obrazu i wizji, koncentracja myśli, przywoływanie myśli na konkretnej wizji i najważniejsza –  nasycenie wizji pozytywną energią. To bardzo skuteczna strategia marketingowa, pozwala na uwolnienie się od negatywnych myśli i działań. Pozwala na bardziej produktywne działanie i bardzo dobrą współpracę z otoczeniem.

Harmonia pozytywnego myślenia i strategia marketingowa

Wpływ na otoczenie jest niebagatelny, ponieważ ta wewnętrzna harmonia staje się doskonale widoczna dla innych. Do ludzi mających postawę człowieka sukcesu, inni garną się bardzo chętnie. Niezmiernie ważne jest utrzymywanie stałego poziomu twórczej wizualizacji, przynajmniej w początkowym okresie. Umysł sam podpowie co i jak robić aby osiągnąć cel, ponieważ zbiera wszystkie informacje z otoczenia na ten temat, bez niepotrzebnego rozproszenia.

Harmonia pozytywnego myślenia nakreśli formę, treść wypowiadanych słów, sposób zachowania, gestykulacji, mimiki. Wreszcie będziesz mógł samodzielnie określić i ocenić, czy Twój wygląd, ubiór jest właściwy. Urzeczywistnianie w wizualizacji twórczej spowoduje nagłe przyśpieszenie rozwoju Twojego biznesu. Ten fakt jest niczym szczególnym, to psychologia. A propo psychologi wizualizacji z życia wziętej – „Dzwoni pracownik do szefa i mówi, że nie może iść do pracy. A szef na to: – A dlaczego!? Pracownik odpowiada:- Bo mam chore oczy. – To ma Pan zapalenie spojówek? – pyta szef. – Nie, po prostu nie widzę się dziś w pracy” ;) Im większa realność wyobrażania, tym lepsze efekty. Jeśli dołączysz do tego edukację, odpowiednią lekturę, szkolenia, studiowanie czym charakteryzują się ludzie sukcesu, zarówno w przeszłości, jak i teraz, efekty będą oszałamiające, następują w postępie geometrycznym. Warto więc dzielić się tym elementem ze współpracownikami. Taka strategia marketingowa gwarantuje sukces w biznesie, ale nie tylko. Dzięki tym zabiegom zobaczymy przed sobą szerokie spektrum możliwości. Stan spełnienia, dobrobytu będzie dla nas czymś całkowicie naturalnym, a ta strategia marketingowa będzie dawać efekty.

Powiedz co sądzisz na temat tej techniki MLM w komentarzu poniżej. Jeżeli się podobał Tobie ten wpis daj innym o nim znać za pomocą mediów społecznościowych. Pozdrawiam Piotr Idzik.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.