Teorie motywacji.

Posted by on 26 listopada, 2013 in Motywacja | 0 comments

Teorie motywacjiCzy wiesz jak się motywować i jak motywować innych w MLM, oraz jak praktykować teorie motywacji? W tym artykule podam Tobie kilkanaście pomysłów jak się motywować w MLM. No właśnie, być może zasponsorowałeś do biznesu MLM pierwsze 5 osób i nie wiesz co dalej? Jak możesz wskrzesić  w nich taki płomień, aby dawali z siebie od początku 100, czy nawet 200% ; ) Nie, to nie będzie tak hop siup, bo Twoi ludzie nie są Twoimi podwładnymi, lecz współpracownikami.

Wierzę, że ludzie w trakcie swojego życia mają możliwość do realizacji własnych celów i marzeń. Weźmy pod uwagę osoby związane z marketingiem sieciowym. Wielu z nich dostaje szansę spotkać na swojej drodze odpowiedniego sponsora/mentora, który będzie w stanie pomóc takiej osobie w realizacji tych celów i marzeń. Może takim osobom sprzyjają zewnętrzne okoliczności do podjęcia działania. Jednak trzeba tylko zrobić krok do przodu i zacząć działać. No i właśnie niby jest to łatwe? Prawda? Nie mniej jednak zdarzają się wśród tych osób i takie, że absolutnie nic z tym nie robią. Oni mają tzw. słomiany zapał, a nawet powiedziałbym słomianą motywację. Jeśli masz problemy w sferze motywacji i chciałbyś to poprawić. Chciałbyś również zwiększyć swoją motywację odnośnie działanie w biznesie także w MLM, to mam dla Ciebie ciekawą i wartą Twojej uwagi książkę autorstwa Rafała Kraśnickiego pt. „Słomiana motywacja”. Przyjrzyj się tej ofercie i zobacz, czy to nie jest coś odpowiedniego dla Ciebie.

Teorie motywacji

Pomysły jak się motywować w MLM, czyli teorie motywacji.

1. Nagradzaj się za drobne sukcesy.

Wprowadź w życie system nagradzania za skuteczne wykonanie jakiś czynności. Adekwatnie do stopnia ich trudności wynagradzaj się tym lepszą nagrodą im trudniejsze zadanie udało  się Tobie wykonać.

2. Nagradzaj innych za drobne sukcesy.

Podobnie możesz postępować nagradzając osoby ze swojego Teamu. Szczególnie na początku ich drogi w marketingu sieciowym. Możesz pomóc przetrwać im ten trudny okres wynagradzając ich działanie adekwatnymi nagrodami. Z początku za mniejsze postępy mogą to być pochwały, lecz wraz z rosnącymi wynikami możesz im np. fundować drobne upominki.

3. „Namacalna” nagroda.

Nawiązując do drugiego punktu lepiej jest, abyś dawał im taką „namacalną” nagrodę niż same pieniądze, co zostało potwierdzone badaniami (46% była bardziej skuteczna grupa sprzedawców motywowanych „namacalną” nagrodą od sprzedawców motywowanych nagrodami pieniężnymi). Chociaż wydaje się, że pieniądze są fajniejsze, ponieważ można sobie kupić co tam każdy chce, nie mniej jednak lepiej motywuje konkretna nagroda.

Dlaczego namacalna nagroda ma lepsze wyniki?

Sprawą kluczową będzie tutaj ludzka wyobraźnia. Bardziej zachęcająco będzie na nas oddziaływać np. wizja egzotycznych wakacji, niż suma pieniędzy będąca równowartością takiego wyjazdu. Przykładowo: wyobraź sobie czysta plażę, cieplutką słoneczną pogodę, ekskluzywne hotele oraz wikt i opierunek, jednym słowem ful wypas ; ) Oczywiście wszystko to dostępne tylko dla tych osób, które osiągną np. 5 poziom menadżerski.  Prawda, że działa to na wyobraźnię i jak dobrze brzmi : )

4. Dowiedz się dlaczego dana osoba zapisała się do MLM.

Możesz w tym celu wśród swoich ludzi przeprowadzić ankietę (poznasz czynniki motywujące Twoich ludzi) i skorzystać z jej wyników.

5. Doceniaj ludzi.

Oni tego pragną. Kiedy Twój człowiek osiągnie jakiś sukces, postaraj się go docenić, świętuj jeśli możesz razem z nim, ale uważaj nie każdy lubi być publicznie doceniany. Także doceniaj go w ten sposób w jaki on sam lubi być doceniany. Kieruj się swoim wyczuciem i znajomością danej osoby, jak i też możesz jak to punkt powyżej napisałem wybadać takie rzeczy za pomocą ankiety.

6. Dowiedz się czego oni się boją.

Najczęściej rozwój powstrzymuje strach. Dowiedz się czego boją się Twoi ludzie i pomóż im pokonać ten strach dając im wsparcie.

Teorie motywacji pomysły

7. Nie krytykuj.

Bądź pozytywnie nastawiony do ludzi. Wierz, że im się uda, bo będą opierać swoje działania o teorie motywacji. Najczęściej, to oni sami wiedzą, gdzie schrzanili. Kiedy sami nie będą pytać dlaczego im nie idzie, to nie krytykuj ich, lecz próbuj dobrze ich pokierować w formie konsultacji.

8. Stale motywuj.

Nie ma tak, że raz kogoś zmotywujesz i ta motywacja będzie u niego non stop. Motywowanie jest stałym procesem. Dlatego bądź ze swoimi partnerami biznesowymi w stałym kontakcie i nie przestawaj ich motywować.

9. Zachęcaj do szkoleń.

Tych motywacyjnych, ze względu wiadomo  –  bezpośredniej motywacji. Tych z konkretnych umiejętności biznesowych, które przełożą się na pewność działania, a co się z tym wiąże efekty. Najlepiej motywują efekty.

10. Organizuj zespołową pracę.

Staraj się organizować zespołową pracę, oprócz motywacji zyskasz także efekt większej skuteczności. Pracując razem w grupie łatwiej jest pokonywać trudności.

11. Bądź w kontakcie.

Staraj się cyklicznie w miarę możliwości dzwonić, czy spotykać się, aby na bieżąco wyłapywać problemy Twoich partnerów biznesowych i je konsultować. Oni dzięki temu nie będą się czuli osamotnieni ze swoimi trudnościami.

12. Rób motywujące wyliczenia.

Marketing sieciowy jest biznesem liczb. Także oblicz ze swoimi partnerami biznesowymi jakiej aktywności potrzebują, aby osiągnąć wyznaczone cele. Kiedy ktoś przykładowo będzie chciał uzyskać po upływie pół roku miesięczne zarobki na poziomie 5000zł, to porozmawiaj z nim i wspólnie zaplanujcie jego aktywność i strategię działania. Jeżeli będzie orientacyjnie wiedział, że do osiągnięcia zamierzonego celu będzie potrzebował wygenerować odpowiedni miesięczny obrót i zasponsorować do biznesu MLM x osób miesięcznie, to upływający czas będzie go automatycznie motywował.

Teorie motywacji porady

• Twoje słabe cechy są równocześnie Twoimi najmocniejszymi. Dlaczego? Zauważ, że jeżeli jesteś w czymś kiepski, przeciętny, lecz to właśnie dzięki temu wytrwale i ciągle nad tym pracujesz, aby stawać się w tym coraz lepszym (wykorzystujesz w praktyce teorie motywacji).
• Znajdź sobie jakieś zainteresowania, wyznacz swoje cele. Zobacz w czym jesteś dobry i wykorzystaj tę siłę do osiągania sukcesów. Na pewno jest coś co lepiej robisz od innych rzeczy. Wyznacz sobie jakiś pułap w danej dziedzinie i go zrealizuj.
• Jesteś Panem swojego losu, więc żyj i rób tak jak Ty najlepiej potrafisz. Udowadniaj sobie i innym, że potrafisz to, czy tamto. Obiektywnie oceniaj swoje możliwości, wyznaczaj sobie kolejne poziomy i cele i staraj się je realizować.

Życzę Tobie braku problemów ze swoją motywacją, jak i sukcesów w motywowaniu innych. Wykorzystuj w praktyce przedstawione tutaj teorie motywacji.

Czy zgadzasz się z moimi pomysłami i poradami? Napisz komentarzu co o tym sądzisz, a jeśli będziesz miał jakieś pytania pisz na skype: piotridziksukces. Z chęcią pomogę. Jeśli uznasz wpis za wartościowy kliknij Lubię to oraz google plus. Pozdrawiam Piotrek Idzik.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.