Własna strona internetowa.

Posted by on 13 listopada, 2012 in Mlm, Narzędzia ebiznesu | 0 comments

Własna strona internetowaJak myślisz jaka własna strona internetowa dla kogoś działającego w biznesie internetowym jest priorytetem? Już Ci mówię jest to strona zbierająca adresy e-mail, kontakty. Ma wiele określeń. Nazywa się ją sqeeze page, lead capture page, landing page. Bardziej po polsku ;) strona przechwytująca, wyciskacz. Czy skupiasz się na promocji swojego biznesu, czy Twojej firmy MLM? Sporo osób promuje stronę jaką dała im ich firma MLM. Umieszczają w różnych miejscach w internecie linki do tej strony, albo też rozsyłają na pocztę informacje o ich wspaniałych produktach i jaki to nie jest ten ich biznes. Sam dostaję sporo takich maili z super okazją na biznes itp. Dla mnie takie postępowanie jest błędne, po prostu nie działa. Dlatego, że jest to natrętna reklama i spam. Jeżeli tak postępujesz, to lepiej tego zaprzestań. W ten sposób działasz na czyjąś i swoją niekorzyść. Nikt nie lubi niechcianej poczty i spamerów.

Strona przechwytująca ma jeden główny cel, przechwycić dla Ciebie adres e-mail internauty za pewną wartość, którą mu zaoferujesz. Co jest niesłychanie ważne to jak skuteczna będzie to strona, ile osób na sto będzie zapisywać się na Twoją listę adresową. W wyniku moich doświadczeń z tego typu stronami podam poniżej wskazówki, które pozwolą Ci zwiększyć prawdopodobieństwo zapisów.

Własna strona internetowa

Określenie jasno celu

Każda strona sqeeze page powinna mieć dokładnie jeden sprecyzowany cel, czyli przekonanie odwiedzającego do pozostawienia swojego maila. Jeżeli masz zamiar nakłonić potencjalnego subskrybenta, aby zapisał się na Twój darmowy kurs, to nie możesz nakłaniać go jednocześnie do wykonania jeszcze innych akcji, co w efekcie będzie odbijało się na niskiej skuteczności przez to, że przytłoczysz internaute nadmiarem informacji.

Zdefiniowanie grupy docelowej

Na samym początki powinieneś wiedzieć, kto jest Twoim idealnym subskrybentem. Zastanów się na podstawie jakich cech dotrzesz do tych właściwych dla Ciebie osób. Tymi cechami mogą być np. zainteresowania, wiek, płeć, zamożność i wiele innych. Cechy te poniekąd będą zależały od tego co będziesz chciał zaoferować swoim czytelnikom. Także zdobądź jak najwięcej informacji związanych z Twoim targetem, co pozwoli określić Ci formę Twojej strony do zbierania internetowego złota bo tak często nazywa się listę adresową. Ja się z tym jak najbardziej zgadzam z tym, że taka lista powinna być dobrze sprofilowana i dobrze reagująca na Twoje zabiegi marketingowe. Można przecież mieć listę adresową na milion adresów nic nie znaczących i wtedy co Ci po takiej liście, bezwartościowym zbiorze adresów e-mail, skoro będą tam jakieś przypadkowe spamerskie maile?

Wezwanie do akcji

Wezwij do oczekiwanej akcji, konkretnego działania poprzez przycisk graficzny np. pokaż video, zapisz się teraz, odbierz raport, daj dostęp. Przycisk call to action nie może być w przypadkowym miejscu. Postaraj się umieścić go w takim miejscu, by był dobrze widoczny. W przypadku stron przechwytujących taki przycisk wraz z polem/polami zapisu powinien być widoczny bez przewijania strony.

Usability

Twoja własna strona internetowa powinna być zaprojektowana według zasad usability, czyli być użyteczna i funkcjonalna.  Zaledwie kilka sekund decyduje, czy odwiedzający Twoją stronę natychmiast ją opuści, czy pozostanie na niej dłużej. Także stworzenie odpowiedniego nagłówka, który będzie zawierał korzyści będzie miało strategicznie ważne zadanie. Taka własna strona internetowa nie powinna być nadmiernie przeładowane treścią i grafiką. Nie należy umieszczać na niej zbędnych elementów np. menu, widgetów, banerów. Wchodzący na nią internauta musi widzieć konkretny cel, czyli podanie swoich danych w formularzu i potwierdzenie tego poprzez naciśnięcie w przycisk call to action.

Statystyki i testy skuteczności

Koniecznie musisz mieć podpięte jakieś statystyki do Twojej strony  sqeeze page np. bezpłatne Google Analitics. Dzięki takim statystykom będziesz wiedział ile na Twoja stronę wchodzi osób, skąd pochodzą, ile czasu spędzają na stronie. Statystyki dostarczą Ci jeszcze wiele innych pożytecznych danych i pozwolą Tobie monitorować skuteczność Twojej strony  sqeeze page.

Z kolei testy skuteczności tzw. split testy powinieneś zrobić już na samym początku. W tym celu stwórz 5 wersji stron lądowania i połącz je z systemem do robienia takich testów konwersji. Ja osobiście korzystam z płatnego serwisu ze strony http://visualwebsiteoptimizer.com/. Darmowym alternatywnym rozwiązaniem może być to na stronie http://www.zentester.com/.

Strony firmowe

W takich firmowych stronach są przeważnie informacje o firmie, produktach, biznesie, ewentualnie kontakt do dystrybutora danej firmy. Czy uważasz, że takie strony są często odwiedzane i ludzie chętnie podejmują współpracę z ich właścicielami? Jeżeli cokolwiek wiesz o pozycjonowaniu, to dobrze wiesz, że mało kto odwiedza tego typu strony, a ich skuteczność jest mizerna. Chyba, że właściciel tej strony będzie masowo wysyłał do niej linki, ale o tym już wyżej pisałem jako o zwykłym spamerstwie. Stosowanie takich stron, kiedy chcesz faktycznie zarobić jest nietrafionym pomysłem. Tego typu strony nie promują Ciebie i nie przysporzą Ci partnerów biznesowych tudzież klientów. Poza tym tego typu podobnych do siebie stron jest dużo, co tworzy konkurencję. Jeżeli kierujesz ruch na tego typu stronę, to popełniasz duży błąd.

Własna strona internetowa sqeeze page

Wracając do początku tego wpisu, możesz wybrać tą właściwą dla siebie stronę, czyli stronę przechwytującą. Ta własna strona internetowa będzie zbierać  dla Ciebie adresy e-mail, ewentualnie inne dane osób potencjalnie zainteresowanych tym co masz do zaoferowania . Oczywiście powinieneś/aś dać użytkownikowi w zamian wartościowe materiały. Taką „legalną łapówkę” możesz dać w formie np. e-booka, lekcji przydatnego kursu e-mail, video, raportu. Możesz też zaoferować zniżkę na produkty, szkolenia itp. Ważne abyś dobrze znał swoją grupę docelową i dostosował ofertę do odbiorców.

Poźniej budujesz z nimi relacje przez wartościowe treści i materiały, oraz stosujesz skuteczny marketing. Czyli sprawiasz by chcieli: dowiedzieć się więcej na tematy, które czytają w mailu, dołączyć do Ciebie i Twojego biznesu o, którym tyle wiesz, kupować np. Twoje produkty, czy to co im polecasz ponieważ uważasz, że będzie dla nich odpowiednie itd. Jeżeli chcesz się więcej dowiedzieć na temat skutecznego marketingu pobierz darmowy poradnik Piotra Majewskiego. Piotrek jest jednym z najlepszych, którzy działają w marketingu on-line. Jest jedną z bardziej znanych osób w Polsce od, których się uczę. Poradnik pobierzesz tutaj.

Przechwytująca własna strona internetowa

Tworząc stronę przechwytującą skup się na napisaniu takiego nagłówka, które będzie odwoływał się do emocji i celnie trafiał w potrzeby zainteresowanych. Tworząc treść staraj się pokazać korzyści jakie ludzie odniosą zapisując się na Twoją listę. Dobrze, abyś dał formularz zapisu, który będzie dobrze widoczny i dostępny bez przewijania ekranu. Możesz też stestować, czy wstawiając video będziesz miał lepszą konwersję.  Ja po testach na własnej stronie przechwytującej http://skutecznetechnikimlm.pl/ zostawiłem wersję z samym tekstem bez video.

Sqeeze page czyli Twoja własna strona internetowa powinna być w pierwszej kolejności promowana. Później możesz przekierować użytkowników, gdzie uważasz. Ogólnie taka strona powinna promować Ciebie. Wiele osób nie wie jaką moc może mieć dobrze skonstruowana sqeeze page (nawet 50% konwersji, co przekłada się na to, że jedna na dwie osoby, czy też 50 na 100, wykona na niej NOA czyli Najbardziej Oczekiwaną Akcję. Życzę Ci takich i lepszych wyników, aby Twoja  tego typu własna strona internetowa była źródłem wysokich dochodów.

Co o tym myślisz? Napisz w komentarzu pod spodem, czy promujesz własną przechwytującą stronę internetową, czy reklamujesz strony firmowe, jaka u Ciebie jest konwersja zapisów? Jeżeli będziesz miał jakieś pytania pisz na skype: piotridziksukces . Z chęcią pomogę. Jeśli uznasz wpis za wartościowy kliknij Lubię to na moim FANPAGE http://www.facebook.piotridzik.pl i plus jedynkę. Pozdrawiam serdecznie. Piotrek Idzik.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.