Własny biznes pomysł.

Posted by on 6 sierpnia, 2013 in Ebiznes | 2 komentarze

Własny biznes pomysłKiedy właśnie jesteś na początku swojej drogi w biznesie online i nie tylko, i nie wiesz od czego zacząć, nie masz jeszcze sprecyzowanej idei na własny biznes pomysł, to myślę, że powinieneś spróbować od czegoś łatwego. Czegoś co da Ci możliwość zdobycia doświadczenia i budowania własnej bazy klientów. Być rozpoznawalnym na rynku. Posiadać produkty i usługi na, które jest duże zapotrzebowanie, które są w danej kategorii klasą same w sobie. O tym marzy wiele ludzi zaczynających własny biznes pomysł.

Nadal szukasz nowych możliwości i myślisz jak znaleźć własny biznes pomysł? Nie wiem, czy już zapoznałeś się z moją krótką historią. Jeżeli jeszcze nie, to zapraszam tutaj. Minęło już trochę czasu jak zadałem sobie podobne pytanie i poważnie zastanawiałem się nad moim życiem. Wiedziałem, że muszę być jeszcze wiele lat aktywnym zawodowo i z determinacją postanowiłem, że zrobię wszystko, aby to zmienić!

Własny biznes pomysł

Masz już więc pierwszą odpowiedź na pytanie jak znaleźć własny biznes pomysł. Po prostu przede wszystkim musisz tego chcieć! Musisz mieć w sobie silną motywację, aby zmieniać swoje życie. Ja wiem, że czasem trudno jest opuścić swoją dotychczasową „strefę komfortu”. Akurat nie wiem jak to wygląda w Twoim przypadku. Może masz jakieś pozornie stabilne miejsce pracy, a może wygodnie mieszkasz jeszcze wspólnie z rodzicami? Być może masz już własną firmę, własny biznes. Czy z kolei Twój biznes, to takie samo zatrudnienie, gdzie nie ma żadnej automatyzacji?

Jesteś sam od wszystkiego; projektantem, sekretarką, księgową itp. Może i masz trochę większe pieniądze od pracownika na etacie, jednak musisz na swoją pracę poświęcać wiele więcej czasu. Do tego – zarabiasz wówczas tylko wtedy kiedy pracujesz.

Jak znaleźć własny biznes pomysł

Prawdziwy własny biznes pomysł, to przede wszystkim w pełni automatyczny biznes. Tam są właściwie podzielone obowiązki. Niektóre sprawy są oddelegowane kompetentnym osobom, abyś Ty nie musiał/a robić wszystkiego samemu i na raz. Jeżeli pragniesz w swoim życiu osiągnąć znacznie więcej od przeciętnego obywatela, który codziennie wykonuje te same czynności i w bardzo wielu przypadkach nie jest z nich zadowolony, to potrzebujesz zmiany!

Ja szukałem swój własny biznes pomysł kilka lat temu. Szukałem dotąd, aż natrafiłem na programy partnerskie, oraz na marketing sieciowy i marketing internetowy. Być może start w e-biznesie nie będzie dla Ciebie prosty. Nie każdy odnajdzie się w internetowym biznesie, jednak taki rodzaj biznesu stał się już tak popularny, że masę osób będzie potrafiło znaleźć własny biznes pomysł.

Teraz zalecam nowym osobom rozpoczęcie swojej działalności w Internecie od programów partnerskich. W nich zarobisz za polecanie produktów innych firm. Będziesz uzyskiwał wcześniej ustaloną prowizję za każdą transakcję jaką polecisz. Nie jest to szczególnie trudna działalność jak np. tworzenie produktów, czy prowadzenie sklepu. Dostaniesz gotowe materiały promocyjne pod postacią grafik, banerów, linków partnerskich. Skorzystasz też z wiedzy bardziej doświadczonych osób. Taka pomoc będzie korzystna dla obu stron. Masz także taką możliwość, aby połączyć tradycyjny biznes z internetowymi narzędziami. Uzyskasz przez to bardzo skuteczny sposób na pozyskiwanie nowych klientów.

Własny biznes pomysł zasady

Nie ważne jaką wybierzesz metodę budowania Twojego e-biznesu, pamiętaj o kilku zasadach jeżeli myślisz o budowaniu dochodowego e-biznesu.

Dobry własny biznes pomysł będzie podstawowym elementem przyszłego Twojego sukcesu w prowadzonej działalności. Także zrób małe dochodzenie i sprawdź jak inni budują swoje dochodowe e-biznesy. Jest bezsensem popełniać błędy, które już inni popełnili. Zauważ co przynosi najlepsze rezultaty i zacznij działać w podobny sposób. Zawsze ucz się od tych osób, które już pokonały drogę, która jest jeszcze ciągle przed Tobą.

W Twoim internetowym arsenale nie może zabraknąć odpowiednich narzędzi internetowych. Na pewno będzie Tobie potrzebny serwer i strona www. W e-biznesie nie obejdziesz się też bez autorespondera – takiego Twojego automatycznego niewolnika, który ułatwi Tobie budowę i prowadzenie listy mailingowej. Wiedz, że każde Twoje działanie będzie rzutować na to, jak jesteś postrzegany. Także świadomie i profesjonalnie buduj swoją markę, a niezłym na to sposobem jest sprzedaż info-produktów.

Jeżeli widzisz zapotrzebowanie w określonym rynku, to jeśli masz taką możliwość możesz w łatwy sposób „wstrzelić” się w taką lukę, lecz najpierw pamiętaj, aby rozpoznać swój własny biznes pomysł i potem przystąpić do działania. Zapamiętaj! Plan + Działanie = Sukces. Nie ma innej drogi.

Jak widzisz prowadzę bloga https://piotridzik.pl/. Na tym blogu zajmuję się tym co mnie najbardziej interesuje; marketingiem internetowym. Motywacją jest dla mnie np. coraz większy ruch i pozytywny odbiór ze strony internautów. Ty będziesz mieć podobnie. Aktualnie prowadzę własny biznes w marketingu sieciowym zarabiając pieniądze o, których dawniej mogłem tylko pomarzyć.

Teraz już wiesz od czego możesz zacząć i jak znaleźć własny biznes pomysł.

Komentarze, sugestie, lajki, google + jak zwykle mile widziane. Pozdrawiam Piotrek Idzik

 

 

2 komentarze

 1. Piotrze,

  Fajny wpis, chociaż moim zdaniem jest za krótki. Zwłaszcza dla osób szukających swojego pomysłu na biznes, swojego powołania.

  Zgadzam się z Tobą, że silna motywacja i determinacja są ważnymi elementami, gdyż zdarzają się problemy, przeszkody, chwile zwątpienia i strach – właśnie ta strefa komfortu o której piszesz.

  Piotrze, zmień proszę czcionkę w oknie komentarza, bo prawie pisać się nie da – czcionka jest bardzo nieczytelna.

  Pozdrawiam
  Paweł Stachyra Czytaj regularnie i komentuj tego bloga o mlm. Po umieszczeniu 5 komentarzy linki do twojej strony umieszczone przy komentarzach będą wolne od atrybutów nofollow. „7 wspaniałych” polskich specjalistów e-marketingu, których MUSISZ znaćMy Profile

 2. Pawle,

  Dziękuję za spostrzeżenia.

  Zmieniłem czcionkę w oknie komentarza na bardziej wyrazistą, rzeczywiście poprzednia była bardzo nieczytelna utrudniając pisanie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.