Własny biznes.

Posted by on 8 stycznia, 2015 in Mlm | 0 comments

Własny biznesCzy pracę w marketingu sieciowym możemy uznać za własny biznes?  Raczej tak. Marketing sieciowy, to Twój własny biznes. Tutaj jesteś szefem samym sobie. Główny cel Twojego biznesu, to sponsorować nowych ludzi i kreować ich na samodzielnych liderów. W Prospectingu Podstawowym i Zaawansowanym poznałeś sposoby, których używa z powodzeniem większość najlepszych networkerów. Dzięki tym sposobom stworzysz w swojej pierwszej generacji kilku-kilkunastu liderów. Nawet, jeżeli będzie ich dwudziestu albo stu dwudziestu, nie powinieneś spocząć na laurach.

Spróbujmy przeanalizować tę kwestię w sposób logiczny i faktyczny. Każdy MLM opiera się na produkcie, firmie i ludziach. Im lepszy produkt, pewna, stabilna firma, tym praca z ludźmi łatwiejsza i skuteczniejsza. Niewątpliwie MLM daje sporo wolności w zakresie swobody wyboru strategii, narzędzi, czasu pracy. Gdy jeszcze dodamy autentyczną pasję i własną konkretną wizję, jak ten biznes ma wyglądać, możemy powiedzieć – tak to mój własny biznes.

I chociaż jesteś samodzielny, to wypracowanie skutecznego sposobu sponsorowania, kreowania swoich liderów, dalszej pracy z ludźmi, wymaga konkretnych cech. Wytrwałość, cierpliwość, pewność siebie są niezbędne do stworzenia swojego wartościowego wizerunku, swojej osobistej marki; rozpoznawalnej, budzącej zaufanie, przyciągającej innych ludzi.

Twój własny biznes to TY

Mimo, że specyfika danej firmy, charaktery ludzi nieco ograniczają w/w wolność to, Ty prowadząc własny biznes ostatecznie decydujesz jak działać, aby w końcu zarabiać i pozwolić zarabiać innym. Mówi się o tworzeniu struktury  wszerz i wgłąb. Zrównoważenie proporcji obu sposobów jest przyjęte jako optymalne. Bezpośredni sponsoring ograniczamy do grup 3 do 5 osobowych. Doprowadzamy do duplikacji czyli stworzenia struktury do trzech osób wgłąb. Krótko mówiąc, Twój sponsorowany zaprasza swojego sponsorowanego, który sponsoruje kolejnego. Twoje zadanie to dopilnowanie, aby wszyscy działali według Twoich wypracowanych metod pracy. To aktywne, doglądanie, dopilnowywanie i współpraca, nauka, korekty.  Gdy wszystko działa poprawnie, możesz tworzyć kolejną „gałąź”,  3 do 5 osób.

Ta metoda uchroni Cię przed utratą kontroli nad Twoimi strukturami, będą one pewne, dynamiczne i nawet, gdy ktoś się wyłamie , nie ma możliwości utraty stabilności struktury. To już wielokrotnie sprawdzony patent. Drugą kwestią jest szybkie określenie,  czy dana osoba będzie tylko konsumentem, czy też nadaje się i zechce być aktywną. Aktywna, tzn. chcąca się uczyć, współpracująca, kreatywna, budująca własne struktury. Kolejnym aspektem jest sposób działania w obecnych czasach. Myślę tu o rozwoju niesamowitego medium jakim jest Internet. Metodyka działania w MLM uzyskała nowy aspekt działania. Już nie tylko spotkania, prezentacje, rozmowy, wynajmowanie miejsca, ogromne nakłady finansowe i czasowe. Internet daje nowe możliwości, dostęp do olbrzymiej ilości osób. Dystrybutorzy tworzą strony www, budują listy adresowe, udzielają się na forach internetowych i społecznościowych. Wielu traktuje ten środek medialny jako główny i wydaje dość pokaźne kwoty na kampanie reklamowe, pozycjonowanie, webinary, prezentacje internetowe i filmowe. Ta opcja, on line będzie stopniowo wypierać metody konwencjonalne. Choć kontakt bezpośredni wydaje się być nieodzowny, można go realizować poprzez komunikatory GG czy Skype, gdzie osoby rozmawiające także się widzą – to bardzo istotna kwestia. W końcu należy też zwrócić uwagę na  czynnik o  którym wielu młodych, żądnych sukcesów ludzi , zapomina czyli czas. Marketing sieciowy wymaga czasu, dla jednych krótszego dla drugich dłuższego i trzeba to koniecznie wziąć pod uwagę.

Twój własny biznes to Twój styl życia

Rozpoczynając działalność, musisz sobie uświadomić, że ta praca zmieni Twoje życie na zawsze. Oczywiście  w sensie jak najbardziej pozytywnym. Jest ona powiązana praktycznie z samymi plusami; poznajesz nowych ludzi, zawiązujesz nowe inspirujące przyjaźnie, doskonalisz swoją własną osobowość. A i w końcu zarabiasz, zwiększając systematycznie swoje obroty. Większość firm MLM ma znakomite plany marketingowe, właśnie nagradzające ten postęp, który wypracujesz.

Własny biznes, własne narzędzia, własne sukcesy

Na pewno już poznałeś podstawowe i zaawansowane techniki prowadzenia biznesu w systemie marketingu sieciowego. Istnieje jednak bardzo szerokie pole  do tworzenia własnych metod, koncepcji, narzędzi. Automatyzacja, dźwignie, które możesz opracować i wprowadzić w życie dają nieograniczone możliwości. Tego nie znajdziesz w tradycyjnym biznesie, tu nie ma ograniczeń w zatwierdzaniu i wdrażaniu własnych rozwiązań. Oczywiście możesz je konsultować z własnymi liderami w strukturze, poprawiać, sugerować im nowe pomysły. I w końcu to Ty decydujesz ile, kiedy i jak pracować. Sam sobie dajesz urlopy. Stawiasz cele do realizacji, wymagania. Tu nie ma presji ,to przecież Twój własny biznes. Sprawdzona od kilkudziesięciu już lat skuteczna metoda zarabiania większych, czy wręcz olbrzymich pieniędzy. Także wybierając  marketing sieciowy jako Twój własny biznes, wybierasz kreowanie wizerunku, pracę i kontakt z wieloma osobami o podobnych zainteresowaniach i nieograniczone możliwości generowania dochodów.

Gdybyś miał jakieś pytania, to jak zwykle możesz je umieścić w komentarzu poniżej. Gdyby Ci ten post przypadł do gustu, możesz go dalej popromować wśród znajomych itd. np. dając lajka, czy google plusika. Pozdrawiam wszystkich, a szczególnie tych, którzy wybrali MLM jako swój własny biznes : ) Piotrek Idzik

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.