Wolność finansowa.

Posted by on 8 lutego, 2015 in Mlm | 0 comments

Wolność finansowaWolność finansowa jest tym, o czym warto mówić proponując komuś współpracę w biznesie MLM. To pojęcie dla wielu ludzi, a może i większości jest obce lub co najmniej niezrozumiałe lub źle zrozumiałe. Jesteśmy wychowani w tradycji, która niosła bardzo prosty i czytelny przekaz; pracujesz – zarabiasz, nie pracujesz – nie zarabiasz.  Pomimo, że wszyscy znają powiedzenie; pieniądz robi pieniądz, to znów większość ma jakieś mgliste pojęcie na ten temat. Ludzi, którzy z powodzeniem powyższą zasadę praktykują z sukcesem, jest niewielu. Potrzebna jest więc konkretna zmiana myślenia, aby przykładowo zrozumieć czym jest długotrwała praca bez dochodu bezpośrednio i czym jest budowanie mechanizmów dochodu pasywnego. Pojawia się także element ryzyka, który jest nie do zaakceptowania przez większość marzących o bogactwie. Aby uczestniczyć w tej umownej grze i być dobrym graczem, pożądana jest elastyczność i umiejętność szybkiej weryfikacji taktyki.

Wolność finansowa i MLM

Weźmy przykład marketingu sieciowego; o ile bardzo dobra i ciekawie przedstawiona prezentacja, budzi zainteresowanie, zachętę do działania – to życie szybko weryfikuje ten początkowy zryw. Jeśli nie posiadasz odpowiednich predyspozycji, jeszcze nie wszystko stracone, można je w stosunkowo krótko i niewielkim kosztem wypracować. Wielu początkujących sponsorów, marketerów o tym zapomina. Mając szczere chęci przedstawia zalety produktu, plany marketingowe, lecz to zbyt mało. Brakuje albo charyzmy i pasji, albo rozsądku. Owszem wszystkich interesuje zarabianie dużych pieniędzy, głównie po to, aby imponować innym, to fałszywa droga. Chciwość, egoizm, niecierpliwość, zniechęcenia, brak otwartości na zmiany, brak pewności siebie to kolejne cechy zamykające drogę do celu. Wolność finansowa staje się niemożliwa do zrealizowania. Sukces w MLM to przede wszystkim zrozumienie głównej idei i dość wymagająca praca nad sobą.

Czym jest wolność finansowa?

Wolność finansowa jest to umiejętność właściwego zarządzania własnymi finansami. Bez tego warunku, duża ilość pieniędzy powoduje pewnego rodzaju oszołomienie, tacy ludzie poddają się łatwo niszczącym emocjom. Wygrana dużej sumy w lotto, zmarnowała w  szybkim tempie, życie wielu ludziom. Z drugiej strony nadmierne przywiązanie do pieniędzy, powoduje nieumiejętność i lęk przed ich wydawaniem. Zasobne konta bankowe dla takich ludzi, tworzą fałszywe poczucie pewności siebie. Każdy wydatek okupowany jest silnymi wyrzutami sumienia, poczuciem straty. Zresztą wielu ludziom pieniądze całkowicie zastępują inne wartości w życiu – to tak jak „przychodzi spóźniona i wystraszona kobieta do lekarza i pyta; Panie doktorze, do której Pan przyjmuje?  a lekarz odpowiada całkowicie poważnie; –  do prawej, proszę Pani, do prawej”. Nieuleganie bezkrytycznym wpływom, czy zbytnia zachowawczość zaburza zdrowy rozsądek.

Biznes i system MLM pozwala na stan niezależności finansowej bez wysokiego wkładu początkowego. Skuteczny networker potrafi udowodnić, że jest to najlepsza metoda, aby wolność finansowa stała się czymś osiągalnym dla każdego. Relacja wygrany (o Tobie) – wygrany (o partnerze), zaufanie, czytelne, dobre intencje, zdyscyplinowanie, zaprezentowanie siebie jako człowieka wiarygodnego. Elementy, które przyciągną uwagę wszystkich wątpiących i wahających się. Znowu sprawdza się stara zasada w marketingu sieciowym – Ty i Twoja firma – jest jednym. Musisz koniecznie pokazać, jak odmieniło się Twoje życie i innych. Opowiadaj historie, przykłady, obrazuj korzyści z działania w swojej firmie. Szczególny nacisk połóż na fakt, że pieniądze po jakimś czasem przestają być zmartwieniem, nie trzeba stale o nich myśleć. Praca staje się przyjemna i daje wreszcie satysfakcję.

Wolność finansowa to swoboda

Wolność finansowa pozwala na swobodne zakupy, wyjazdy weekendowe, wycieczki za granicę bez nieustannego kalkulowania. Wartością dodaną w sponsorowaniu jest też sam produkt, wokół którego cała sprawa się realizuje. Uwypuklenie korzyści jakie będzie miał przyszły biznesmen, nie jest bez znaczenia. Jeśli potrafisz przykuć uwagę swoją osobą, wspaniałą wizją lepszej przyszłości, która wiąże się z przystąpieniem do biznesu, możesz liczyć na sukces. Któż bowiem nie marzy o bezpieczeństwie finansowym, otwierającym bramy do szczęścia, o możliwości nieskrępowanego wyboru, korzystaniu z życia w pełni.  Oczywiście nie da się żyć bez utrzymania pewnej kontroli, jednak wolność finansowa pozwala na rozwój, doświadczanie nowych przyjemnych bodźców, to jest przecież sens życia. Gdy więc Twoi odbiorcy to odkryją, uświadomią sobie możliwości, ciekawość nie pozwoli im przejście obojętnie, a wolność finansowa będzie w ich zasięgu.

Jaki Ty masz o tym zdanie? Wyraź je w komentarzu poniżej, a z artykułem podziel się poprzez media społecznościowe. Wolności finansowej Tobie życzę. Piotrek Idzik.

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.