Wymiana linkami.

Posted by on 9 stycznia, 2015 in Jak zwiększyć ruch na stronie | 0 comments

Wymiana linkamiPrzed Tobą metoda pozyskiwania ruchu na witrynach internetowych zwana wymiana linkami. Istnieje wiele metod pozyskiwania ruchu na stronę internetową. Jednak wymiana linkami ,czy w ogóle operacje z linkami są w dalszym ciągu najskuteczniejsze. Uzyskiwanie wysokiej pozycji strony w google jest dość pracochłonne i długotrwałe, przynosi bardzo dobre i trwałe rezultaty w postaci dużego ruchu na stronie. Generalną zasadą jest pozyskiwanie linków, wymiana linkami z witrynami pokrewnymi tematycznie. Zanim jednak rozpoczniesz te czynności, koniecznym jest wypełnienie swojej strony bardzo wartościową treścią tak, aby potencjalni partnerzy wzięli nas na poważnie. Zresztą google właśnie zawartość ceni również w wysokim stopniu, strona musi być systematycznie aktualizowana.

Partnerska wymiana linkami

Sposób w jaki umieścimy link partnera, zależy od naszych preferencji i preferencji partnera. Linki mogą być umieszczane na podstronach typu; ciekawe linki, partnerzy, polecane serwisy, przyjaciele itp. W moim przypadku są to podstrony –  http://www.zarabianieskuteczne.pl/partnerzy.html, http://www.sklep.zarabianieskuteczne.pl/partnerzy.html. Istnieje możliwość, aby Twój link znalazł się w tych miejscach. Napisz do mnie i ustalimy szczegóły.

Wymiana linkami systemy

Oprócz zwykłych linków, mogą to być odpowiednio zaprojektowane bannery, wkomponowane w wygląd strony. Dobrym pomysłem jest też ramka z krótką treścią na dany temat z umieszczonym w niej linkiem. Wymiana linkami to forma promocji, którą możemy przeprowadzić na wiele sposobów, na przykład poprzez specjalne systemy wymiany linkami, gdzie linki przydzielane są automatycznie. Twoim zadaniem jest ustawienie parametrów, przyrost ilości linków i kategorie stron na jakich chcemy, aby nasze linki się pojawiły. Możemy również wykorzystywać całą masę katalogów stron, płatnych bądź darmowych.

Linki wstawiamy ręcznie poprzez specjalne formularze. Uwaga, praktycznie zawsze wymagane jest sporządzenie oryginalnego krótkiego opisu strony. Także i w tym przypadku mamy do dyspozycji programy, które wykonują te czynności automatycznie. Kolejną możliwością jest ustawianie sygnatur z adresem na forach społecznościowych, adres będzie się pojawiał pod każdym nowym postem przez nas napisanym. Świetną metodą jest zostawianie swoich linków w komentarzach na blogach. Aby jednak taki komentarz został zatwierdzony przez blogera, powinien być na temat i bardzo wartościowy. Usprawiedliwienia w stylu – Panie to siodełko jest do d*py! – A do czego by Pan chciał?! – nie wchodzą w rachubę ;) Wartościowo, przydatnie, konkretnie. W ten sposób zwrócisz na siebie uwagę.

Wymiana linkami plus article marketing

Ciekawym sposobem na to, aby wymiana linkami była dodatkowo skuteczna jest article marketing. Można go praktykować na wiele sposobów. Na swojej stronie tworzymy specjalna podstronę „Darmowe artykuły”,  co od razu wskazuje, że inni mogą je zamieszczać na swojej stronie. Jeśli mamy talent do pisania, mile widziane są wartościowe artykuły na popularnych portalach. Istnieją także specjalne strony z darmowymi artykułami, które czytelnicy mogą pobierać i zamieszczać na własnej stronie. W ten sposób budujesz swój wizerunek eksperta i możesz liczyć na możliwość odwiedzin osób zainteresowanych większą ilością informacji na Twojej stronie. Ostatnim miejscem jest tzw. pressel pages, strony preclowe, mające charakter tylko pozycjonerski. Pamiętaj, aby zadbać o wplecenie linków, najlepiej w pozycjonowane frazy, a także zastrzeżenie o konieczności podania autora i adresu strony autora, czyli Ciebie.

Nie zapomnij także o mediach społecznościowych, jak Facebook, Google +, czy Pasjoneo. Tam także możesz zostawiać linki, skróty do artykułów ze specjalnymi zajawkami, zachęcającymi do odwiedzenia Twojej witryny internetowej. Jak widać wymiana linkami wymaga sporego nakładu pracy, jeśli Cię jednak stać i masz zaufanie do firm pozycjonerskich, możesz zlecić te zadania na zewnątrz.

Jak to jest u Ciebie? Korzystasz z wymiany linkami? Opisz swoje doświadczenia z tym związane w komentarzu. Podobało się, to poinformuj innych o tym artykule np. przez facebooka, google +. Pozdrawiam Piotr Idzik.

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.