Wyznaczanie celów w ebiznesie.

Posted by on 20 kwietnia, 2011 in Ebiznes, Samodoskonalenie | 0 comments

Wyznaczanie celówTrzeba mieć jakiś cel w życiu. Dokładnie tak samo jest w ebiznesie. Trzeba jednak wiedzieć, na czym polega prawidłowe wyznaczanie celów. Każdy z nas znajduje sobie jakiś cel, bo inaczej jaki sens ma nasza egzystencja?

Czemu służy wyznaczanie celów?

Można mieć długodystansowe jak i bliższe plany. Niektórzy chcą dostać awans w najbliższym roku, inni chcą założyć rodzinę, ktoś chce zarobić milion złotych, ktoś inny kupić świetny samochód, skończyć studia, jeszcze ktoś zdobyć  Mount Everest, założyć kwiaciarnię, zostać mechanikiem samochodowym lub przebiec dwadzieścia kilometrów. Celów jest tyle ilu ludzi i każdy, tak jak człowiek, jest inny. Dlatego każdy z nas musi poświęcić nieco czasu na wyznaczanie celów – swoich własnych.

 

Problem pojawia się, gdy stajemy oko w oko ze swoim przeznaczeniem i nie wiemy jaki jest nasz cel w życiu. Przed tym pytaniem staje wielu ludzi. Niektórzy nie mając celu uciekają od rzeczywistości, inni obierają cele narzucane im przez innych. Aby być zadowolonym ze swojego życia, czy to zawodowego czy rodzinnego, musimy znaleźć czas na wyznaczanie celów. A co ważniejsze, musimy uwierzyć, że je zrealizujemy.

Sławny przemysłowiec amerykański Henry Ford powiedział kiedyś:

Whether you think you can or you can’t, either way you’re right.

Czyli w wolnym tłumaczeniu: Jeśli myślisz, że potrafisz lub nie potrafisz, w obydwu przypadkach masz rację.

Jak się zabrać za wyznaczanie celów?

Pomyśl, o czym marzysz, czego tak naprawdę chcesz w życiu i wyznacz sobie konkretny cel w życiu. Cel musi być realistyczny, mierzalny i przede wszystkim  musisz w niego uwierzyć. Wszystko jest możliwe, kwestia motywacji, wytrwałości i pozytywnego podejścia. Jeśli powiesz sobie, że dasz radę, że osiągniesz swój cel w życiu, to w końcu, jeśli się nie poddasz, osiągniesz to, do czego dążysz. Jeśli sobie powiesz, że nie dasz rady, nigdy nie doprowadzisz do końca podjętych działań.

wyznaczanie celów – Twój cel w życiu

Ludzka podświadomość ma niesamowitą moc. Ludzie często obwiniają innych lub otoczenie o nieudane życie zawodowe czy rodzinne, ale tak naprawdę wszystko leży w Twoich rękach, Ty sam kreujesz swoje życie. Sukces w każdej dziedzinie może należeć do Ciebie.

Przykładów jest mnóstwo. Zespołowi the Beatles powiedziano, że ich muzyka do niczego się nie nadaje i nigdy nie osiągną sukcesu, Michael Jordan został wyrzucony ze swojej drużyny koszykarskiej w szkole średniej, Thomas Edison usłyszał w szkole, że jest za głupi, żeby cokolwiek osiągnąć, a Walt Disney został zwolniony z pracy w gazecie, ponieważ jego pomysłom brakło oryginalności.

Realizacja celów

Wszyscy Ci ludzie wiedzieli, czego chcieli i nie zrażali się przeciwnościami losu. Narzekanie i siedzenie w miejscu nic nie daje. Problemem czasem staje się mentalność otaczających Cię ludzi oraz podejście otoczenia. Wiele osób nie decyduje się nawet na próbę realizacji wyznaczonych celów ponieważ ich otoczenie nie daje im żadnej stymulacji. Trudno jest wstać, jeśli wszyscy wokół mówią Ci, żebyś siedział. Osiągnięcie swojego celu zależy tylko od Ciebie, czy nadal chcesz siedzieć w cieniu innych, czy może chcesz coś zmienić w swoim życiu i ustalić swoje realne i mierzalne cele, w które uwierzysz.

Najwyższy czas wyznaczyć sobie konkretny cel w życiu i wejść na drogę osiągania go. Nikt inny nie zrobi tego za Ciebie. Najwyższy czas zacząć kierować swoim przeznaczeniem.

Z chęcią pomogę w Twoim rozwoju. Napisz do mnie na skype mój nick: piotridziksukces . Pozdrawiam, Piotr Idzik.

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.