Zgrany zespół.

Posted by on 8 sierpnia, 2015 in Mlm | 0 comments

Zgrany zespół.Hej, w tej technice MLM o tym w jaki sposób prawidłowo poprowadzić  nowych partnerów na szczyt, aby tworzyli zgrany zespół, czyli Ty w roli przywódcy. Możliwość odniesienia sukcesu w marketingu sieciowym z dowolnej dziedziny, wymaga przede wszystkim budowania dynamicznych grup, które nieustannie się rozwijają,  a ludzie w nich są podatni na zmiany. Zgrany zespół należy tworzyć od podstaw. Ty jako Lider musisz stale motywować, inspirować zarówno nowych jak i dotychczasowych współpracowników. W ten sposób możesz być pewien, że jakość i ilość pełnowartościowych Liderów w Twojej strukturze, będzie wzrastać regularnie.

Zgrany zespół – warunki konieczne

Pamiętasz, że pierwsze wrażenie wiele znaczy ? „Pierwsze spotkanie, to dobry początek, trzymanie się razem to rozwój, współpraca to sukces” – Henry Ford. Wypracowana charyzma Lidera, którym jesteś, pozwoli przyciągnąć żądnych sukcesów ludzi. W tym biznesie nie można sobie pozwolić na stagnację. Warunki wymagają nabywania stale nowej wiedzy i wprowadzania jej w czyn. Zgrany zespół to grupa ludzi, która działa z entuzjazmem, optymizmem w oparciu o wzajemne zaufanie, głównie o zaufanie do Ciebie. Łagodnie i stanowczo proponujesz nowe ciekawe rozwiązania.

Głównym celem każdego biznesu, także MLM jest zarabianie pieniędzy, ta wizja jest nadrzędna, to po prostu cel główny. Aby go osiągnąć ludzie w Twojej grupie powinni być mocno zdyscyplinowani, chłonni nowej wiedzy czyli otwarci na nowe, konsekwentni, pozytywnie nastawieni. Sercem MLM jest sponsorowanie, polega ono także na stałym kontakcie Lidera ze swoimi partnerami. Ci partnerzy także powinni mieć ze sobą kontakt,  w grupie siła. Dobry Lider organizuje często szkolenia online lub offline, na których grupa może wspólnie przedyskutować nowe strategie działania, rozwiewać wątpliwości. Burza mózgów urządzana w regularnych odstępach czasu jest niezwykle kreatywnym elementem, mającym wpływ na efektywne działanie i w końcu osiąganie sukcesów.

Zintegrowany zgrany zespół

Pojęcie integracji o którym mówimy, pozwala na przezwyciężenie wątpliwości obaw, czy wreszcie zwykłego strachu. I właśnie nasze własne ograniczenia, które przecież każdy z nas posiada, mogą całkowicie sparaliżować działalność w MLM. Strach przed nieznanym jest czymś całkowicie naturalnym, dla nas działających w network marketingu, powinien stanowić wyzwanie. Z pomocą innych osób mających wspólny interes, takie podejście do zagadnienia jest dość łatwe do realizacji i staje się wkrótce nawykiem.

Elementy rozwoju osobistego, niezależnie od wieku są czymś fundamentalnym dla dobrze pracującej grupy MLM. Oprócz wszystkich procedur sponsorowania, takich jak, na przykład; prezentacja, podtrzymywanie właściwej motywacji osób w grupie jest niezbędne. Podtrzymywanie, podsycanie, motywowanie, lecz nie system zakazów, nakazów. Presja przynosi zazwyczaj odwrotny skutek do zamierzonego, paraliżuje. Wtedy opowiadający super śmieszne dowcipy szef, z których wszyscy się śmieją, oprócz jednej dziewczyny,  pyta czemu ona się nie śmieje? – nie muszę, odchodzę w piątek.

Natomiast możliwość swobodnego przemyślenia, możliwość przedyskutowania, świadomość tego, że ma się oparcie w innych, radykalnie zmienia obraz przezwyciężania trudności. „Ujawnienie problemu, możliwość zobaczenia go, prowadzi do jego realnego rozwiązania” – Bill Gates.  To wsparcie jest najważniejszym elementem pracy w grupie, przynajmniej w początkowym etapie. Takie grupowe działanie wywołuje efekt synergii. Zgrany zespół uzyskuje znaczne wzmocnienie działania, gdyż pomysły mogą być rozwijane nieustannie. „Koordynacja wiedzy i wysiłku w harmonii, pomiędzy wieloma osobami, służy osiągnięciu celu. ” Napoleon Hill. Wielki sukces tworzą zwyczajni ludzie, z tego co jest nam dane możemy tworzyć lepsze. Wielkie osiągnięcia mają źródło w poświęceniu, a nie egoizmie.

Mocna firma – zgrany zespół

Kolejnym ważnym ogniwem pozwalającym stworzyć zgrany zespół jest sama firma i jej atrybuty. Doskonały produkt, silna przewodnia idea, ciekawe usługi. Jasny, czytelny przejrzysty plan marketingowy. Zaświadczenie dotychczasowych wieloletnich członków o nieskazitelnej uczciwości firmy, jej stabilności i planach rozwoju. Wszystko to stanowi bardzo silny grunt pod mocne zaangażowanie nowych klubowiczów. Każdy z nas jest inny, jako Liderzy poświęćmy więcej czasu, aby poznać osobiste cele, motywacje, pragnienia poszczególnych członków. Trzeba rozmawiać, uczyć się rozpoznawać, czy dany człowiek nadaje się na Lidera, czy tylko zwykłego konsumenta. Niezmiernie ważny jest dobry klimat, każdy może liczyć na pomoc sponsora, ale też i innych członków grupy, pozytywne wibracje. Zgrany zespół charakteryzuje umiejętność do korzystania z doświadczenia i wiedzy innych. Poczucie wspólnej tożsamości i przynależności, a także poczucie ważności, docenienie, jako członka zespołu. To nie bezduszna korporacja, ze swoją hierarchiczną strukturą. Zgrany zespół to wspólna grupa, którą łączy autentyczny wspólny interes.

Co o tym wszystkim myślisz, wypowiedz się proszę w komentarzu poniżej. Artykuł okazał się pomocny? No to przekaż go dalej niech inni też skorzystają. Nie wiem, czy działasz już w jakimś biznesie, czy może czegoś dla siebie szukasz. Jeśli m.in. chciałbyś znaleźć się w towarzystwie zgranego zespołu, to zapraszam Cię do naszego Teamu. W tym celu wypełnij proszę tę ankietę współpracy, a ja w ciągu max. 48 godzin się z Tobą skontaktuję . Pozdrawiam Piotr Idzik.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.