Jak zarabiać przez Internet?

Jak zarabiać przez InternetCzytając artykuł jak zarabiać przez Internet dowiesz się wiele wartościowych rzeczy. Oczywiście jak zarabiać przez Internet, głównie na biznesach opartych o modele: MLM, wielopoziomowe programy partnerskie, sprzedaż cudzych produktów/usług, sprzedaż własnych produktów /usług, oraz jak skutecznie pozyskiwać partnerów do tego typu biznesów. Model biznesowy jaki będziesz rozwijał ma drugorzędne znaczenie. Liczy się dlaczego będziesz to robił i jak. Dowiesz się już na samym początku jakich trzech elementów potrzebujesz, żeby w ogóle zacząć poważnie myśleć o zarabianiu pieniędzy przez Internet, także zapraszam Cię do lektury.

Jak zarabiać przez Internet – trzy filary

Jeżeli zastanawiasz się jak zarabiać przez Internet, to na początku musisz mieć właśnie te trzy elementy, które są niejako filarami Twojego biznesu. Nie ma przy tym większego znaczenia co już być może promujesz lub co zamierzasz promować przez Internet. Filary o, których za moment przeczytasz, będziesz mógł wykorzystać w promocji praktycznie każdej oferty jeśli będziesz je jednocześnie stosował.

1. Filar: Oferta inaczej Twój pojazd

Czyli musisz mieć „coś”, co będziesz mógł innym zaproponować. Tym „czymś” może być:

– współpraca w Twoim biznesie
– Twój własny produkt/usługa
– cudzy produkt/usługa

Na ten moment nie będzie mocno ważne co jest Twoją ofertą ale to, jakie masz do niej nastawienie. Aby Ci to lepiej uzmysłowić przedstawię taką przykładową sytuację. Spotykasz dobrego znajomego. Rozmawiacie jakiś czas i mówisz mu, że aktualnie poszukujesz porządnego komputera do pracy jaką wykonujesz (załóżmy, że jesteś informatykiem i działasz zdalnie przez Internet). Twój znajomy zachwala Ci konkretne modele, niemniej jednak, gdy pytasz go, czy na jakimś w ogóle pracował, to on odpowiada, że nie miał takiej okazji tylko słyszał, że są dobre…

Kilka dni później spotykasz z kolei dobrą znajomą, która jest architektem i podobnie jak Ty potrzebuje w pracy wydajny komputer. Opowiadasz jej o swoim problemie, gdyż na ten moment jesteś zdezorientowany i tak naprawdę nie wiesz na co się zdecydować. Wówczas Twoja znajoma pokazuje Tobie swój komputer, który wykorzystuje na co dzień. Mówi Ci przy tym, dlaczego akurat ten wybrała i omawia jego zalety.

Teraz zadaj sobie pytanie: Kogo byś posłuchał? Myślę z dużym prawdopodobieństwem, że raczej posłuchał byś rad Twojej znajomej, prawda?

Ciężej będzie Tobie zaproponować komuś cokolwiek, kiedy z tego nie korzystasz, a do tego nie masz o tym bladego pojęcia. Dlatego oferta jest pierwszym filarem Twojego biznesu, ale powinieneś w nią wierzyć i będziesz wiedział, że pomoże ona innym w rozwiązywaniu ich problemów/osiągnięciu korzyści.

2. Filar: System inaczej Twój silnik

Czyli musisz mieć „coś” co w Twoim imieniu i automatycznie będzie przedstawiało Twoją ofertę.

Czym w takim razie powinien charakteryzować się taki system? Powinien on składać się z takich elementów, które pozwalają na:

1. Budowanie listy Twoich kontaktów
2. Budowanie relacji z taką listą
3. Przedstawienie oferty
4. Kontynuowanie budowania relacji
5. Stały kontakt z partnerami biznesowymi/klientami i potencjalnymi partnerami biznesowymi/klientami

Taki system może być stworzony z:

1. Specjalnej strony na, której odwiedzający ją ludzie mają dwa wyjścia:
– zamknąć stronę
– wypełnić formularz i zapisać się na Twoją listę

2. Właściwie ustawionej kampanii mailowej w autoresponderze, której celem jest dostarczenie wartości (czegoś, z czego ludzie na liście będą mogli skorzystać, nawet jeżeli nie skorzystają z Twojej oferty) i zbudowanie zaufania

3. Strony sprzedażowej, do której kierujesz ludzi po tym, jak otrzymają od Ciebie wartość

Jeżeli jesteś początkujący, a chciałbyś np. jeśli masz takie możliwości stworzyć samemu taki system, lub zlecić to odpowiedniej osobie, to przygotuj się na inwestycję masy swojego czasu jak i pieniędzy. Stworzenie dobrego systemu nie jest takie proste. Niemniej jednak, abyś uniknął tak wielkich nakładów możesz skorzystać z już gotowych systemów, które stworzyli inni ludzie.

3. Filar Ruch: inaczej Twoje paliwo

Czyli musisz mieć „coś” dzięki czemu coraz więcej osób będzie mogło poznać Ciebie i Twoją ofertę. Tym czymś jest odpowiedni i wartościowy ruch na Twojej stronie. Po prostu jeżeli nikt nie zobaczy tego co oferujesz, to nikt nie wejdzie do Twojego biznesu/coś od Ciebie kupi. Kiedy planowałbyś otwarcie sklepu spożywczego, to otworzyłbyś go w szczerym polu i bez drogi dojazdowej? No chyba, że zające by kupowały ;) No właśnie raczej byś tego nie zrobił, prawda?

W marketingu internetowym musisz zadbać o to, aby możliwość zapoznania się z Twoją ofertą miało coraz to więcej ludzi. Zatem jak to robić? Jak stworzyć ścieżki, drogi a może i autostrady, dzięki którym Ci ludzie się o tym dowiedzą?

Można wyróżnić dwa główne sposoby na ruch w Internecie:

1. Ruch darmowy, czyli przykładowo:

– blogowanie, a co za tym idzie tworzenie takich treści, których poszukują Twoi potencjalni partnerzy biznesowi/klienci
– udzielanie się na forach dyskusyjnych/blogach związanych z Twoją działalnością
– udostępnianie informacji o artykułach na Twoim blogu na mediach społecznościowych
– tworzenie artykułów do przedruku
– video marketing
– ogłoszenia darmowe

2. Ruch płatny, czyli płatne metody, które mogą dać Tobie dużo szybsze efekty niż w darmowych metodach przykładowo może to być:

– reklama Facebook Ads, Google AdWords, AdTaily
– mailing
– ogłoszenia płatne

Jak zarabiać przez Internet – skorzystaj z gotowej oferty, systemu i sposobów promocji

Jeśli chcesz, aby Twój pojazd odpowiednio pracował, musisz tankować do niego dobrej jakości paliwo, czyli musisz przedstawiać Twoją ofertę odpowiednim ludziom, a zrobisz to generując wartościowy ruch. Kiedy będziesz używał lepszego paliwa, to tym lepiej będzie pracował dla Ciebie Twój pojazd i system, a to przełoży się bezpośrednio na wysokość Twoich zarobków.

Niemniej jednak nie można generalizować i twierdzić jednoznacznie, że metody płatne będą dużo lepsze od darmowych. Oczywiście warto jest, abyś w miarę swoich możliwości wykorzystywał równocześnie metody darmowe jak i płatne. Mała moja dygresja w tym momencie. Tak dosłownie, to metody darmowe wcale takie darmowe nie są, gdyż przy ich wykorzystaniu musisz zainwestować swój czas.

Podsumowując przedstawiłem Tobie do tej pory trzy niezbędne filary jeżeli chcesz wiedzieć prawidłowo jak zarabiać przez Internet. Te trzy filary możesz tworzyć samemu. Niemniej jednak możesz wykorzystać już przygotowaną ofertę i system, a także sposoby promocji, na podstawie których będziesz mógł zarabiać pieniądze. Jeżeli już chcesz poznać z czego ja korzystam na co dzień, to dowiesz się więcej na takiej oto stronie.

Jak zarabiać przez Internet – jak skutecznie pozyskiwać partnerów do Twojego biznesu

Teraz w drugiej części tego artykułu jak zarabiać przez Internet podpowiem Tobie jak skutecznie pozyskiwać partnerów do Twojego biznesu.

Doskonale zdaje sobie sprawę jak wiele osób ma problem z rozbudową swoich struktur i wprowadzaniem do nich nowych partnerów. Moja rada odnośnie tego tematu opiera się na dwóch założeniach.

Pierwsze założenie, to najprawdopodobniej wśród Twoich bliskich/znajomych znajduje się niezbyt wiele osób, które nadają się do zarabiania przez Internet i robienia tego rodzaju biznesu. Niemniej jednak jeśli chodzi o Internet, to tam znajduje się mnóstwo ludzi, także jest on bardzo dobrym źródłem potencjalnych partnerów do Twojego biznesu. Można powiedzieć, że w obecnych czasach Internet jest taką tanią reklamą np. jeśli porównasz ją do reklam w telewizji, prasie, bilbordach (co by tu nie napisać to tego typy reklamy poza Internetem to nie są tanie rzeczy jakby to Ferdek Kiepski powiedział. Co jest istotne, to przy reklamie internetowej masz odpowiednie narzędzia, aby np. sprawdzić jej skuteczność, zachowanie się odwiedzających, a w innej reklamie tego za bardzo nie oszacujesz. Do tego promując się przez Internet możesz od razu pozyskać potencjalnego partnera, jeśli trafi on na Twoją stronę z formularzem zapisu i zostawi tam najczęściej swojego maila. Wówczas stosując wielostopniowy marketing, dając mu już od początku wartościowe materiały, masz możliwość w odpowiednim czasie przedstawić mu Twoją propozycję współpracy, polecić jakiś produkt za prowizję, czy jeśli posiadasz własne produkty, to mu je zaproponować. Także wykorzystując Twojego automatycznego niewolnika jakim jest autoresponder będziesz mógł odwiedzających Twoją stronę przywiązać do siebie na długi czas budując z nimi dobre relacje, a w konsekwencji zamienić ich w Twoich partnerów biznesowych/klientów.

Drugie założenie, to wyodrębnienie z procesu sponsorowania dwóch dróg i robienie go równocześnie na dwa sposoby. Pierwszy sposób, to tzw. podejście produktowe. Jeśli w Twoim biznesie są produkty fizyczne, to możesz np. dać próbkę, czy pożyczyć je Twoim znajomym zbierając od nich opinie, ale nie mówiąc im nic o biznesie. Dopiero, kiedy od danego człowieka dowiesz się, że jest z nich zadowolony, to wówczas możesz przedstawić mu ofertę dołączenia się do Twojego Zespołu. Oczywiście warto, abyś wziął pod uwagę, czy ten człowiek nadaję się do tego typu biznesu i ma potrzeby, które mógłby by zaspokoić w tym biznesie. Jeśli nie, to nie również nie ma za bardzo sensu przedstawiać mu Twojej oferty związanej z przyłączeniem się do Ciebie jako Twój partner biznesowy. Kiedy wydaje się Tobie, że może lepiej jak taki człowiek zostanie tylko Twoim klientem, a nie częścią Twojej struktury jako partner w biznesie, to lepiej zostaw go na tym poziomie klient/konsument.

Sposób drugi w drugim założeniu, to przyciągający/attraction marketing. Czyli potrzebujesz tak się zareklamować w Internecie jako osoba do, której warto się przyłączyć. Pomyśl, a Ty do kogo chętniej byś się przyłączył, czy do kogoś kogo znasz, lubisz, ufasz i wiesz, że pomoże Ci rozwijać Twój biznes, czy do kogoś całkiem odmiennego. Jeżeli uda się Tobie zaistnieć w Internecie jako ktoś taki, to ludzie sami się do Ciebie będą zgłaszać z prośbą o przyłączenie się do Twojej struktury.

Taką Twoją wirtualną wizytówką i bardzo dobrym miejscem w Internecie na zaprezentowanie Twojej osoby jest blog. Jeżeli dzięki niemu będziesz pomagał ludziom, to oni będą mieli okazję Cię poznać, polubić i zaufać, a w konsekwencji zostać Twoimi partnerami w biznesie ew. klientami. Na Twoim blogu lepiej nie podawaj informacji w jakim konkretnie działasz biznesie/firmie. Dlaczego tej informacji nie podajesz, ano dlatego, że ludzie będą się z Tobą kontaktować, aby się tego m.in. dowiedzieć. Podczas takiej rozmowy możesz pozyskiwać te osoby do Twojej struktury. Natomiast jeśli ktoś dowiedział by się, że współpracujesz z daną firmą, to może skorzystać z pomocy jeszcze kogoś innego. Wracając do bloga masz na nim masę różnych możliwości. Możesz np. przekazywać wiedzę, która będzie miała zastosowanie w przypadku osób z innych firm, a tym samym będziesz miał jeszcze szersze grono odbiorców. Możesz także zdobywać uznanie Liderów z innych firm, co mocno podniesie Twój prestiż, a co w konsekwencji może zaowocować pozyskaniem ich do Twojej struktury.

Dlaczego warto sponsorować nowych ludzi do Twojego biznesu działając w oparciu o przyciągający/attraction marketing? Dzięki Internetowi masz stały napływ nowych ludzi potencjalnie zainteresowanych przyłączeniem się do Twojego biznesu. Osoby, które wejdą do Twojej struktury z Internetu będą nastawione na budowę biznesu i będą to potencjalni Liderzy. Jeżeli będziesz chciał masz możliwość dodatkowo polecać jakieś produkty z programów partnerskich, a np. swoją bardziej wartościową wiedzę osobom spoza Twojej struktury oferować odpłatnie. Też nie musisz nikogo nękać stosując techniki manipulacyjne. Niestety jakaś część osób tak działa, aby struktury jak najszybciej się rozrastały. Jest to działanie nieetyczne i nie sprawdza się. Biznes tego typu jest współpracą długoterminową, a manipulacja szybko wychodzi na jaw i kończy natychmiast współpracę. Także techniki manipulacyjne są jedynie na krótką metę.

Nie wiem, czy mnie znasz. Może tak, a może nie. Nazywam się Piotr Idzik i zajmuję się marketingiem internetowym. Uczę i pomagam innym stawiać pierwsze kroki jeśli chodzi o to jak zarabiać przez Internet. Akurat czytasz jeden z moich artykułów na jednej ze stron mojego bloga. Jeżeli spodobała się Tobie ta wiedza, chciałbyś mieć dostęp do całego naszego Panelu wsparcia, gdzie dowiesz się co dalej robić krok po kroku i jak zarabiać przez Internet razem z nami, oraz dostęp do moich info-produktów dzięki którym stworzysz automatyczny system przyciągania do siebie partnerów biznesowych, oraz zbudujesz właściwą i dużą listę adresową za nie wielkie pieniądze. Także jeżeli chciałbyś dowiedzieć jeszcze więcej o tym jak zarabiać przez Internet i zaciekawiło Ciebie w jakim ja Projekcie uczestniczę, gdzie się rozwijam, to zapraszam Cię po więcej na taką oto stronę.

Dodaj komentarz

Skomenuj

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.